Roda JC weer aan kop in eerste divisie na zege bij NAC
BREDA (ANP) - Roda JC heeft de koppositie in de Keuken Kampioen Divisie terug na een overwinning bij NAC. In Breda werd het 3-1 voor de Limburgers van trainer Bas Sibum.
Roda JC heeft na vijf duels 12 punten, twee meer dan SC Cambuur en VVV-Venlo, die eerder zaterdag wonnen van respectievelijk FC Den Bosch en Telstar. NAC blijft staan op 7 punten.
Enrique Peña Zauner opende al in de vierde minuut de score voor Roda. Maximilian Schmid maakte er zelfs 0-2 van. Roy Kuijpers bracht de spanning terug met de 1-2. Diep in blessuretijd maakte Arjen van der Heide de derde voor de Limburgers.
De wedstrijd werd in de tweede helft nog tijdelijk onderbroken. Nadat er een beker op het veld belandde, moesten de ploegen richting de kleedkamers. Het was al de derde wedstrijd van zaterdag in de Keuken Kampioen Divisie die tijdelijk werd stilgelegd vanwege het gooien van een beker. Eerder gebeurde dat ook bij de wedstrijden van Telstar en Cambuur.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
11 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.
11 uur geledenLYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.
13 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.
13 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.
13 uur geledenGLASGOW (ANP) - Ron Jans beleeft weinig plezier van zijn laatste maanden als trainer. De coach zag FC Utrecht met een kansloze nederlaag tegen Celtic (4-2) afscheid nemen van de Europa League.
14 uur geleden