Roda JC haalt in eerste divisie uit tegen ADO Den Haag
KERKRADE (ANP) - Roda JC heeft in de eerste divisie met opvallende cijfers uitgehaald tegen ADO Den Haag. De Limburgers wonnen op eigen veld met maar liefst 5-0. Roda naderde de nummer 5 van de ranglijst daardoor tot op een punt en houdt uitzicht op in elk geval de tweede plaats, die ook goed is voor rechtstreekse promotie.
Voor de rust scoorde in Kerkrade alleen Benjamin Bouchouari. Na de hervatting waren Xian Emmers, Dylan Vente, Patrick Pflücke en Jamie Mpie nog succesvol voor de formatie van trainer Jurgen Streppel.
Volendam maakte geen fout. De koploper won met beperkte cijfers bij MVV Maastricht, 0-1. Walid Ould-Chikh werd de matchwinner. Hij profiteerde van slecht uitverdedigen aan Maastrichtse kant.
De formatie van coach Wim Jonk liep daardoor verder uit op Excelsior. De nummer 2 ging onderuit bij Jong PSV, dat op eigen veld met 3-0 won. Hier kwamen de doelpunten op naam van Fedde Leysen, Johan Bakayoko en Mohamed Nassoh.
Meer uit Voetbal
TOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.
23 minuten geledenDUBAI (ANP) - Alle inkomsten uit de kaartverkoop van het WK 2026 worden geïnvesteerd in het voetbal wereldwijd, verzekert voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. "We zijn de enige organisatie in de wereld die voetbal wereldwijd financiert", zei de Zwitser. "Daarom wordt er in zoveel landen gevoetbald."
28 minuten geledenRABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
14 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
15 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
16 uur geleden