Roda en Willem II verspelen punten in Keuken Kampioen Divisie
EINDHOVEN (ANP) - Koploper Roda JC is in de Keuken Kampioen Divisie blijven steken op een 1-1-gelijkspel bij FC Eindhoven. Naaste belager Willem II wist niet te profiteren en verloor met 1-0 bij hekkensluiter Jong Ajax. ADO Den Haag, de nummer 3, won op de valreep bij Jong PSV (1-2).
Met het gelijkspel komt Roda op 27 punten, 1 punt meer dan Willem II. ADO heeft eveneens 26 punten.
Bij Roda, dat slechts twee van de laatste zes duels in alle competities had gewonnen, begon de jarige Walid Ould-Chikh op de bank. Trainer Bas Sibum besloot tot de disciplinaire maatregel omdat de gedeeld topscorer van de ploeg te laat was gekomen.
Roda keek in het Jan Louwers Stadion al na 12 minuten tegen een 1-0-achterstand aan. Boyd Reith maakte een overtreding op August Priske, waarna Mawouna Amevor de penalty benutte. Matisse Didden was daarna dicht bij de 1-1 namens Roda. Wesley Spieringhs tekende na een uur voor de gelijkmaker met een fraai schot in de bovenhoek.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriƫn Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
12 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
14 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
15 uur geleden