Roda JC stuurt technisch directeur Van As weg
KERKRADE (ANP) - Technisch directeur Jeffrey van As is bij Roda JC met onmiddellijke ingang zijn baan kwijt. Volgens de Limburgse eerstedivisieclub is er in de nieuwe structuur geen ruimte meer voor zijn functie.
Van As (49) werd in februari vorig jaar aangesteld en ondertekende destijds een contract tot medio 2022 in Kerkrade. Eerder had hij vergelijkbare rollen bij NAC Breda en ADO Den Haag. Van As speelde zelf voor NAC, ADO en MVV Maastricht. Hij is het niet eens met zijn gedwongen vertrek bij Roda en zei tegen De Limburger dat hij het gaan aanvechten. "Dit kan natuurlijk niet zomaar", laat hij weten.
"Om de sportieve ambities overeind te houden zal de club het beschikbare budget herverdelen en waar mogelijk efficiënter inzetten. Daarbij is onder andere kritisch gekeken naar de interne organisatie, de rolverdelingen en de focus op talentontwikkeling. Roda heeft daardoor moeten besluiten de rol van technisch directeur te laten vervallen. Daarmee komt per direct een einde aan de samenwerking met Jeffrey van As", zo valt op de website van Roda JC te lezen.
Algemeen directeur Martijn Wismans zal de Limburgse club in het najaar gaan verlaten.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
5 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
6 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
7 uur geleden