Roda JC maakt titelstrijd weer spannend met zege bij Willem II
TILBURG (ANP) - Roda JC heeft de titelstrijd in de Keuken Kampioen Divisie weer spannend gemaakt. De nummer 2 van de ranglijst was in Tilburg met 3-2 te sterk voor koploper Willem II. Met de zege bracht Roda de achterstand op Willem II terug tot 4 punten.
Roda opende de score in de 9e minuut via Enrique Peña Zauner. De middenvelder schoot raak na een matige ingreep van keeper Joshua Smits. Op aangeven van Thijs Oosting tekende Jeredy Hilterman vijf minuten later voor de gelijkmaker met een fraai schot in de kruising. Erik Schouten kopte in de 22e minuut de 2-1 van Willem II binnen. Roda kwam in de 65e minuut weer langszij via Vaclav Sejk, waarna Lennerd Daneels uit een vrije trap de winnende treffer maakte, 2-3.
ADO Den Haag, de nummer 3 van de ranglijst, bleef thuis steken op 2-2 tegen MVV. Henk Veerman kopte de thuisploeg voor rust op voorsprong, waarna Mart Remans en Dailon Livramento in de tweede helft de wedstrijd omdraaiden. Alex Schalk maakte in de blessuretijd de 2-2 van ADO.
FC Groningen, de koploper in de derde periode, kwam niet verder dan 0-0 tegen Helmond Sport. SC Cambuur verloor met 2-0 bij FC Emmen, De Graafschap won met dezelfde cijfers van FC Den Bosch, terwijl het duel tussen VVV-Venlo en FC Eindhoven in een gelijkspel eindigde (2-2).
Meer uit Voetbal
KINSHASA (ANP/AFP) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo heeft een trainingskamp in eigen land ter voorbereiding op het WK geannuleerd vanwege een ebola-uitbraak in het land. Dat meldt een van de stafleden aan het Franse persbureau AFP.
56 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Trainer Unai Emery hoopt dat de winst van de Europa League het begin is van nieuwe gloriejaren van Aston Villa. De 54-jarige Spanjaard zei dat de club uit Birmingham de zege van 3-0 op SC Freiburg in de finale in Istanbul moet gebruiken als basis voor "een ambitieus nieuw tijdperk."
1 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
11 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
15 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
16 uur geleden