Rocky-acteur Carl Weathers (76) overleden
LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse acteur Carl Weathers is overleden. Hij stierf donderdag op 76-jarige leeftijd in zijn slaap, heeft zijn familie bekendgemaakt aan Amerikaanse media. Weathers werd wereldberoemd door zijn rol als Apollo Creed in de eerste vier Rocky-films en was ook te zien in de film Predator en recenter in de serie The Mandalorian.
"We zijn diepbedroefd dat we het overlijden van Carl Weathers moeten aankondigen", meldt de familie. "Carl was een uitzonderlijk mens die een uitzonderlijk leven leidde. Door zijn bijdragen aan film, televisie, kunst en sport heeft hij een onuitwisbare indruk achtergelaten en wordt hij wereldwijd en door alle generaties erkend. Hij was een geliefde broer, vader, grootvader, partner en vriend."
Weathers was in eerste instantie actief als Americanfootballer, maar richtte zich in de jaren zeventig volledig op zijn filmcarrière. Na wat kleine rollen werd hij gecast voor de film Rocky over bokser Rocky Balboa, gespeeld door Sylvester Stallone. Daarna speelde hij ook mee in de drie vervolgdelen.
In totaal speelde Weathers gedurende zijn vijftigjarige carrière in meer dan 75 films en tv-series. Zijn laatste bijdrage was in de Disney+-serie The Mandalorian waarin hij gedurende drie seizoenen verschillende keren zijn opwachting maakte als Greef Karga. Het leverde hem in 2021 een Emmy-nominatie op in de categorie beste gastacteur.
Meer uit Buitenland
SINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport. De politie is massaal aanwezig en heeft het centrum van de plaats afgesloten.
7 minuten geledenHERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.
37 minuten geledenLONDEN (ANP) - De leider van de rechts-populistische partij Reform UK heeft verheugd gereageerd op de eerste uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Nigel Farage zei vrijdagochtend voor de camera dat de linkse Labourpartij van premier Keir Starmer wordt "weggevaagd" door Reform in gebieden die traditioneel gelden als Labourbolwerken. Hij voorspelde dat de conservatieven later op de dag aan de beurt zijn en sprak over een "historische verandering" in de Britse politiek.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft teleurgesteld gereageerd op de tussentijdse uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Zijn Labourpartij staat daarbij op verlies. Starmer noemde de uitslagen volgens Sky News pijnlijk, maar gaf ook het signaal af dat hij verder wil als premier. "Zware dagen zoals deze verzwakken mijn vastberadenheid niet om de verandering te realiseren die ik heb beloofd."
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Een bondgenoot van de Britse premier Keir Starmer heeft benadrukt dat de verwachte verkiezingsnederlaag van zijn partij niet het einde van zijn premierschap hoeft te betekenen. "Hij kan het tij nog keren", zei minister van Defensie John Healey bij Times Radio.
2 uur geledenCHANGSHA (ANP/RTR) - Het dodental na een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan maandag is opgelopen naar 37. Het is de dodelijkste explosie in China sinds 2019. De reddingswerkzaamheden zijn volgens staatspersbureau Xinhua afgerond. Eén persoon wordt nog vermist, 51 mensen worden in het ziekenhuis behandeld.
2 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Zeker drie hikers zijn overleden na een vulkaanuitbarsting op het Indonesische eiland Halmahera, meldt de lokale politie. Twee van de slachtoffers zijn buitenlanders, een derde komt uit Indonesië. Nog tien anderen worden vermist.
2 uur geleden