Roche ziet winst en omzet dalen door wegblijvende patiënten
ZURICH (ANP/RTR) - De Zwitserse farmaceut Roche heeft zijn omzet en winst in het eerste halfjaar zien dalen, vanwege patiënten die tijdens de coronapandemie minder vaak een ziekenhuis of huisarts bezochten.
Met name de verkoop van het medicijn tegen multiple sclerose Ocrevus, de hemofiliebehandeling Hemlibra, oogmedicijn Lucentis en het medicijn Rituxan, gebruikt bij behandeling van leukemie, daalde. "De coronapandemie blijft wereldwijd een enorme uitdaging vormen", zei algemeen directeur Severin Schwan in een verklaring.
De nettowinst daalde met 5 procent tot 8,5 miljard Zwitserse frank (circa 7,9 miljard euro). De omzet nam met 4 procent af naar 29,3 miljard Zwitserse frank. De sterke Zwitserse frank had wel invloed op de resultaten. Zo steeg de winst bij constante wisselkoersen met 3 procent en de omzet met 1 procent, aldus Roche.
Dividend
De farmaceut verwacht dat de winst per aandeel zal groeien in lijn met de verkoop, en ook dat het zijn dividend kan verhogen.
Concurrent Novartis meldde deze week vergelijkbare dalingen van omzet en winst in verband met wegblijvende patiënten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street wisten dinsdag niet hoe gauw ze weer aandelen moesten kopen, door nieuwe signalen die wijzen op een mogelijk snel einde van het conflict tussen de Verenigde Staten en Iran. Iran zegt een "noodzakelijke wil" te hebben om de oorlog met Israël en de VS te beëindigen, maar is daarbij op zoek naar garanties dat het conflict zich niet zal herhalen, zei de Iraanse president Masoud Pezeshkian.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Europese Commissie heeft de lidstaten aanbevolen om maatregelen te nemen om de olieconsumptie te verminderen. "Hoe meer we kunnen doen om olie te besparen, met name diesel en vliegtuigbrandstof, hoe beter we af zijn", zei Eurocommissaris voor Energie Dan Jørgensen dinsdag na overleg met de Europese energieministers.
7 uur geledenHOOFDDORP (ANP/DPA) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, roept wereldwijd ongeveer 700.000 auto's terug vanwege een mogelijk brandgevaar, maakte de Duitse transportautoriteit KBA bekend. In Nederland gaat het om ruim 19.000 auto's van acht merken, laat een woordvoerder van Stellantis weten.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Unilever ging dinsdag scherp omlaag op het Damrak nadat bekend was geworden dat de Amerikaanse branchegenoot McCormick een groot deel van zijn voedingsmiddelendivisie overneemt. Het gaat om een deal in aandelen en contanten met een waarde van 44,8 miljard dollar (39 miljard euro).
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Unilever kan nog niet aangeven of in Nederland banen zullen verdwijnen na de overname van de voedingsdivisie door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. "Het is op dit moment nog te vroeg om concreet te zijn over eventuele veranderingen", zegt een woordvoerster van Unilever.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Medewerkers van Nederlandse havens gaan minstens vijf dagen het werk neerleggen omdat ze ontevreden zijn over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Dat hebben zo'n zevenhonderd werknemers dinsdag besloten na een vergadering in de haven van Rotterdam, meldt FNV Havens-bestuurder Asmae Hajjari.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag positief begonnen door de hoop op een mogelijke de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal heeft president Donald Trump tegen zijn naaste medewerkers gezegd dat hij bereid is de oorlog tegen Iran te beëindigen, zelfs als de Straat van Hormuz grotendeels dicht blijft. Iran heeft die zeestraat vrijwel afgesloten, waardoor een groot deel van het olietransport uit de regio stilligt.
12 uur geleden