Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ROC van Twente verplicht mondkapjes vanaf maandag

ROC van Twente verplicht mondkapjes vanaf maandag

HENGELO (ANP) - Het ROC van Twente stelt het dragen van mondkapjes vanaf maandag verplicht in alle 29 vestigingen van de school. De verplichting geldt zowel voor leerlingen en docenten als voor ander personeel van de scholen en ook voor bezoekers. Ze moeten steeds een mondkapje op bij verplaatsingen binnen de gebouwen. Het ROC van Twente heeft ongeveer 18.500 leerlingen.

Het ROC van Twente gaat met de mondkapjesplicht verder dan het advies van de MBO-raad. Die vindt dat het dringende mondkapjesadvies van het kabinet niet tot een plicht hoeft te leiden, omdat in het beroepsonderwijs de 1,5 meter afstand houden al verplicht was. Dat kan bij dergelijke scholen goed omdat er veel praktijkonderwijs is. "Gemiddeld is sinds de coronacrisis zo'n 30 procent van de studenten en docenten op school. De veiligheid van docenten en studenten staat met een stevige stip op 1", meent Adnan Tekin, voorzitter van de MBO-raad.

De MBO-raad raadt scholen aan om zelf nog eens goed te kijken of extra maatregelen nodig zijn. "Binnen de moeilijke omstandigheden optimaal praktijkonderwijs aanbieden is het hart van het mbo. Perspectief voor studenten is heel belangrijk."

Meer uit Binnenland

Natuurbrand in Kessel onder controle, aldus veiligheidsregio

KESSEL (ANP) - De natuurbrand die donderdagochtend uitbrak aan de Venneweg in het Noord-Limburgse Kessel is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord in de nacht van donderdag op vrijdag. De brandweer is nog wel enige tijd bezig met nablussen.

59 minuten geleden
Hulp bij natuurbranden komt uit Duitsland en Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.

4 uur geleden
Geen bijzonderheden gemeld bij herverkiezingen Gorinchem

GORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.

4 uur geleden
Natuurmonumenten maakt zich 'ernstig zorgen' om natuur na branden

AMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.

5 uur geleden
Heidebrand Oirschot breidt zich niet meer uit

OIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.

5 uur geleden
Toestand burgemeester Roosendaal licht verbeterd, lang herstel

ROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.

5 uur geleden
Natuurbrand bij Weert breidt zich niet verder uit

WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.

7 uur geleden