Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ROC van Twente verplicht mondkapjes vanaf maandag

ROC van Twente verplicht mondkapjes vanaf maandag

HENGELO (ANP) - Het ROC van Twente stelt het dragen van mondkapjes vanaf maandag verplicht in alle 29 vestigingen van de school. De verplichting geldt zowel voor leerlingen en docenten als voor ander personeel van de scholen en ook voor bezoekers. Ze moeten steeds een mondkapje op bij verplaatsingen binnen de gebouwen. Het ROC van Twente heeft ongeveer 18.500 leerlingen.

Het ROC van Twente gaat met de mondkapjesplicht verder dan het advies van de MBO-raad. Die vindt dat het dringende mondkapjesadvies van het kabinet niet tot een plicht hoeft te leiden, omdat in het beroepsonderwijs de 1,5 meter afstand houden al verplicht was. Dat kan bij dergelijke scholen goed omdat er veel praktijkonderwijs is. "Gemiddeld is sinds de coronacrisis zo'n 30 procent van de studenten en docenten op school. De veiligheid van docenten en studenten staat met een stevige stip op 1", meent Adnan Tekin, voorzitter van de MBO-raad.

De MBO-raad raadt scholen aan om zelf nog eens goed te kijken of extra maatregelen nodig zijn. "Binnen de moeilijke omstandigheden optimaal praktijkonderwijs aanbieden is het hart van het mbo. Perspectief voor studenten is heel belangrijk."

Meer uit Binnenland

WHO-commissie pleit voor actie voor klimaat en gezondheid

GENÈVE (ANP) - Overheden en andere beleidsmakers in Europa moeten meer doen om de impact van klimaatverandering op de gezondheid te beperken. Een onafhankelijke commissie die vorig jaar in het leven is geroepen door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) presenteert zondag verschillende aanbevelingen om de politiek en de internationale gemeenschap tot actie aan te zetten.

1 uur geleden
Confrontatie tussen voetbalsupporters bij tankstation langs A28

PUTTEN (ANP) - Bij een tankstation langs de A28 bij Putten in Gelderland heeft een confrontatie tussen tientallen voetbalsupporters plaatsgevonden. Daarbij is een auto in brand gestoken, meldt een woordvoerder van de politie Oost-Nederland.

1 uur geleden
Arrestaties bij actie bij spoor in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.

2 uur geleden
Systemen Universiteit Utrecht draaien weer na brand in datacenter

UTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.

3 uur geleden
Markuszower sprak over omstreden term 'omvolking' in Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."

3 uur geleden
Finale songfestival door 798.000 mensen bekeken op Nederlandse tv

WENEN (ANP) - De finale van het Eurovisie Songfestival is zaterdag in Nederland door gemiddeld 798.000 mensen bekeken, blijkt uit cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO). De uitzending staat daarmee op de derde plek in de top 25 van best bekeken programma's van de dag. De voorbeschouwing werd door 481.000 mensen bekeken en de uitslag van het songfestival door 679.000 mensen. Het best bekeken programma was zaterdag het NOS Journaal van 20.00 uur op NPO 1, met 1.364.000 kijkers.

4 uur geleden
Nederlands speurhondenteam arriveert zondagmiddag op Saba

THE BOTTOM (ANP) - Het team van het Nederlandse Urban Search and Rescue (USAR) arriveert waarschijnlijk zondagmiddag op het eiland Saba om mee te helpen in de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar. Het gaat om elf mensen en negen speurhonden, zo werd eerder al bekendgemaakt.

5 uur geleden