Roda JC maakt titelstrijd weer spannend met zege bij Willem II
TILBURG (ANP) - Roda JC heeft de titelstrijd in de Keuken Kampioen Divisie weer spannend gemaakt. De nummer 2 van de ranglijst was in Tilburg met 3-2 te sterk voor koploper Willem II. Met de zege bracht Roda de achterstand op Willem II terug tot 4 punten.
Roda opende de score in de 9e minuut via Enrique Peña Zauner. De middenvelder schoot raak na een matige ingreep van keeper Joshua Smits. Op aangeven van Thijs Oosting tekende Jeredy Hilterman vijf minuten later voor de gelijkmaker met een fraai schot in de kruising. Erik Schouten kopte in de 22e minuut de 2-1 van Willem II binnen. Roda kwam in de 65e minuut weer langszij via Vaclav Sejk, waarna Lennerd Daneels uit een vrije trap de winnende treffer maakte, 2-3.
ADO Den Haag, de nummer 3 van de ranglijst, bleef thuis steken op 2-2 tegen MVV. Henk Veerman kopte de thuisploeg voor rust op voorsprong, waarna Mart Remans en Dailon Livramento in de tweede helft de wedstrijd omdraaiden. Alex Schalk maakte in de blessuretijd de 2-2 van ADO.
FC Groningen, de koploper in de derde periode, kwam niet verder dan 0-0 tegen Helmond Sport. SC Cambuur verloor met 2-0 bij FC Emmen, De Graafschap won met dezelfde cijfers van FC Den Bosch, terwijl het duel tussen VVV-Venlo en FC Eindhoven in een gelijkspel eindigde (2-2).
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.
9 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
19 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
19 uur geleden