Rocky-acteur Carl Weathers (76) overleden
LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse acteur Carl Weathers is overleden. Hij stierf donderdag op 76-jarige leeftijd in zijn slaap, heeft zijn familie bekendgemaakt aan Amerikaanse media. Weathers werd wereldberoemd door zijn rol als Apollo Creed in de eerste vier Rocky-films en was ook te zien in de film Predator en recenter in de serie The Mandalorian.
"We zijn diepbedroefd dat we het overlijden van Carl Weathers moeten aankondigen", meldt de familie. "Carl was een uitzonderlijk mens die een uitzonderlijk leven leidde. Door zijn bijdragen aan film, televisie, kunst en sport heeft hij een onuitwisbare indruk achtergelaten en wordt hij wereldwijd en door alle generaties erkend. Hij was een geliefde broer, vader, grootvader, partner en vriend."
Weathers was in eerste instantie actief als Americanfootballer, maar richtte zich in de jaren zeventig volledig op zijn filmcarrière. Na wat kleine rollen werd hij gecast voor de film Rocky over bokser Rocky Balboa, gespeeld door Sylvester Stallone. Daarna speelde hij ook mee in de drie vervolgdelen.
In totaal speelde Weathers gedurende zijn vijftigjarige carrière in meer dan 75 films en tv-series. Zijn laatste bijdrage was in de Disney+-serie The Mandalorian waarin hij gedurende drie seizoenen verschillende keren zijn opwachting maakte als Greef Karga. Het leverde hem in 2021 een Emmy-nominatie op in de categorie beste gastacteur.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Cuba heeft bij de Verenigde Naties uitgehaald naar de Verenigde Staten. De agressie van dat land is dit jaar niet alleen toegenomen, maar ook "wreder en gevaarlijker geworden", zei de minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez Parrilla tijdens het plenaire debat van de Algemene Vergadering.
41 minuten geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Voor het eerst in jaren hebben de Duitse en Russische ministers van Buitenlandse Zaken elkaar ontmoet. De laatste keer dat dat gebeurde was in januari 2022, vlak voor de grootschalige Russische invasie in Oekraïne.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Chinese vicepresident Han Zheng heeft bij zijn toespraak voor de Verenigde Naties gehamerd op het belang van soevereiniteit voor landen. Hij noemde daarbij specifiek Cuba, het land dat al maanden lijdt onder een economische blokkade die is opgelegd door de Verenigde Staten.
2 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Het dodental na het zinken van een veerboot in de Javazee bij Indonesië is opgelopen naar 64. Tientallen opvarenden worden bijna twee weken na de ramp nog steeds vermist.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevestigd dat hij een Iraans voorstel voor een staakt-het-vuren heeft afgewezen. De heropening van de Straat van Hormuz maakte onderdeel uit van dat voorstel.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in Parijs een enorme openluchtmis gehouden op het Place de la Concorde. Volgens het Vaticaan waren er zo'n 700.000 mensen op de dienst afgekomen.
2 uur geledenATHENE (ANP/AFP) - De brandweer in Athene heeft de lichamen van zes personen gevonden na een explosie vrijdag in het centrum van de Griekse hoofdstad. Het gaat om vier Amerikaanse toeristen en een ouder echtpaar die zich in het woongebouw bevonden toen het vrijdagochtend instortte.
4 uur geleden