Roda JC mag geen fans meenemen naar derby in Maastricht tegen MVV
ZEIST (ANP) - Roda JC mag geen supporters meenemen naar Maastricht bij de volgende derby tegen MVV. De onafhankelijke aanklager betaald voetbal legde de club uit Kerkrade dat als straf op, na de ongeregeldheden op 29 oktober in De Geusselt. De Limburgse derby moest toen kort voor rust worden gestaakt.
Het liep uit de hand nadat vanuit het uitvak vuurwerk op het veld was gegooid. Het leidde tot rellen in het stadion. Diverse toeschouwers betraden het speelveld. De ME moest de orde herstellen. Zes agenten en twee stewards van Roda JC raakten gewond. De politie hield tien mensen aan. De derby werd eind vorige maand zonder publiek uitgespeeld.
Zowel Roda JC als MVV kreeg een boete van 5000 euro. De club uit Maastricht moet van de aanklager een plan van aanpak opstellen, om ongeregeldheden in de toekomst te voorkomen. MVV kreeg ook een voorwaardelijke straf van een wedstrijd zonder publiek als het in de komende twee jaar nog eens misgaat in De Geusselt.
Roda en MVV staan op 7 januari weer tegenover elkaar, dan in Kerkrade. Vanwege de coronamaatregelen mag daar geen publiek bij zijn.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft het contract van de Deense middenvelder Victor Jensen opengebroken en verlengd tot de zomer van 2027. "Een keuze die weinig supporters zal verrassen. Jensen is dit seizoen een van de absolute sterkhouders in het elftal van hoofdtrainer Ron Jans", meldt FC Utrecht in een bericht op de clubsite.
18 minuten geledenGUAYAQUIL (ANP/DPA) - Voormalig Ecuadoraans voetbalinternational Mario Pineida is op straat in Guayaquil doodgeschoten. Zijn club, Barcelona SC, maakte dit in een verklaring "met diepe spijt" bekend. "Dit trieste nieuws stemt ons zeer bedroefd", meldt de club.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Dick Lukkien blijft ook na dit seizoen trainer van FC Groningen. De 53-jarige Veendammer heeft zijn aflopende contract met twee jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 aan de huidige nummer 5 van de Eredivisie verbonden.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord incasseert klap op klap in de slotfase van de eerste seizoenshelft. De ploeg van Robin van Persie leed tegen sc Heerenveen (2-3) de zevende nederlaag in negen duels en ligt uit de KNVB-beker.
8 uur geledenSITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.
15 uur geledenDOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).
16 uur geleden