Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rocky-acteur Carl Weathers (76) overleden

Rocky-acteur Carl Weathers (76) overleden

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse acteur Carl Weathers is overleden. Hij stierf donderdag op 76-jarige leeftijd in zijn slaap, heeft zijn familie bekendgemaakt aan Amerikaanse media. Weathers werd wereldberoemd door zijn rol als Apollo Creed in de eerste vier Rocky-films en was ook te zien in de film Predator en recenter in de serie The Mandalorian.

"We zijn diepbedroefd dat we het overlijden van Carl Weathers moeten aankondigen", meldt de familie. "Carl was een uitzonderlijk mens die een uitzonderlijk leven leidde. Door zijn bijdragen aan film, televisie, kunst en sport heeft hij een onuitwisbare indruk achtergelaten en wordt hij wereldwijd en door alle generaties erkend. Hij was een geliefde broer, vader, grootvader, partner en vriend."

Weathers was in eerste instantie actief als Americanfootballer, maar richtte zich in de jaren zeventig volledig op zijn filmcarrière. Na wat kleine rollen werd hij gecast voor de film Rocky over bokser Rocky Balboa, gespeeld door Sylvester Stallone. Daarna speelde hij ook mee in de drie vervolgdelen.

In totaal speelde Weathers gedurende zijn vijftigjarige carrière in meer dan 75 films en tv-series. Zijn laatste bijdrage was in de Disney+-serie The Mandalorian waarin hij gedurende drie seizoenen verschillende keren zijn opwachting maakte als Greef Karga. Het leverde hem in 2021 een Emmy-nominatie op in de categorie beste gastacteur.

Meer uit Buitenland

Spaanse media: meer dan 500 migranten uit zee gered

MADRID (ANP) - Met de inzet van de Spaanse reddingsdienst zijn het afgelopen etmaal meer dan vijfhonderd migranten aan land gebracht. Zij waren in drie boten op weg naar de Canarische Eilanden, melden het Spaanse persbureau EFE en nieuwskanaal RTVC.

55 minuten geleden
Weg vrij voor linkse coalitieonderhandelingen in Berlijn

BERLIJN (ANP) - De onderhandelingen voor een linkse, progressieve coalitie in de Duitse deelstaat Berlijn kunnen beginnen. Zaterdag stemde ook Die Linke in met coalitiebesprekingen, nadat de SPD en de Groenen dat eerder al hadden gedaan.

1 uur geleden
Rellen bij 'halloweenprotest' in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - Bij de demonstraties in Frankrijk zijn zaterdag opnieuw rellen uitgebroken. Op verschillende plaatsen in het land waren er confrontaties tussen demonstranten en politie. Er zijn tot 18.00 uur 296 arrestaties verricht, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken.

1 uur geleden
Rusland neemt maatregelen tegen 'grootschalige terreuraanslag'

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst (FSB) zegt Amerikaanse informatie te hebben ontvangen over een op handen zijnde grootschalige terreuraanslag in Moskou. De dienst neemt daarvoor passende voorzorgsmaatregelen, zo meldt het Russische persbureau RIA.

3 uur geleden
Duizenden Fransen bij 'halloweenprotest'

PARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag de straat opgegaan in Frankrijk om te demonstreren. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken gaat het tot dusver om 15.000 mensen verspreid door het land en is de situatie "over het algemeen rustig".

3 uur geleden
Franse studenten willen universiteiten en scholen blokkeren

PARIJS (ANP) - Studenten- en scholierenvakbonden roepen op tot nieuwe blokkades van universiteiten en middelbare scholen in Frankrijk, op dinsdag en donderdag. Dat berichten Franse media.

4 uur geleden
Iraanse onderhandelaars in Doha voor vredesoverleg

DOHA (ANP/RTR) - Iraanse onderhandelaars zijn in Doha om met Qatar te praten over het beëindigen van de oorlog met de Verenigde Staten. Dat meldt een functionaris die op de hoogte is van de gesprekken aan persbureau Reuters.

5 uur geleden