Rockwool vermindert ammoniakuitstoot fabriek in Roermond
ROERMOND (ANP) - Rockwool gaat de uitstoot van ammoniak bij de productie van steenwol in Roermond omlaag brengen. Door de in de fabriek gesponnen wol voor een deel van de producten op een andere manier te verkleven, kan de fabriek de ammoniakemissie van deze steenwolproducten met 70 procent verminderen.
Over de totale productie genomen - het bedrijf produceert niet alle steenwolproducten op deze andere manier - zal deze nieuwe zogenoemde bindertechnologie leiden tot het verminderen van de uitstoot uit de fabriek met 10 procent in 2026/27. En nog eens 5 tot 10 procent extra snel daarna, heeft het bedrijf donderdag bekendgemaakt.
Rockwool stond in 2021 op nummer één in de top tien van de grootste ammoniakuitstoters in Nederland. In 2021 stootte Rockwool zo'n 250.000 kilo ammoniak uit. Door miljoeneninvesteringen in nieuwe installaties en een nieuwe bindertechnologie denkt het bedrijf deze emissie binnen enkele jaren met 42.000 kilo per jaar te verminderen.
Elektrificeren
Hoeveel de omvorming van de installaties gaat kosten, wilde een woordvoerder van Rockwool niet zeggen. Het bedrijf krijgt in totaal 11,3 miljoen euro subsidie van het Ministerie van Klimaat en Groene Groei, en steun van de provincie Limburg. De ombouw moet in 2026/27 klaar zijn.
Rockwool richt voor de toekomst de aandacht op het nog verder verminderen van de ammoniakuitstoot, waarmee naar eigen zeggen op de langere termijn een reductie van 75 procent bereikt zou kunnen worden. Niet alleen wordt nagedacht over een nieuwe technologie voor alle producten die het bedrijf maakt, maar ook aan nieuwe technieken voor het afvangen van ammoniak.
De fabriek is inmiddels ook doende met het verminderen van de uitstoot van CO2. De doelstelling is die uitstoot in 2050 tot nul gereduceerd te hebben. Zo is het bedrijf bezig met het elektrificeren van de productielijnen, wat kan leiden tot een reductie van de CO2-uitstoot met 80 procent op die lijnen. Voor de hele fabriek bedraagt de reductie dan ruim de helft.
Meer uit Financieel
APELDOORN (ANP) - Extreem weer heeft de afgelopen tien jaar gezorgd voor honderdduizenden gevallen van schade aan woningen die zijn verzekerd bij Centraal Beheer. In ongeveer zes op de tien gevallen heeft de verzekeraar de schade vergoed.
34 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bitcoinbedrijf Bitonic is gehackt, waarbij bitcoins van drie klanten zijn gestolen. Volgens het bedrijf gaat het om "een klein bedrag" en zijn de klanten inmiddels volledig gecompenseerd. Bij andere accounts zijn de inloggegevens gewijzigd.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag hoger gesloten, aangevoerd door chipbedrijven. De aanvraag voor een beursgang van AI-bedrijf Anthropic wakkerde het enthousiasme onder beleggers voor investeringen in kunstmatige intelligentie opnieuw aan. Beleggers hopen dat de beursgang de kwakkelende technologiesector een nieuwe impuls geeft.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Nijmeegse chipfabrikant Nexperia, die vorig jaar onderwerp was van een diplomatieke rel tussen Nederland en China, boekte in het derde kwartaal opnieuw omzetgroei. Het concern verwacht dat de groei de rest van het jaar verder aantrekt, gesteund door een aanhoudend sterke vraag en een uitbreiding van de productiecapaciteit.
3 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Over de iPhone Duo, een van de belangrijkste nieuwe producten van Apple in jaren, komen steeds meer klachten binnen van klanten bij wie het opvouwbare scherm al na enkele uren of dagen is gebarsten. Klanten met een beschadigd scherm melden dat ze een krakend geluid hoorden toen ze de telefoon openvouwden. Vervolgens ontstond er een grote barst langs de vouwnaad in het midden van het scherm. Sommige gebruikers kregen ook te maken met een witte vlek of een ander probleem met het scherm.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse hoofdindex is maandag iets hoger geëindigd, geholpen door koerswinsten van banken en chipbedrijven. Beleggers deden het wel voorzichtig aan, in aanloop naar een drukke beursweek met rentebesluiten van de Europese Centrale Bank (ECB) en de Federal Reserve. Ook komen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Google-eigenaar Alphabet, Amazon en Intel met cijfers. In Amsterdam openen AEX-bedrijven als ASMI, Adyen, Heineken, KPN, Unilever, ING en Shell deze week de boeken.
6 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft biedt zo'n 60.000 werknemers een vrijwillige vertrekregeling aan om de kosten van het techconcern omlaag te brengen. De voorwaarden zijn vergelijkbaar met een ontslagvergoeding. Bij de grootste softwareontwikkelaar ter wereld werkten eind juni 223.000 mensen.
6 uur geleden