Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rocky-acteur Carl Weathers (76) overleden

Rocky-acteur Carl Weathers (76) overleden

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse acteur Carl Weathers is overleden. Hij stierf donderdag op 76-jarige leeftijd in zijn slaap, heeft zijn familie bekendgemaakt aan Amerikaanse media. Weathers werd wereldberoemd door zijn rol als Apollo Creed in de eerste vier Rocky-films en was ook te zien in de film Predator en recenter in de serie The Mandalorian.

"We zijn diepbedroefd dat we het overlijden van Carl Weathers moeten aankondigen", meldt de familie. "Carl was een uitzonderlijk mens die een uitzonderlijk leven leidde. Door zijn bijdragen aan film, televisie, kunst en sport heeft hij een onuitwisbare indruk achtergelaten en wordt hij wereldwijd en door alle generaties erkend. Hij was een geliefde broer, vader, grootvader, partner en vriend."

Weathers was in eerste instantie actief als Americanfootballer, maar richtte zich in de jaren zeventig volledig op zijn filmcarrière. Na wat kleine rollen werd hij gecast voor de film Rocky over bokser Rocky Balboa, gespeeld door Sylvester Stallone. Daarna speelde hij ook mee in de drie vervolgdelen.

In totaal speelde Weathers gedurende zijn vijftigjarige carrière in meer dan 75 films en tv-series. Zijn laatste bijdrage was in de Disney+-serie The Mandalorian waarin hij gedurende drie seizoenen verschillende keren zijn opwachting maakte als Greef Karga. Het leverde hem in 2021 een Emmy-nominatie op in de categorie beste gastacteur.

Meer uit Buitenland

Gewonden door frontale botsing tussen treinen in Denemarken

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Bij een frontale botsing tussen twee passagierstreinen in Denemarken zijn "veel" gewonden gevallen, meldt de lokale burgemeester. De toestand van sommige slachtoffers is kritiek. Het ongeluk gebeurde bij Hillerød, een stad op ongeveer 30 kilometer ten noorden van Kopenhagen.

58 minuten geleden
VS: 31 schepen tegengehouden bij blokkade Iraanse havens

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben tijdens hun blokkade van Iraanse havens 31 schepen tegengehouden. Die kregen de opdracht om te keren of terug naar hun havens te gaan, aldus CENTCOM, het Amerikaanse militaire commando in de regio.

1 uur geleden
Meerdere doden en gewonden bij Russische aanval op Dnipro

DNIPRO (ANP/AFP) - Zeker twee mensen zijn omgekomen bij een Russische aanval op de Oekraïense stad Dnipro. Bij de aanval vielen ook acht gewonden en één persoon wordt nog vermist.

3 uur geleden
Olieprijzen stijgen door onzekere vooruitzichten wapenstilstand

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is voor de vierde dag op rij gestegen, nu de Verenigde Staten en Iran verwikkeld blijven in een strijd om de controle over de Straat van Hormuz.

6 uur geleden
Amerikaanse minister van Marine verlaat onmiddellijk functie

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Marine, John Phelan, vertrekt per direct. Dat meldt het Pentagon. Het geeft geen uitleg voor het plotselinge vertrek.

8 uur geleden
Aanval op hulpverleners bij reddingspoging journalist in Libanon

TAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.

12 uur geleden
Trump noemt referendum in Virginia doorgestoken kaart

WASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.

12 uur geleden