Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Robbert Dijkgraaf nieuwe president International Science Council

Robbert Dijkgraaf nieuwe president International Science Council

MUSCAT (ANP) - Voormalig onderwijsminister Robbert Dijkgraaf wordt de nieuwe voorzitter van de International Science Council (ISC). Donderdag treedt hij officieel in zijn nieuwe functie als president-elect tijdens de algemene vergadering van de ISC in Muscat, de hoofdstad van Oman.

Dijkgraaf werd afgelopen december samen met zeven andere nieuwe leden voor de raad van bestuur gekozen, meldt het ISC. Volgens NPO Radio 1 is Dijkgraaf de komende 1,5 jaar nog president-elect en zal hij na die tijd officieel voorzitter worden van de wetenschappelijke organisatie.

"Het is een grote eer om de International Science Council te dienen, de oudste en meest uitgebreide organisatie die de wereldwijde wetenschappelijke gemeenschap vertegenwoordigt", aldus Dijkgraaf op de site van het ISC. "Vooral in deze tijden van geopolitieke spanningen en mondiale uitdagingen is het belangrijk dat de stem van de wetenschap duidelijk klinkt en dat onderzoekers de dialoog blijven aangaan, met elkaar en met de samenleving als geheel."

Voordat hij begin 2022 minister werd van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap in het kabinet-Rutte IV was hij directeur van het Institute for Advanced Study in Princeton. Eerder was hij onder meer president van wetenschapsorganisatie KNAW.

Meer uit Binnenland

Code oranje in noorden verlengd tot zaterdagochtend

DE BILT (ANP) - Het KNMI verlengt de duur van code oranje voor de provincies Groningen en Friesland en de Waddeneilanden tot zaterdag 09.00 uur. De weerwaarschuwing is al van kracht sinds middernacht.

4 uur geleden
Omstreden voorganger Tom de Wal aangehouden in Tilburg

TILBURG (ANP) - De omstreden voorganger Tom de Wal is vrijdagavond aangehouden in Tilburg. Dat gebeurde bij een zogenoemde gebedsgenezingsdienst, die door de gemeente was verboden. Een woordvoerder van de gemeente bevestigt berichtgeving daarover van Omroep Brabant.

4 uur geleden
Rijkswaterstaat stelt dit weekend koudeprotocol in

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat stelt zaterdag vanaf 18.00 uur het zogenoemde koudeprotocol in. Dit betekent dat dit weekend extra bergers en weginspecteurs aan het werk zijn. De verwachting is dat het zaterdag en zondag behoorlijk gaat vriezen in Nederland. Het protocol geldt voor alle provincies, tot maandagochtend.

5 uur geleden
Ruim 70 procent gemeenten huisvest te weinig statushouders

DEN HAAG (ANP) - Ruim zeven op de tien gemeenten maken te weinig woonruimte vrij voor statushouders. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van de recentste cijfers van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Minder dan een derde van de gemeenten, 98 in totaal, voldeed op 1 januari 2026 aan de taakstelling die de overheid hun oplegt.

6 uur geleden
Informateur: minderheidskabinet wordt wennen, vergt leiderschap

DEN HAAG (ANP) - Een minderheidskabinet wordt wennen, zei informateur Rianne Letschert nadat de onderhandelende partijen op die vorm van samenwerking hebben ingezet. "Dat vergt iets van de manier van samenwerken van een parlement. Dat vergt iets van leiderschap, hoe je dat doet."

6 uur geleden
Jongens blijven weekend in cel na de dood van man in Schiedam

SCHIEDAM (ANP) - De jongens van 16 en 17 jaar uit Schiedam die donderdag werden aangehouden omdat vermoed wordt dat ze betrokken zijn bij de dood van een 60-jarige Schiedammer, blijven het weekend in de cel. Dat is vrijdag besloten nadat was getoetst of de verdenkingen daarvoor gegrond zijn.

7 uur geleden
Taakstraf voor brengen Hitlergroet bij anti-immigratieprotest

AMSTERDAM (ANP) - De politierechter heeft vrijdag een 49-jarige man uit Noordwijk veroordeeld tot een taakstraf van veertig uur voor het brengen van de Hitlergroet op 12 oktober 2025 in Amsterdam. Die dag was er een groot anti-immigratieprotest in de hoofdstad.

7 uur geleden