Roda JC knokt zich in play-offs naar gelijkspel bij Excelsior
ROTTERDAM (ANP) - Roda JC heeft zich een goede uitgangspositie verschaft in de strijd om een plek in de tweede ronde van de play-offs om promotie. De Limburgers maakten in de eerste wedstrijd tegen Excelsior een 2-0-achterstand ongedaan: 2-2.
Dylan Vente en Stefano Marzo waren in Rotterdam in de 67e en 68e minuut trefzeker voor Roda. Voormalig Feyenoorder Vente scoorde met een fraai schot van afstand. Excelsior had in de 9e minuut de leiding genomen via Kenzo Goudmijn en Thijs Dallinga had er vlak voor rust uit een penalty 2-0 van gemaakt.
Roda JC eindigde in het reguliere seizoen als 5e, Excelsior als 6e.
De return in Kerkrade is zaterdag. De winnaar van de confrontatie speelt in de volgende ronde tegen de nummer 16 van de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-1 gewonnen. De club is op gelijke hoogte gekomen met het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag Go Ahead Eagles ontvangt.
6 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met een doelpunt teruggekeerd bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees maakte de openingstreffer van het gewonnen uitduel met Al-Fateh (0-2).
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft het uitduel met Excelsior gewonnen dankzij twee treffers in de blessuretijd. Eerst scoorde spits Troy Parrott met een van richting veranderd schot, in de slotseconden kopte verdediger Penetra de 2-1 binnen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko heeft weinig plezier gehad aan zijn eerste duel in de basisformatie van Ajax. De linksback uit Oekraïne raakte al in de derde minuut van de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard (4-1) geblesseerd en strompelde van het veld.
8 uur geleden