Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rockwool vermindert ammoniakuitstoot fabriek in Roermond

Rockwool vermindert ammoniakuitstoot fabriek in Roermond

ROERMOND (ANP) - Rockwool gaat de uitstoot van ammoniak bij de productie van steenwol in Roermond omlaag brengen. Door de in de fabriek gesponnen wol voor een deel van de producten op een andere manier te verkleven, kan de fabriek de ammoniakemissie van deze steenwolproducten met 70 procent verminderen.

Over de totale productie genomen - het bedrijf produceert niet alle steenwolproducten op deze andere manier - zal deze nieuwe zogenoemde bindertechnologie leiden tot het verminderen van de uitstoot uit de fabriek met 10 procent in 2026/27. En nog eens 5 tot 10 procent extra snel daarna, heeft het bedrijf donderdag bekendgemaakt.

Rockwool stond in 2021 op nummer één in de top tien van de grootste ammoniakuitstoters in Nederland. In 2021 stootte Rockwool zo'n 250.000 kilo ammoniak uit. Door miljoeneninvesteringen in nieuwe installaties en een nieuwe bindertechnologie denkt het bedrijf deze emissie binnen enkele jaren met 42.000 kilo per jaar te verminderen.

Elektrificeren

Hoeveel de omvorming van de installaties gaat kosten, wilde een woordvoerder van Rockwool niet zeggen. Het bedrijf krijgt in totaal 11,3 miljoen euro subsidie van het Ministerie van Klimaat en Groene Groei, en steun van de provincie Limburg. De ombouw moet in 2026/27 klaar zijn.

Rockwool richt voor de toekomst de aandacht op het nog verder verminderen van de ammoniakuitstoot, waarmee naar eigen zeggen op de langere termijn een reductie van 75 procent bereikt zou kunnen worden. Niet alleen wordt nagedacht over een nieuwe technologie voor alle producten die het bedrijf maakt, maar ook aan nieuwe technieken voor het afvangen van ammoniak.

De fabriek is inmiddels ook doende met het verminderen van de uitstoot van CO2. De doelstelling is die uitstoot in 2050 tot nul gereduceerd te hebben. Zo is het bedrijf bezig met het elektrificeren van de productielijnen, wat kan leiden tot een reductie van de CO2-uitstoot met 80 procent op die lijnen. Voor de hele fabriek bedraagt de reductie dan ruim de helft.

Meer uit Financieel

ABN AMRO: hogere koopkracht zorgt voor meer bestedingen in horeca

AMSTERDAM (ANP) - De stijgende koopkracht zorgt voor meer bestedingen in restaurants en cafés, meldt ABN AMRO in een rapport over de horecasector. Eet- en drinkgelegenheden zijn volgens de bank daardoor in iets rustiger vaarwater terechtgekomen. Ook zijn de vooruitzichten voor horecaondernemers iets positiever dan in de afgelopen jaren. Tegelijkertijd blijft de sector kwetsbaar door problematische schulden, sterk schommelende voedselprijzen en het aanhoudende personeelstekort.

37 minuten geleden
KLM-topvrouw erkent dat communicatie naar reizigers beter moest

HILVERSUM (ANP) - KLM had beter moeten communiceren met passagiers die deze week strandden op Schiphol omdat er massaal vluchten werden geannuleerd vanwege de sneeuwval. Dat heeft KLM-topvrouw Marjan Rintel donderdagavond toegegeven in tv-programma Pauw & De Wit.

40 minuten geleden
Wall Street enthousiast over gesprekken Rio Tinto en Glencore

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op Wall Street hebben donderdag enthousiast gereageerd op nieuwe fusiegesprekken tussen de grote internationale mijnbouwers Rio Tinto en Glencore. De mogelijke samensmelting zou van de twee het grootste mijnbouwbedrijf ter wereld maken. Iets meer dan een jaar geleden liepen eerdere gesprekken tussen de concerns nog spaak.

2 uur geleden
Bloomberg: Paramount wil muziekzender MTV weer groot maken

LOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse mediaconcern Paramount Skydance wil muziekzender MTV weer groot maken en zoekt daarbij de hulp van de muziekindustrie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

3 uur geleden
KLM schrapt vrijdag 80 vluchten op Schiphol om winters weer

SCHIPHOL (ANP) - Het winterse weer zorgt vrijdag weer voor vluchtuitval op Schiphol. KLM heeft aangekondigd "preventief" 80 vluchten van en naar de luchthaven te schrappen, omdat vrijdagavond slecht weer wordt verwacht. Vooral vluchten naar Europese bestemmingen, waarnaar vaak meerdere vluchten per dag gaan, gaan dan niet door.

4 uur geleden
Frankrijk tegen Mercosur-deal, maar akkoord komt er mogelijk toch

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk gaat tegen de ondertekening van het vrijhandelsakkoord met het Mercosur-blok van Zuid-Amerikaanse landen stemmen, heeft de Franse president Emmanuel Macron laten weten. Maar het akkoord komt er mogelijk toch.

5 uur geleden
Beurskoers Groenlandse bank fors omhoog door speculatie over VS

KOPENHAGEN (ANP) - De beurskoers van de Groenlandse bank GrønlandsBANKEN is de eerste dagen van dit jaar met meer dan 36 procent gestegen op de beurs in Kopenhagen. Beleggers lijken erop voor te sorteren dat de Verenigde Staten weleens veel investeringen kunnen gaan doen in de Groenlandse economie.

6 uur geleden