
RoboCup van start in Eindhoven, thuisstad van de titelverdediger
EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven verwelkomt vanaf woensdag tienduizenden bezoekers tijdens de RoboCup, een kampioenschap voor robots. Universiteiten en technologiebedrijven van over de hele wereld laten er zien wat hun robots kunnen in uiteenlopende disciplines. Competities zijn er onder meer voor zorgrobots en reddingsrobots. Het bekendste onderdeel is het WK robotvoetbal. Na de Nederlandse uitschakeling op het reguliere EK biedt dit robottoernooi een nieuwe kans op Nederlandse winst: Team Tech United van de TU Eindhoven is de titelverdediger.
Als het Eindhovense team ook dit jaar weet te winnen, is dat voor de achtste keer. Vorig jaar werd Tech United wereldkampioen in Bordeaux, het jaar daarvoor in Bangkok. Na een oefendag op woensdag beginnen de echte wedstrijden op donderdag. De finale wordt zondag gespeeld.
Naast hun diverse soorten voetbalrobots laten onderzoekers en ontwikkelaars het publiek kennismaken met robots die zijn bedoeld om mensen te helpen. Zorgrobots die uitkomen in de Robocup@home-league krijgen bijvoorbeeld opdracht om medicijnen te pakken, of een drankje neer te zetten.
Naast de wedstrijden voor robots zijn op de evenemententlocatie in de Genneper Parken onder meer tentoonstellingen, workshops en lezingen over robots. Die zijn zowel voor volwassenen als voor kinderen.
Meer uit Binnenland
LEUSDEN (ANP) - Langs diverse wegen op de Utrechtse Heuvelrug zijn borden geplaatst met de oproep om niet de bossen in te gaan. Op tekstkarren staat de boodschap 'mijd bos Utrechtse Heuvelrug', met een verwijzing naar de website van de provincie Utrecht voor meer informatie. De provincie en de gemeenten Leusden, Utrechtse Heuvelrug, Woudenberg en Zeist willen bezoekers daarmee waarschuwen voor een wolf.
58 minuten geledenWERNHOUT (ANP) - Een voetganger is maandagochtend om het leven gekomen door een aanrijding met een auto in Wernhout (Noord-Brabant). Het ongeval gebeurde om 05.10 uur op de Wernhoutseweg (N263). De weg was enige uren dicht in beide richtingen, maar is inmiddels weer open.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De raad van toezicht van Omroep MAX heeft met omroepbaas Jan Slagter gesproken over de manier waarop die vorige week voor de camera van Shownieuws de samenwerking met Sterren op het Doek-presentator Özcan Akyol verbrak. Slagter heeft toegezegd "de kwestie op te lossen" en daarmee is de zaak wat de toezichthouder betreft afgerond, meldt voorzitter Gerard Dielessen aan het ANP.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tussen Utrecht en Arnhem rijden maandagochtend geen treinen door een boom op het spoor. De NS verwacht dat dit tot ongeveer 13.45 uur duurt.
3 uur geledenVESSEM (ANP) - Bij de brand in het Brabantse Vessem zijn zondagavond laat duizenden kippen omgekomen, laat de veiligheidsregio weten. De brand brak uit in een loods aan de Keijenhurkseweg en sloeg over naar een naastgelegen kippenstal.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Centrum Seksueel Geweld Amsterdam-Amstelland zijn dit weekend vijf meldingen binnengekomen van mensen die het slachtoffer zijn geworden van seksueel geweld.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De organisatie van Pride Amsterdam kijkt tevreden terug op de editie van dit jaar, die zondagavond eindigt met een drukbezocht slotfeest op de Dam. "Het was een aaneenschakeling van hoogtepunten", zegt een woordvoerder van de organisatie.
18 uur geleden