Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Robbie Williams veilt werken Banksy uit eigen collectie

Robbie Williams veilt werken Banksy uit eigen collectie

LONDEN (ANP) - Zanger Robbie Williams veilt drie werken van de beroemde kunstenaar Banksy uit zijn persoonlijke collectie. De doeken, gezamenlijk 10 miljoen pond (bijna 12 miljoen euro) waard, worden begin maart verkocht bij Sotheby's in Londen, melden Britse media.

Het gaat om drie bekende schilderijen van de Britse kunstenaar. Zo verkoopt Williams Kissing Coppers, van twee politiemannen die elkaar zoenen, Vandalised Oils (Choppers), een klassiek olieverfschilderij van een landschap waarboven legerhelikopters vliegen, en Girl With Balloon, van een meisje dat haar rode ballon verliest.

De zanger verzamelt werken van Banksy en kreeg de drie doeken van de kunstenaar zelf. De schilderijen combineren voor Williams drie dingen waar hij erg van houdt. "Hiphopcultuur, stoutheid en comedy." De zanger verkoopt ze om een eigen "kunstproject" te financieren en om ruimte vrij te maken om weer nieuwe kunst te kopen.

Voorafgaand aan de veiling worden de werken van zaterdag tot en met vrijdag tentoongesteld bij Sotheby's in New York. Daarna volgt de vestiging in Hongkong. In Londen zijn de doeken vanaf 22 februari tot aan de veiling op 2 maart te zien.

Meer uit Buitenland

Parlementslid Iran: wij zullen aanval Israël op Beiroet vergelden

TEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse parlementslid Ebrahim Rezaei heeft aangekondigd dat Teheran een "beslissende en pijnlijke reactie" zal geven op de Israëlische aanval op de zuidelijke buitenwijk Dahiyeh van Beiroet op zondag. Het Israëlische leger zei dat het met de aanval infrastructuur van de door Iran gesteunde Libanese beweging Hezbollah had geraakt.

44 minuten geleden
Doden door Israëlische luchtaanvallen op Gaza

KHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zeker negen doden gevallen, melden de lokale gezondheidsautoriteiten. Twintig anderen raakten gewond.

50 minuten geleden
Trump: Iran moet ook beloven geen kernwapens te kopen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Iran niet alleen belooft dat het geen kernwapens ontwikkelt, maar ook dat het land in de toekomst geen kernwapens zal kopen van andere landen. Volgens Trump moet die garantie ook in een deal met Iran staan.

2 uur geleden
Israël bombardeert zuidelijke buitenwijken Beiroet

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft de zuidelijke buitenwijken van Beiroet aangevallen, meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu. Doelwitten zijn "terroristische commandocentra". Volgens Libanese media zijn zeker twee gebouwen geraakt. Defensieminister Israel Katz noemt de aanvallen een reactie op het schieten op Israëlisch grondgebied door Hezbollah.

3 uur geleden
Valse bommeldingen tijdens gespannen verkiezingen in Armenië

JEREVAN (ANP) - In Armenië zijn bij meerdere stembureaus valse bommeldingen gedaan, meldt het Armeense staatspersbureau Armenpress op basis van de autoriteiten. Het ministerie van Binnenlandse Zaken meldt niet wie er achter de meldingen zitten, maar stelt wel dat de verantwoordelijken proberen om de verkiezingen te beïnvloeden.

4 uur geleden
Dode en gewonden bij schietpartijen in Israël

TEL AVIV (ANP/AFP) - Bij vermoedelijke schietpartijen in Israël zijn zeker één dode en vijf gewonden gevallen, meldden Israëlische reddingswerkers. De schietpartijen vonden plaats op meerdere plekken in het midden van het land, in de buurt van de Westelijke Jordaanoever.

5 uur geleden
Oekraïne meldt droneaanval op kernopslag bij Tsjernobyl

KYIV (ANP/RTR) - Een Russische drone heeft een opslag voor verbruikte kernbrandstof beschadigd bij de kerncentrale van Tsjernobyl, meldden Oekraïense autoriteiten. Er zou op het moment van de aanval geen brandstof zijn opgeslagen. De regering meldt dat de stralingsniveaus in de regio stabiel zijn.

7 uur geleden