
Robert F. Kennedy peilt op 14 procent bij presidentsverkiezing VS
WASHINGTON (ANP/RTR) - Robert F. Kennedy Jr. kan volgens een peiling van Ipsos en persbureau Reuters rekenen op de steun van ongeveer een op de zeven Amerikanen als hij als onafhankelijke kandidaat mee zou doen aan de presidentsverkiezingen. De neef van de vermoorde president John F. Kennedy staat in de peiling op 14 procent, nog wel ver achter Joe Biden en Donald Trump, de vermoedelijke kandidaten van de Republikeinen en de Democraten.
Ipsos en Reuters peilden verschillende scenario's onder ruim duizend mensen. Als Biden en Trump de enige twee kandidaten zijn zou het een momenteel een nek-aan-nekrace zijn, met beiden 35 procent. Maar een driestrijd met Kennedy zou de percentages voor de andere kandidaten beïnvloeden. Trump behoudt dan 33 procent van zijn kiezers, maar Biden zakt naar 31 procent, volgens de peiling.
De verwachting is dat Kennedy maandag in Philadelphia zal aankondigen dat hij zich terugtrekt als Democratische kandidaat en dat hij zal meedoen als onafhankelijke kandidaat. Kennedy is de laatste jaren vooral bekend vanwege omstreden uitspraken en complottheorieën. Hij was een van de meest uitgesproken sceptici van de vaccins tegen corona en werd geblokkeerd op YouTube vanwege het verspreiden van nepnieuws. Verder heeft hij gesuggereerd dat antidepressiva schietpartijen op scholen veroorzaken, dat wifi-straling zorgt voor kanker en dat er fraude is gepleegd bij de presidentsverkiezing van 2004.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/DPA/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft voor het eerst opgeroepen tot de evacuatie van heel Gaza-Stad. De honderdduizenden inwoners moeten volgens een evacuatiebevel via een kustroute vertrekken naar al-Mawasi in het zuiden.
1 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP/RTR) - Nepal heeft een verbod op sociale media teruggedraaid, een dag na protesten tegen het beleid waarbij zeker negentien doden vielen. Demonstranten, vooral jongeren, voerden actie tegen het verbod en corruptie.
1 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP/RTR) - De Thaise oud-premier Thaksin Shinawatra is door het hooggerechtshof van het land veroordeeld tot een jaar cel. De nog altijd zeer invloedrijke Shinawatra was eerder deze week teruggekomen naar Thailand na een verblijf van enkele dagen in het buitenland.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het volledige boek dat voor de vijftigste verjaardag van Jeffrey Epstein werd samengesteld, is door de House Oversight Committee vrijgegeven. Democraten in de commissie publiceerden eerder maandag al de verjaardagskaart die Donald Trump zou hebben geschreven. Inmiddels is het hele verjaardagscadeau via een Dropbox-link in te zien. Wel zijn enkele details zwartgelakt.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De kinderen van de Australische mediamagnaat Rupert Murdoch zijn het eens geworden over de toekomst van zijn media-imperium. Murdochs zoon Lachlan krijgt van zijn zussen Prudence en Elisabeth en broer James de controle over het bedrijf, heeft de familie maandag laten weten. In ruil daarvoor zullen de drie ieder zo'n 1,1 miljard dollar (ruim 930 miljoen euro) ontvangen, vertelde een bron met kennis van de deal aan The New York Times.
6 uur geledenBONN (ANP) - In augustus is wereldwijd een gemiddelde temperatuur van 16,6 graden geregistreerd. Dat is iets lager dan in de twee jaren ervoor, maar het is nog steeds aanzienlijk hoger dan in alle voorgaande jaren werd gemeten. Dat meldt de Europese klimaatdienst Copernicus.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Een van de schepen met activisten die onderweg zijn naar Gaza om hulp te leveren en aandacht te vragen voor de humanitaire situatie in het Palestijnse gebied, is op de Middellandse Zee geraakt door "mogelijk een drone". Dat meldt de organisatie achter de actie Global Sumud Flotilla Mission. Alle bemanningsleden en passagiers aan boord van het schip zijn ongedeerd.
8 uur geleden