Roda en Willem II verspelen punten in Keuken Kampioen Divisie
EINDHOVEN (ANP) - Koploper Roda JC is in de Keuken Kampioen Divisie blijven steken op een 1-1-gelijkspel bij FC Eindhoven. Naaste belager Willem II wist niet te profiteren en verloor met 1-0 bij hekkensluiter Jong Ajax. ADO Den Haag, de nummer 3, won op de valreep bij Jong PSV (1-2).
Met het gelijkspel komt Roda op 27 punten, 1 punt meer dan Willem II. ADO heeft eveneens 26 punten.
Bij Roda, dat slechts twee van de laatste zes duels in alle competities had gewonnen, begon de jarige Walid Ould-Chikh op de bank. Trainer Bas Sibum besloot tot de disciplinaire maatregel omdat de gedeeld topscorer van de ploeg te laat was gekomen.
Roda keek in het Jan Louwers Stadion al na 12 minuten tegen een 1-0-achterstand aan. Boyd Reith maakte een overtreding op August Priske, waarna Mawouna Amevor de penalty benutte. Matisse Didden was daarna dicht bij de 1-1 namens Roda. Wesley Spieringhs tekende na een uur voor de gelijkmaker met een fraai schot in de bovenhoek.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - Wout Weghorst keert terug in de basisopstelling van Ajax. De spits start zondagmiddag tegen PEC Zwolle en wordt geflankeerd door Mika Godts en Rayane Bounida. Weghorst lag er rond de jaarwisseling ruim een maand uit door een enkelblessure, daarna moest hij het doen met invalbeurten.
53 minuten geledenLE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.
13 uur geledenLEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.
15 uur geledenALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.
18 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.
18 uur geleden