Roche ziet winst en omzet dalen door wegblijvende patiënten
ZURICH (ANP/RTR) - De Zwitserse farmaceut Roche heeft zijn omzet en winst in het eerste halfjaar zien dalen, vanwege patiënten die tijdens de coronapandemie minder vaak een ziekenhuis of huisarts bezochten.
Met name de verkoop van het medicijn tegen multiple sclerose Ocrevus, de hemofiliebehandeling Hemlibra, oogmedicijn Lucentis en het medicijn Rituxan, gebruikt bij behandeling van leukemie, daalde. "De coronapandemie blijft wereldwijd een enorme uitdaging vormen", zei algemeen directeur Severin Schwan in een verklaring.
De nettowinst daalde met 5 procent tot 8,5 miljard Zwitserse frank (circa 7,9 miljard euro). De omzet nam met 4 procent af naar 29,3 miljard Zwitserse frank. De sterke Zwitserse frank had wel invloed op de resultaten. Zo steeg de winst bij constante wisselkoersen met 3 procent en de omzet met 1 procent, aldus Roche.
Dividend
De farmaceut verwacht dat de winst per aandeel zal groeien in lijn met de verkoop, en ook dat het zijn dividend kan verhogen.
Concurrent Novartis meldde deze week vergelijkbare dalingen van omzet en winst in verband met wegblijvende patiënten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump. Trump kondigde vervolgens een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent aan die maximaal 150 dagen gaat gelden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt het besluit van het Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van zijn importheffingen "zeer teleurstellend". Dat zei Trump bij een persconferentie in het Witte Huis. Volgens hem is dat besluit "verschrikkelijk" en "niet-vaderlandslievend".
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een decreet ondertekenen voor een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent. Dat zei Trump in een persconferentie na het besluit van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van zijn eerder ingevoerde importheffingen onwettig werd verklaard.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met winst gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig werd verklaard. Volgens de rechters heeft Trump zijn bevoegdheden overschreden door die heffingen op buitenlandse goederen op te leggen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt de uitspraak van het Hooggerechtshof dat een groot deel van zijn importheffingen onwettelijk is een "schande". Dat meldt een verslaggever van CNN. De president had ten tijde van de uitspraak een ontbijt met gouverneurs in het Witte Huis. Hij zou de aanwezigen hebben gezegd dat hij een plan B heeft. Trump is nog niet met een officiële reactie gekomen.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk verwacht dat het zijn "bevoorrechte handelspositie" met de Verenigde Staten behoudt, ook nu het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de tarieven van president Donald Trump onwettig heeft verklaard. Dat stelt de Britse regering in een reactie op de uitspraak.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft afwachtend gereageerd op de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van president Donald Trump. Een groot deel van de invoertarieven die Trump heeft opgelegd op buitenlandse goederen, is volgens rechters onwettelijk. De EU "analyseert de uitspraak zorgvuldig", zegt een woordvoerder.
9 uur geleden