Robbie Williams veilt werken Banksy uit eigen collectie
LONDEN (ANP) - Zanger Robbie Williams veilt drie werken van de beroemde kunstenaar Banksy uit zijn persoonlijke collectie. De doeken, gezamenlijk 10 miljoen pond (bijna 12 miljoen euro) waard, worden begin maart verkocht bij Sotheby's in Londen, melden Britse media.
Het gaat om drie bekende schilderijen van de Britse kunstenaar. Zo verkoopt Williams Kissing Coppers, van twee politiemannen die elkaar zoenen, Vandalised Oils (Choppers), een klassiek olieverfschilderij van een landschap waarboven legerhelikopters vliegen, en Girl With Balloon, van een meisje dat haar rode ballon verliest.
De zanger verzamelt werken van Banksy en kreeg de drie doeken van de kunstenaar zelf. De schilderijen combineren voor Williams drie dingen waar hij erg van houdt. "Hiphopcultuur, stoutheid en comedy." De zanger verkoopt ze om een eigen "kunstproject" te financieren en om ruimte vrij te maken om weer nieuwe kunst te kopen.
Voorafgaand aan de veiling worden de werken van zaterdag tot en met vrijdag tentoongesteld bij Sotheby's in New York. Daarna volgt de vestiging in Hongkong. In Londen zijn de doeken vanaf 22 februari tot aan de veiling op 2 maart te zien.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/RTR) - Het aantal doden door de treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot veertig. Ook zijn zo'n veertig mensen gedurende maandag opgegeven als vermist. Meer dan honderd mensen raakten gewond, van wie er zo'n veertig in het ziekenhuis liggen. Volgens het regiobestuur kan het nog zeker 24 uur duren voordat het dodental definitief is vastgesteld. Het is het dodelijkste treinongeluk in het land sinds 2013.
3 minuten geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - De VS en Syrië hebben telefonisch contact gehad over het recente geweld in Syrië. Dat meldt het kantoor van de Syrische president Ahmed al-Sharaa. In dat gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump ging het onder meer over rechten en bescherming voor Koerden in Syrië.
47 minuten geledenPITUFFIK (ANP) - Vliegtuigen van het Amerikaans-Canadese luchtvaartcommando NORAD zijn onderweg naar een Amerikaanse basis op Groenland, meldt NORAD op X. De actie zou zijn gecoördineerd met Denemarken en Groenland, benadrukt de militaire organisatie die waakt over het luchtruim van Canada en de Verenigde Staten.
57 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De militaire oefening in Groenland die bondgenoten als Nederland voorbereiden, moet niet bij een kleine, eenmalige exercitie blijven. Het is de bedoeling dat het eerder een oefenprogramma of -reeks wordt, "voor de lange termijn", zegt de Deense poolgebiedcommandant.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse ex-minister van Financiën, Gillmore Hoefdraad, heeft maandag in hoger beroep tien jaar gevangenisstraf gekregen voor het overtreden van de anticorruptiewet en voor verduistering.
1 uur geledenDAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De veelbesproken vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump wordt donderdag op het World Economic Forum officieel gelanceerd. Dat melden onder meer persbureau Bloomberg en politiek analist van CNN Barak Ravid. In de bijgevoegde uitnodiging worden staatshoofden uitgenodigd om te tekenen voor deelname.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Kyiv zegt zich voor te bereiden op een "grootschalige aanval" van Rusland. Dat schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. "De komende dagen moeten we uiterst waakzaam blijven", aldus Zelensky, die eraan toevoegt dat Rusland "wacht op het juiste moment" om aan te vallen. "Iedere regio moet paraat staan om snel te reageren", aldus de Oekraïense leider.
1 uur geleden