Roda JC haalt in eerste divisie uit tegen ADO Den Haag
KERKRADE (ANP) - Roda JC heeft in de eerste divisie met opvallende cijfers uitgehaald tegen ADO Den Haag. De Limburgers wonnen op eigen veld met maar liefst 5-0. Roda naderde de nummer 5 van de ranglijst daardoor tot op een punt en houdt uitzicht op in elk geval de tweede plaats, die ook goed is voor rechtstreekse promotie.
Voor de rust scoorde in Kerkrade alleen Benjamin Bouchouari. Na de hervatting waren Xian Emmers, Dylan Vente, Patrick Pflücke en Jamie Mpie nog succesvol voor de formatie van trainer Jurgen Streppel.
Volendam maakte geen fout. De koploper won met beperkte cijfers bij MVV Maastricht, 0-1. Walid Ould-Chikh werd de matchwinner. Hij profiteerde van slecht uitverdedigen aan Maastrichtse kant.
De formatie van coach Wim Jonk liep daardoor verder uit op Excelsior. De nummer 2 ging onderuit bij Jong PSV, dat op eigen veld met 3-0 won. Hier kwamen de doelpunten op naam van Fedde Leysen, Johan Bakayoko en Mohamed Nassoh.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
32 minuten geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
2 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
5 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
13 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
13 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
16 uur geleden