Roda JC maakt titelstrijd weer spannend met zege bij Willem II
TILBURG (ANP) - Roda JC heeft de titelstrijd in de Keuken Kampioen Divisie weer spannend gemaakt. De nummer 2 van de ranglijst was in Tilburg met 3-2 te sterk voor koploper Willem II. Met de zege bracht Roda de achterstand op Willem II terug tot 4 punten.
Roda opende de score in de 9e minuut via Enrique Peña Zauner. De middenvelder schoot raak na een matige ingreep van keeper Joshua Smits. Op aangeven van Thijs Oosting tekende Jeredy Hilterman vijf minuten later voor de gelijkmaker met een fraai schot in de kruising. Erik Schouten kopte in de 22e minuut de 2-1 van Willem II binnen. Roda kwam in de 65e minuut weer langszij via Vaclav Sejk, waarna Lennerd Daneels uit een vrije trap de winnende treffer maakte, 2-3.
ADO Den Haag, de nummer 3 van de ranglijst, bleef thuis steken op 2-2 tegen MVV. Henk Veerman kopte de thuisploeg voor rust op voorsprong, waarna Mart Remans en Dailon Livramento in de tweede helft de wedstrijd omdraaiden. Alex Schalk maakte in de blessuretijd de 2-2 van ADO.
FC Groningen, de koploper in de derde periode, kwam niet verder dan 0-0 tegen Helmond Sport. SC Cambuur verloor met 2-0 bij FC Emmen, De Graafschap won met dezelfde cijfers van FC Den Bosch, terwijl het duel tussen VVV-Venlo en FC Eindhoven in een gelijkspel eindigde (2-2).
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente sluit niet helemaal uit dat Erik ten Hag zijn contract van 2,5 jaar als technisch directeur niet uitdient, mocht de KNVB in hem een nieuwe bondscoach zien. "Voor elke trainer is het bondscoachschap een eer", zei algemeen directeur Dominique Scholten van de club uit Enschede tijdens de presentatie van de 55-jarige Tukker. "Als het zover komt, gaan we met elkaar om de tafel zitten. We zijn hier nuchter."
15 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag neemt de tijd voor de beslissing over wie volgend seizoen de hoofdtrainer van FC Twente is. "We gaan eerst rustig observeren", zei de nieuwe technisch directeur van de club uit Enschede tijdens zijn presentatie. "We willen winnen. Wij zijn geen Ajax, PSV of Feyenoord, maar we willen wel elke dag een stap verder komen."
15 minuten geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
13 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
14 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
16 uur geleden