Roda JC verslaat koploper SC Cambuur
KERKRADE (ANP) - Koploper SC Cambuur heeft in de Keuken Kampioen Divisie de vierde nederlaag geïncasseerd. Subtopper Roda JC versloeg de Friese club met 3-1. Erik Falkenburg, Patrick Pflücke en invaller Niek Vossebelt brachten de Limburgse treffers op hun naam.
Eerder in dit seizoen was Cambuur op eigen veld nog met 3-0 te sterk voor Roda JC. De ploeg van trainer Henk de Jong ging in Kerkrade echter slordig met de kansen om. Met name topscorer Robert Mühren was onzorgvuldig in de afronding. Hij verkleinde in de slotfase met zijn 27e competitietreffer nog wel de achterstand tot 2-1, maar kort daarna besliste Vossebelt het duel in het voordeel van Roda JC.
SC Cambuur bleef door de nederlaag op 70 punten staan. Nummer 2 De Graafschap treedt zondagavond bij nummer 4 NAC Breda aan. Met een overwinning komen de 'Superboeren' op 3 punten van SC Cambuur.
De eerste twee teams in de eindstand van de eerste divisie promoveren naar de Eredivisie. Nummer 3 Almere City FC verloor vrijdag met 2-0 bij MVV en staat op 2 punten van De Graafschap.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een 3-0-overwinning op het laaggeklasseerde Cagliari. De ploeg van coach Cristian Chivu kwam door de zege een stap dichter bij de titel. De voorsprong op eerste achtervolger Napoli bedraagt 12 punten.
12 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
20 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
23 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
23 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
1 dag geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
1 dag geleden