Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roda JC mag geen fans meenemen naar derby in Maastricht tegen MVV

Roda JC mag geen fans meenemen naar derby in Maastricht tegen MVV

ZEIST (ANP) - Roda JC mag geen supporters meenemen naar Maastricht bij de volgende derby tegen MVV. De onafhankelijke aanklager betaald voetbal legde de club uit Kerkrade dat als straf op, na de ongeregeldheden op 29 oktober in De Geusselt. De Limburgse derby moest toen kort voor rust worden gestaakt.

Het liep uit de hand nadat vanuit het uitvak vuurwerk op het veld was gegooid. Het leidde tot rellen in het stadion. Diverse toeschouwers betraden het speelveld. De ME moest de orde herstellen. Zes agenten en twee stewards van Roda JC raakten gewond. De politie hield tien mensen aan. De derby werd eind vorige maand zonder publiek uitgespeeld.

Zowel Roda JC als MVV kreeg een boete van 5000 euro. De club uit Maastricht moet van de aanklager een plan van aanpak opstellen, om ongeregeldheden in de toekomst te voorkomen. MVV kreeg ook een voorwaardelijke straf van een wedstrijd zonder publiek als het in de komende twee jaar nog eens misgaat in De Geusselt.

Roda en MVV staan op 7 januari weer tegenover elkaar, dan in Kerkrade. Vanwege de coronamaatregelen mag daar geen publiek bij zijn.

Meer uit Voetbal

Emegha maakt volgens bondscoach Koeman weinig kans op WK

HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.

2 uur geleden
Real Madrid stelt met zege bij Espanyol titel Barcelona uit

BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.

2 uur geleden
Dumfries en De Vrij opnieuw kampioen met Internazionale

MILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.

2 uur geleden
Tottenham Hotspur door zege boven degradatiestreep

BIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.

2 uur geleden
PSV Vrouwen op weg naar eerste landstitel

AMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.

6 uur geleden
FC Twente ziet AZ in blessuretijd nog langszij komen

ALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.

6 uur geleden
Sparta blijft steken op gelijkspel tegen Go Ahead Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.

6 uur geleden