Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roche schrapt diversiteitsdoelen onder druk van Trump-regering

Roche schrapt diversiteitsdoelen onder druk van Trump-regering

BASEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse farmacieconcern Roche heeft wereldwijd programma's op het gebied van diversiteit, gelijkheid en inclusie (DEI) geschrapt. Het gaat om diversiteitsdoelen op het vlak van leiderschap. Dit gebeurde onder druk van de regering van de Amerikaanse president Donald Trump. De maatregel heeft niet alleen gevolgen voor de Amerikaanse divisie van Roche, maar ook voor de wereldwijde activiteiten van het farmaceutische concern.

"Veel van jullie vragen zich misschien af waarom veranderingen in de Amerikaanse wetgeving aanpassingen op wereldwijd niveau vereisen, en niet alleen binnen onze Amerikaanse tak", schreef het bedrijf in een e-mail aan het personeel. "Dit komt doordat onze wereldwijde programma's en doelstellingen invloed kunnen hebben op onze Amerikaanse organisaties als we niet voldoen aan de nieuwe wetgeving."

Het langetermijndoel van Roche was om een divers leiderschap te hebben dat de samenstelling van zijn personeel weerspiegelt. Dit wordt nu vervangen door een verklaring waarin het bedrijf aangeeft te streven naar het "creëren van een inclusieve omgeving die mensen inspireert om hun beste prestaties te leveren". Trump beschouwt de DEI-programma's als discriminerend tegenover witte mensen en mannen. Verschillende bedrijven en Amerikaanse overheidsinstanties zijn inmiddels gestopt met deze programma's.

Meer uit Gezond

Nieuwe variant van coronavirus leidt niet tot andere klachten

BILTHOVEN (ANP) - Een nieuwe variant van het coronavirus gaat rond, maar die leidt tot dezelfde symptomen als de vorige versies van het virus. Mensen die de variant XFG oplopen, kunnen keelpijn en een loopneus krijgen. Ook moeten ze niezen en hoesten. "De ernst van de klachten was hetzelfde. Er zijn geen aanwijzingen dat deelnemers de keelpijn ernstiger vonden", aldus het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

2 dagen geleden
Betere afspraken nodig over aanvaardbare prijzen dure medicijnen

DEN HAAG (ANP) - Er zijn betere afspraken nodig over maatschappelijk aanvaardbare prijzen voor dure medicijnen. Dat schrijven Zorginstituut Nederland, de Nederlandse Zorgautoriteit en de Autoriteit Consument & Markt in een gezamenlijk advies aan de minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport.

2 dagen geleden
Werkloosheid stijgt naar hoogste niveau in vier jaar

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in september gestegen tot het hoogste niveau in vier jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Afgelopen maand zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. In augustus was dat 3,9 procent. Gemiddeld nam het aantal werklozen in de afgelopen drie maanden met 8000 per maand toe. Er waren vooral meer 25-plussers werkloos.

2 dagen geleden
Onderzoek: minder kans op werk voor mensen met diabetes type 2

AMSTERDAM (ANP) - Mensen met diabetes type 2 hebben door hun gezondheidsklachten minder kans op een betaalde baan. En als ze wel werk hebben, is hun salaris lager. "Dit kost de samenleving ten minste een miljard euro per jaar aan verloren productie", maar het totale effect is groter, constateert het bureau SEO Economisch Onderzoek.

2 dagen geleden
Mensen krijgen vanaf volgend jaar nieuw vaccin tegen HPV

DEN HAAG (ANP) - Mensen kunnen vanaf eind volgend jaar een nieuw vaccin krijgen tegen het humaan papillomavirus (HPV), een virus dat baarmoederhalskanker en enkele andere soorten kanker kan veroorzaken. Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Volksgezondheid) heeft dat maandag aangekondigd.

5 dagen geleden
Meeste partijen willen eigen risico in zorg behouden of verhogen

DEN HAAG (ANP) - De immer stijgende zorgkosten zijn voor de meeste partijen aanleiding om de zorgpremies of eigen bijdragen te verhogen. Daarbij zijn de ogen vooral gericht op het eigen risico, dat mensen moeten betalen als ze daadwerkelijk zorg uit het basispakket gebruiken.

1 week geleden
WHO: een op drie zorgmedewerkers voelt zich depressief

KOPENHAGEN (ANP) - Een op de drie artsen en verpleegkundigen in Europese landen zegt depressieve gevoelens te hebben. Ongeveer een op de zeven mensen piekert over de dood, concludeert de Europese tak van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) van de Verenigde Naties.

1 week geleden