Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Robert Kennedy, neef van JFK, is presidentskandidaat als Democraat

Robert Kennedy, neef van JFK, is presidentskandidaat als Democraat

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse milieu-advocaat en antivaccin-activist Robert F. Kennedy Jr. wil in 2024 meedingen naar de Democratische presidentsnominatie, melden diverse media. Woensdag heeft hij bij de Nationale Verkiezingscommissie de daarvoor benodigde documenten ingediend. De 69-jarige Kennedy is de zoon van de in 1968 vermoorde presidentskandidaat Bobby Kennedy (RFK) en de neef van de in 1963 vermoorde president John F. Kennedy (JFK).

Kennedy Jr. is een vooraanstaande vaccinscepticus. Hij is oprichter van de anti-vaccinatieorganisatie Children's Health Defense en heeft vaccins in verband gebracht met autisme. Ook is hij zeer kritisch over coronavirusvaccins en de aanpak van de pandemie door de Amerikaanse regering. Als milieu-advocaat heeft Kennedy een groep juridisch bijgestaan die de reiniging van het water van de Hudson-rivier leidde. Hij heeft ook voor de Natural Resources Defence Council gewerkt en was medeoprichter van een milieu-advocatenkantoor.

Met zijn keuze de politiek in te gaan treedt Kennedy Jr. niet alleen in de voetsporen van zijn beroemde vader en oom. Zo was zijn zus Kathleen van 1995 tot 2003 luitenant-gouverneur van Maryland en was zijn broer Joseph van 1987 tot 1999 lid van het Huis van Afgevaardigden namens Massachusetts. Caroline Kennedy, de dochter van wijlen president Kennedy, is momenteel de Amerikaanse ambassadeur in Australië.

Bij de Democraten begint de presidentiële race van 2024 nog maar net vorm te krijgen. Kennedy is de tweede kandidaat, na de progressieve schrijfster Marianne Williamson die ook in 2020 al kandidaat was. Beiden worden vooralsnog niet gezien als grote kanshebbers. De zittende president Joe Biden zal zich naar verwachting kandidaat stellen voor een tweede termijn.

Bij de Republikeinen zijn er al vier kandidaten voor het presidentschap. Het gaat om voormalig president Donald Trump, voormalig VN-ambassadrice Nikki Haley, ondernemer Vivek Ramaswamy en de vroegere gouverneur van Arkansas, Asa Hutchinson.

Meer uit Buitenland

Trump dreigt met militaire actie tegen Colombia

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gedreigd met militaire actie in Colombia, het buurland van Venezuela. Aan boord van de Air Force One zei Trump tegen verslaggevers dat hij wel "oren heeft" naar een operatie in Colombia.

1 uur geleden
Oppositieleider González noemt zich president Venezuela in video

MADRID (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia heeft voor het eerst gereageerd op de ontwikkelingen in Venezuela van de afgelopen dagen. In een Spaanstalige videoboodschap die hij zondagavond via X, Facebook en Instagram verspreidde, zei hij dat het vertrek van president Nicolás Maduro een "belangrijke stap, maar niet genoeg" is. In de video verwijst González naar zichzelf als "president" en "leider" van Venezuela.

2 uur geleden
Deense premier roept VS op te stoppen met bedreigen van Groenland

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Denemarken heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen te stoppen met het "bedreigen" van Groenland, nadat president Donald Trump tegen het Amerikaanse blad The Atlantic had gezegd dat zijn land het "absoluut" nodig heeft. Het Deense gebied is volgens Trump "omringd door Russische en Chinese schepen".

5 uur geleden
Alle dodelijke slachtoffers brand Crans-Montana geïdentificeerd

CRANS (ANP/AFP) - Alle slachtoffers van de brand in een bar in het Zwitserse Crans-Montana zijn geïdentificeerd, melden de autoriteiten. De brand rond de jaarwisseling in bar Le Constellation, die mogelijk werd veroorzaakt door vuurwerkfonteinen in flessen, eiste veertig levens. Nog eens 119 mensen raakten gewond, voornamelijk tieners en jongvolwassenen.

6 uur geleden
EU: herstel democratie in Venezuela vereist respect voor wil volk

BRUSSEL (ANP) - De landen van de EU, met uitzondering van Hongarije, hebben zondag "alle betrokkenen" in Venezuela opgeroepen tot terughoudendheid. Ze stellen dat respect voor de wil van het Venezolaanse volk de enige manier is om de democratie in het land te herstellen. Zaterdag namen Amerikaanse militairen president Nicolás Maduro in Caracas gevangen en brachten hem naar de VS.

7 uur geleden
Buit inbraak Duitse bankkluis mogelijk meer dan 100 miljoen euro

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De buit van de spectaculaire inbraak in een Duitse bank in Gelsenkirchen zou wel eens meer dan 100 miljoen euro kunnen bedragen. Dat meldden bronnen binnen de veiligheidsdiensten zondag aan persbureau dpa. De buit was aanvankelijk geschat op het bedrag waarvoor het verzekerd was, zo'n 30 miljoen euro.

8 uur geleden
Letse premier: glasvezelkabel in Oostzee beschadigd

VILNIUS (ANP/RTR) - ‌Een glasvezelkabel van een particulier bedrijf is beschadigd in de Oostzee, laat de Letse premier Evika Silina weten. De omstandigheden van het incident worden onderzocht.

8 uur geleden