Roda JC ontloopt punt aftrek
KERKRADE (ANP) - Roda JC krijgt niet nog een punt aftrek. De Limburgse eerstedivisieclub is met succes in beroep gegaan tegen de straf die de licentiecommissie van de KNVB wilde opleggen.
Eind november vorig jaar diende Roda JC een bankgarantie in bij de bond voor het begrotingstekort. Met de toezeggingen van een aantal ondernemers kon Roda zich uit de financiële sores werken. De benodigde handtekening van Hessel Meijer, destijds de interim-directeur, ontbrak voor het verstrijken van een deadline, maar werd pas uren later toegevoegd.
De licentiecommissie vond die overtreding een punt aftrek waard, maar in beroep heeft Roda JC kunnen aantonen dat de club dankzij de garantstelling weer financieel gezond is geworden.
Roda had in oktober wel drie punten aftrek gekregen voor het overtreden van licentieregels. Het beroep tegen die straf werd nadien verworpen.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - De Franse aanvoerder en aanvaller Kylian Mbappé heeft een Paraguayaanse senator een "verachtelijke vrouw" genoemd, nadat zij een racistisch bericht op X over hem schreef. De regering van Paraguay heeft in een verklaring maandagavond afstand genomen van de uitspraken van senator Celeste Amarilla.
24 minuten geledenSEATTLE (ANP) - Folarin Balogun staat in het basiselftal van de Verenigde Staten in de achtste finales van het WK tegen België. De Amerikaanse spits kreeg in de zestiende finales na ingrijpen van de VAR een rode kaart en werd daarna automatisch voor een wedstrijd geschorst. De tuchtcommissie zette de schorsing een dag voor de wedstrijd om in een voorwaardelijke straf, waardoor Balogun speelgerechtigd is.
24 minuten geledenARLINGTON (ANP) - Het Spaanse voetbalteam heeft moeizaam de kwartfinale bereikt op het WK. Dat erkende aanvoerder Rodri kort na de 1-0-zege op Portugal. Maar de middenvelder prees Spanje om zijn "volwassen" spel.
24 minuten geledenLONDEN (ANP) - Britse parlementariërs hebben wereldvoetbalbond FIFA opgeroepen om de rode kaart van international Jarrell Quansah op te schorten, zodat hij mee kan doen tegen Noorwegen in de kwartfinale van het WK. Ze vinden dat de Engelse verdediger, die rood kreeg in de wedstrijd tegen Mexico, dezelfde behandeling verdient als de Amerikaan Folarin Balogun.
24 minuten geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - De Braziliaanse voetbalbond (CBF) heeft het maandag opgenomen voor de Braziliaanse scheidsrechter Raphaël Claus, die de Amerikaan Folarin Balogun rood gaf in de WK-wedstrijd tegen Bosnië en Herzegovina. Hij deed dat na ingrijpen van de VAR, die zag dat de aanvaller op het onderbeen van Tarik Muharemović was gaan staan.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft het beroep van de Belgische voetbalbond (KBVB) over het mogen meespelen van Folarin Balogun niet-ontvankelijk verklaard. De Amerikaanse aanvaller kan daarom spelen in de wedstrijd in de achtste finale van de Verenigde Staten tegen België, die plaatsvindt in de nacht van maandag op dinsdag.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB schaart zich achter de reactie van de UEFA, die vindt dat "de FIFA een rode lijn heeft overschreden" met het opheffen van de schorsing van de Amerikaan Folarin Balogun. Dat laat de Nederlandse voetbalbond in tweede instantie weten.
6 uur geleden