Roda JC ontloopt punt aftrek
KERKRADE (ANP) - Roda JC krijgt niet nog een punt aftrek. De Limburgse eerstedivisieclub is met succes in beroep gegaan tegen de straf die de licentiecommissie van de KNVB wilde opleggen.
Eind november vorig jaar diende Roda JC een bankgarantie in bij de bond voor het begrotingstekort. Met de toezeggingen van een aantal ondernemers kon Roda zich uit de financiële sores werken. De benodigde handtekening van Hessel Meijer, destijds de interim-directeur, ontbrak voor het verstrijken van een deadline, maar werd pas uren later toegevoegd.
De licentiecommissie vond die overtreding een punt aftrek waard, maar in beroep heeft Roda JC kunnen aantonen dat de club dankzij de garantstelling weer financieel gezond is geworden.
Roda had in oktober wel drie punten aftrek gekregen voor het overtreden van licentieregels. Het beroep tegen die straf werd nadien verworpen.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - AS Roma heeft een punt overgehouden aan het eerste duel in het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Gian Piero Gasperini speelde in Istanbul gelijk bij Fenerbahçe, dat voor het eerst sinds achttien jaar weer meedoet aan het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams. Het werd 1-1.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het hoofdtoernooi van de Champions League vrij teleurstellend begonnen. De Eindhovenaren wisten voor eigen publiek niet te winnen van Sjachtar Donetsk, de kampioen van Oekraïne: 1-1. Gleiker Mendoza zette Sjachtar in de blessuretijd van de eerste helft op voorsprong, Sergiño Dest maakte in de beginfase van de tweede helft gelijk.
7 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Gianni Infantino kan rekenen op voldoende stemmen om voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA te blijven. Tegenstanders overwegen nu hun strategie te wijzigen om zijn macht in te perken. Dat meldt persbureau Reuters op basis van diverse bronnen.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Filip Kostić neemt in de Champions League-wedstrijd van PSV tegen Sjachtar Donetsk de plaats in van de geschorste Mauro Júnior. De 33-jarige Serviër speelt vanaf 18.45 uur in het Philips Stadion als linkervleugelverdediger.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - Koploper AZ kan vrijdag in de thuiswedstrijd tegen Willem II nog niet beschikken over Kees Smit. De 20-jarige middenvelder is nog niet hersteld van een lichte blessure, meldt de Alkmaarse club.
11 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De finale van het wereldkampioenschap voetbal is in 2030 in de buurt van de Marokkaanse stad Casablanca. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE op basis van uitspraken van de voorzitter van de Marokkaanse voetbalbond.
12 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Hakim Ziyech zet zijn voetballoopbaan voort in Brazilië. De 33-jarige Marokkaanse middenvelder bereikte donderdag een akkoord met Botafogo over een contract tot het einde van 2028.
12 uur geleden