Rockwool vermindert ammoniakuitstoot fabriek in Roermond
ROERMOND (ANP) - Rockwool gaat de uitstoot van ammoniak bij de productie van steenwol in Roermond omlaag brengen. Door de in de fabriek gesponnen wol voor een deel van de producten op een andere manier te verkleven, kan de fabriek de ammoniakemissie van deze steenwolproducten met 70 procent verminderen.
Over de totale productie genomen - het bedrijf produceert niet alle steenwolproducten op deze andere manier - zal deze nieuwe zogenoemde bindertechnologie leiden tot het verminderen van de uitstoot uit de fabriek met 10 procent in 2026/27. En nog eens 5 tot 10 procent extra snel daarna, heeft het bedrijf donderdag bekendgemaakt.
Rockwool stond in 2021 op nummer één in de top tien van de grootste ammoniakuitstoters in Nederland. In 2021 stootte Rockwool zo'n 250.000 kilo ammoniak uit. Door miljoeneninvesteringen in nieuwe installaties en een nieuwe bindertechnologie denkt het bedrijf deze emissie binnen enkele jaren met 42.000 kilo per jaar te verminderen.
Elektrificeren
Hoeveel de omvorming van de installaties gaat kosten, wilde een woordvoerder van Rockwool niet zeggen. Het bedrijf krijgt in totaal 11,3 miljoen euro subsidie van het Ministerie van Klimaat en Groene Groei, en steun van de provincie Limburg. De ombouw moet in 2026/27 klaar zijn.
Rockwool richt voor de toekomst de aandacht op het nog verder verminderen van de ammoniakuitstoot, waarmee naar eigen zeggen op de langere termijn een reductie van 75 procent bereikt zou kunnen worden. Niet alleen wordt nagedacht over een nieuwe technologie voor alle producten die het bedrijf maakt, maar ook aan nieuwe technieken voor het afvangen van ammoniak.
De fabriek is inmiddels ook doende met het verminderen van de uitstoot van CO2. De doelstelling is die uitstoot in 2050 tot nul gereduceerd te hebben. Zo is het bedrijf bezig met het elektrificeren van de productielijnen, wat kan leiden tot een reductie van de CO2-uitstoot met 80 procent op die lijnen. Voor de hele fabriek bedraagt de reductie dan ruim de helft.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten moeten uiterlijk vrijdag laten weten wie zij voordragen als opvolger van voorzitter Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB). Zij kondigde vorige week haar vertrek aan per 7 februari. De voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, heeft de lidstaten gevraagd hun voordrachten uiterlijk vrijdag bij hem in te dienen. Dat laat een woordvoerder van de Eurogroep weten.
42 minuten geledenDEURNE (ANP) - De fabrikant van elektrische bussen Ebusco heeft de uitbetaling van salarissen over oktober uitgesteld vanwege de acute financiële problemen. Het bedrijf uit het Brabantse Deurne voert gesprekken met een aantal aandeelhouders over financiering van de operationele kosten op de korte termijn, maar die onderhandelingen duren langer dan verwacht.
53 minuten geledenASSE (ANP/BELGA) - Supermarkten van de Belgische keten Delhaize hebben geen last meer van de cyberaanval waardoor maandag vriezers en koelkasten werden gehackt. De bevoorrading verloopt volgens plan en alle winkels zijn weer volledig operationeel, meldt een woordvoerder van de supermarktketen aan persbureau Belga.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal hogeropgeleiden met een WW-uitkering groeit, signaleert uitkeringsinstantie UWV in een nieuw rapport. Dat hangt mogelijk samen met de opkomst van kunstmatige intelligentie.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips behoorde dinsdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern zag de omzet stijgen dankzij de verkopen van medische apparatuur, tandenborstels en scheerapparaten. De nettowinst nam wel flink af. Dat kwam doordat Philips geld opzij zette voor een schikking in de Verenigde Staten voor de grote terugroepactie van zijn slaapapneu-apparaten. Het aandeel steeg ruim 3 procent.
58 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De brandstofprijzen aan de Nederlandse pomp zijn verder gedaald door de recente daling van de olieprijzen. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter benzine nu 2,524 euro. Op 10 oktober bereikte de adviesprijs voor Euro95 nog de hoogste stand ooit met 2,732 euro.
1 uur geledenHERZOGENAURACH (ANP) - De Duitse leverancier van onderdelen voor de auto-industrie Schaeffler gaat duizenden banen in Europa schrappen, waarvan het merendeel in het thuisland. Ook worden vijf productielocaties gesloten, waarvan vier in Duitsland en één in België.
1 uur geleden