
Roda verstevigt koppositie met ruime zege op FC Den Bosch
KERKRADE (ANP) - Roda JC heeft zijn koppositie in de Keuken Kampioen Divisie verstevigd met een ruime zege op FC Den Bosch. De Limburgers wonnen met 4-1 in het eigen stadion. Maximilian Schmid, Enrique Peña Zauner, Lennerd Daneels en Metehan Güclü scoorden voor de ploeg uit Kerkrade.
De formatie van coach Bas Sibum liep dankzij de 3 behaalde punten uit op de concurrenten VVV Venlo en SC Cambuur. VVV Venlo kwam op een kletsnat veld op de Herdgang in Eindhoven niet verder dan 0-0 tegen Jong PSV, terwijl Cambuur in Stadion Galgenwaard met 3-2 verloor van Jong FC Utrecht. Roda is door de zege op 18 punten gekomen, 4 meer dan VVV en 5 meer dan Cambuur.
FC Emmen deed goede zaken met een uitzege van 3-1 op NAC Breda en klom in de stand. ADO Den Haag slaagde er in eigen huis niet in te winnen van Telstar. Het duel eindigde in 1-1, waardoor de club uit Velsen na zes nederlagen op rij zijn eerste punt in dit seizoen vergaarde.
Het duel tussen Helmond Sport en FC Groningen begon al later, omdat een groep supporters niet op tijd in het stadion was. Na 70 minuten volgde een nieuwe vertraging. Scheidsrechter Robin Hensgens legde het spel tijdelijk stil omdat er plastic bekers op het veld werden gegooid na de 0-1 van Thom van Bergen. Na een korte pauze werd het duel hervat. Martijn Kaars maakte uit een strafschop gelijk, maar Liam van Gelderen bezorgde de Groningers diep in blessuretijd alsnog de zege. De ploeg van coach Dick Lukkien klom door de winst naar de derde plaats met 13 punten, evenveel als Cambuur.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Wout Weghorst ontbreekt zondag in de selectie van Ajax. De spits heeft fysieke klachten en wordt in de uitwedstrijd tegen PSV vervangen door Kasper Dolberg. Oliver Edvardsen en Mika Godts zijn net als woensdag in de Champions League-ontmoeting met Internazionale de buitenspelers.
27 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Anass Salah-Eddine heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Ajax voor het eerst een basisplaats bij PSV. De van AS Roma gehuurde verdediger start als linksback. In de Champions League-wedstrijd tegen Union nam Yarek Gasiorowski die plek dinsdag nog in.
28 minuten geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft op de valreep een zege geboekt op Heracles Almelo. De ploeg van trainer Carl Hoefkens won in het eigen stadion met 2-1 van de nummer laatst van de Eredivisie. Sydney van Hooijdonk bezorgde NAC vijf minuten voor tijd de winst.
14 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Utrecht heeft in de Eredivisie voor de tweede keer op rij verloren. Na FC Groningen (0-1) was ook Fortuna Sittard te sterk voor het elftal van trainer Ron Jans: 1-0. FC Utrecht begint donderdag tegen Olympique Lyon aan het hoofdtoernooi van de Europa League.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft de eerste thuiswedstrijd van het seizoen met 3-1 gewonnen van Helmond Sport. Bij deze Airborne-wedstrijd, waarmee de Slag om Arnhem werd herdacht, was het GelreDome met ruim 24.000 plaatsen uitverkocht. Vitesse leek vorige maand nog uit het betaald voetbal te verdwijnen nadat de proflicentie was afgenomen. Die kreeg de club na een hoger beroep op 3 september weer terug.
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft Chelsea zijn eerste nederlaag van het seizoen toegebracht in de Premier League. De formatie van trainer Rúben Amorim won het duel in Manchester met 2-1. Bij beide ploegen werd voor rust een speler weggestuurd.
17 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen is in punten op gelijke hoogte gekomen met PSV, de nummer 2 van de ranglijst. De ploeg van trainer Dick Lukkien was in het eigen stadion met 2-0 te sterk voor Telstar.
17 uur geleden