Roda JC mag geen fans meenemen naar derby in Maastricht tegen MVV
ZEIST (ANP) - Roda JC mag geen supporters meenemen naar Maastricht bij de volgende derby tegen MVV. De onafhankelijke aanklager betaald voetbal legde de club uit Kerkrade dat als straf op, na de ongeregeldheden op 29 oktober in De Geusselt. De Limburgse derby moest toen kort voor rust worden gestaakt.
Het liep uit de hand nadat vanuit het uitvak vuurwerk op het veld was gegooid. Het leidde tot rellen in het stadion. Diverse toeschouwers betraden het speelveld. De ME moest de orde herstellen. Zes agenten en twee stewards van Roda JC raakten gewond. De politie hield tien mensen aan. De derby werd eind vorige maand zonder publiek uitgespeeld.
Zowel Roda JC als MVV kreeg een boete van 5000 euro. De club uit Maastricht moet van de aanklager een plan van aanpak opstellen, om ongeregeldheden in de toekomst te voorkomen. MVV kreeg ook een voorwaardelijke straf van een wedstrijd zonder publiek als het in de komende twee jaar nog eens misgaat in De Geusselt.
Roda en MVV staan op 7 januari weer tegenover elkaar, dan in Kerkrade. Vanwege de coronamaatregelen mag daar geen publiek bij zijn.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.
4 uur geledenSANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.
7 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
23 uur geledenBURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
1 dag geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.
1 dag geledenRABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.
1 dag geleden