Robbert Dijkgraaf nieuwe president International Science Council
MUSCAT (ANP) - Voormalig onderwijsminister Robbert Dijkgraaf wordt de nieuwe voorzitter van de International Science Council (ISC). Donderdag treedt hij officieel in zijn nieuwe functie als president-elect tijdens de algemene vergadering van de ISC in Muscat, de hoofdstad van Oman.
Dijkgraaf werd afgelopen december samen met zeven andere nieuwe leden voor de raad van bestuur gekozen, meldt het ISC. Volgens NPO Radio 1 is Dijkgraaf de komende 1,5 jaar nog president-elect en zal hij na die tijd officieel voorzitter worden van de wetenschappelijke organisatie.
"Het is een grote eer om de International Science Council te dienen, de oudste en meest uitgebreide organisatie die de wereldwijde wetenschappelijke gemeenschap vertegenwoordigt", aldus Dijkgraaf op de site van het ISC. "Vooral in deze tijden van geopolitieke spanningen en mondiale uitdagingen is het belangrijk dat de stem van de wetenschap duidelijk klinkt en dat onderzoekers de dialoog blijven aangaan, met elkaar en met de samenleving als geheel."
Voordat hij begin 2022 minister werd van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap in het kabinet-Rutte IV was hij directeur van het Institute for Advanced Study in Princeton. Eerder was hij onder meer president van wetenschapsorganisatie KNAW.
Meer uit Binnenland
TENERIFE (ANP) - Jan Dobrogowski, de kapitein van het cruiseschip Hondius, zegt dat "het geduld, de discipline en vriendelijkheid" van de mensen aan boord van zijn schip hem "het meest heeft geraakt in deze zware tijd". In een videoboodschap op de website van rederij Oceanwide bedankt hij de passagiers en crewleden.
1 minuut geledenBRUSSEL (ANP) - Het risico voor de gezondheid van Europese burgers door het hantavirus is laag, herhaalt een woordvoerder van de Europese Commissie. Dat stelt de Commissie maandag na overleg met de Wereldgezondheidsorganisatie.
43 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft zondagavond opnieuw mensen aangehouden bij een demonstratie tegen asielopvang in Apeldoorn. Elf mensen werden opgepakt voor het verstoren van de openbare orde en vernieling. Een persoon moest mee naar het politiebureau voor het beledigen van een agent. Allen zijn weer vrij en hebben een boete gekregen.
47 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De GGD gaat ervan uit dat de Nederlandse opvarenden van de Hondius zich aan de thuisquarantaine houden. "De ervaring leert dat dit altijd gebeurt", zegt een woordvoerder van GGD GHOR daarover. De quarantaine van zes weken is voor alle passagiers verplicht, maar er is geen controle of mensen zich ook daadwerkelijk aan die maatregel houden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een Amerikaan die geëvacueerd is van het cruiseschip m/v Hondius heeft "mild positief" getest op het hantavirus, meldde het Amerikaanse ministerie van Volksgezondheid in de nacht van zondag op maandag in een verklaring. Het Spaanse ministerie van Volksgezondheid meldt op basis van Amerikaanse informatie dat het gaat om een "zwakke" positieve test, die als positief wordt beschouwd. De persoon zou geen ziekteverschijnselen hebben.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Visserij met sleepnetten in de beschermde Noordzeenatuur van de Doggersbank is zonder omgevingsvergunning in principe niet toegestaan. De algemene uitzondering die de overheid daar al jaren op maakt voor vissers, is in strijd met Europese natuurwetgeving, oordeelt de rechtbank in Den Haag in een zaak die door natuurorganisaties was aangespannen.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Politie en het Openbaar Ministerie (OM) hebben het onderzoek afgerond naar de vermissing van Tanja Groen in 1993. De grote vragen zijn niet opgelost: wat is er met Tanja gebeurd en waar is ze? Dat melden politie en OM maandag. De toen 18-jarige Tanja raakte in Limburg vermist in de nacht van 31 augustus op 1 september 1993. Ze verdween na een feestje in Maastricht.
3 uur geleden