Roda JC verspeelt tegen De Graafschap punten in promotiestrijd
KERKRADE (ANP) - Roda JC heeft in de strijd om promotie dure punten verspeeld. De nummer 2 van de Keuken Kampioen Divisie speelde thuis met 1-1 gelijk tegen De Graafschap en kan koploper Willem II nu zien uitlopen en achtervolger FC Groningen dichterbij zien komen.
De Graafschap begon slap aan de wedstrijd en keek al na vier minuten tegen een achterstand aan door een doelpunt van Enrique Peña Zauner. Daarna herpakten de bezoekers zich en werden ze met name via de 19-jarige Başar Önal regelmatig gevaarlijk. Beide teams kregen kansen om te scoren, maar het duurde lang tot de Achterhoekers op gelijke hoogte kwamen. Maas Willemsen kopte raak in de 85e minuut.
Roda JC won voor dit gelijkspel vijf wedstrijden op een rij en leek zich op te maken voor directe promotie. Maar als FC Groningen zaterdag wint, komt die ploeg op slechts 1 punt van de Limburgers. Na dit weekend zijn er nog drie speelrondes te gaan en Roda moet op de laatste speeldag nog op bezoek in Groningen. Koploper Willem II staat 2 punten voor op Roda, maar heeft ook nog een wedstrijd tegoed.
FC Emmen
De Graafschap staat vijfde en stevent af op een plek in de play-offs. Dat geldt ook voor FC Dordrecht, dat met 3-1 won van TOP OSS en daarmee steviger op de vierde plek is komen te staan.
NAC Breda is nog niet zeker van de nacompetitie. De nummer 7 van de KKD speelde uit met 2-2 gelijk tegen FC Den Bosch en kan nog worden ingehaald. Onder meer FC Emmen aast op die plek. De ploeg uit Drenthe stond vrijdagavond bij rust met 2-0 achter tegen Telstar, maar draaide het uiteindelijk helemaal om naar een 3-2-overwinning na een rode kaart voor Telstar. De gelijkmaker was de meest bijzondere goal van de wedstrijd. Telstar-keeper Ronald Koeman wilde de bal voor zichzelf klaarleggen om uit te trappen, maar rolde de bal zo in de voeten van Ben Scholte. Die aarzelde niet en tikte makkelijk binnen.
Meer uit Voetbal
FOXBOROUGH (ANP/AFP) - De Franse ploeg wil bondscoach Didier Deschamps een hart onder de riem steken tijdens de laatste WK-groepswedstrijd tegen Noorwegen op vrijdagavond. Dat zei middenvelder Aurélien Tchouaméni tijdens de persconferentie voor het duel. Deschamps ontbreekt bij de wedstrijd in Boston Stadium vanwege de uitvaart van zijn moeder.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft overeenstemming bereikt over de transfer van vleugelverdediger Fouad Zahouani van het Marokkaanse Union Touarga Sportif. De 20-jarige Marokkaan tekent na het afronden van de laatste formaliteiten een contract tot medio 2029. Dat meldt Ajax op de eigen website.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telecombedrijf KPN heeft de sponsorovereenkomst met de KNVB verlengd. Het nieuwe contract loopt van 1 juli tot en met 30 juni 2030. Dat maakte KPN vrijdag bekend in een persbericht.
5 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Eloy Room (37) denkt over vier jaar opnieuw als doelman van Curaçao naar het WK voetbal te gaan. "Natuurlijk kunnen we het WK nog een keer halen", zei de keeper na de uitschakeling van de kleinste deelnemer ooit in Philadelphia. "Ik ben er dan gewoon weer bij. Ik ga nog veel meer jongens overhalen om mee te doen. Waarom zou je niet voor Curaçao willen spelen?"
6 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Hervé Renard heeft geen spijt dat hij na de nederlaag in het eerste WK-duel met Zweden (5-1) aan de slag is gegaan als interim-bondscoach van Tunesië.
7 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat mag heel trots zijn op wat hij met Curaçao heeft bereikt. Dat zei verdediger Juriën Gaari (32) in Philadelphia nadat Curaçao op het WK was uitgeschakeld door een 2-0-nederlaag tegen Ivoorkust. "We hebben twee jaar met Advocaat gewerkt. Zijn energie was ondanks zijn leeftijd altijd goed. We hadden een goede connectie. We zijn ook trots op hem. Het is jammer als hij stopt, maar zo is het voetbal. En wie weet gaat hij wel door. Je weet het met deze coach nooit."
7 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Gianni Infantino, de voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA, is onder de indruk van de prestaties van Curaçao op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
7 uur geleden