Robbert Dijkgraaf nieuwe president International Science Council
MUSCAT (ANP) - Voormalig onderwijsminister Robbert Dijkgraaf wordt de nieuwe voorzitter van de International Science Council (ISC). Donderdag treedt hij officieel in zijn nieuwe functie als president-elect tijdens de algemene vergadering van de ISC in Muscat, de hoofdstad van Oman.
Dijkgraaf werd afgelopen december samen met zeven andere nieuwe leden voor de raad van bestuur gekozen, meldt het ISC. Volgens NPO Radio 1 is Dijkgraaf de komende 1,5 jaar nog president-elect en zal hij na die tijd officieel voorzitter worden van de wetenschappelijke organisatie.
"Het is een grote eer om de International Science Council te dienen, de oudste en meest uitgebreide organisatie die de wereldwijde wetenschappelijke gemeenschap vertegenwoordigt", aldus Dijkgraaf op de site van het ISC. "Vooral in deze tijden van geopolitieke spanningen en mondiale uitdagingen is het belangrijk dat de stem van de wetenschap duidelijk klinkt en dat onderzoekers de dialoog blijven aangaan, met elkaar en met de samenleving als geheel."
Voordat hij begin 2022 minister werd van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap in het kabinet-Rutte IV was hij directeur van het Institute for Advanced Study in Princeton. Eerder was hij onder meer president van wetenschapsorganisatie KNAW.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Maandagavond worden zo'n 140 mensen van Ter Apel naar de nachtopvang in congrescentrum Hanze Plaza in Groningen gebracht. Omdat de opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel vol is, brengen asielzoekers sinds vorige week de nacht door in tijdelijke locaties. Dit om te voorkomen dat zij buiten moeten slapen. In de nacht van zondag op maandag ging het om 126 mensen.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het leger het bevel gegeven om de aanvallen op Libanon op te voeren. De premier zegt in oorlog te zijn met Hezbollah. Hij wil de aan Iran gelieerde terreurgroep met de aanvallen "vernietigen", zegt hij in een videobericht op Telegram.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De ruim tweehonderd teams die meededen aan het loop- en fietsevenement Roparun zijn gefinisht op de Coolsingel in Rotterdam. Het laatste team kwam rond 19.00 uur onder luid applaus binnen, aldus de organisatie. Het evenement met zo'n 5000 deelnemers ging zaterdag van start. Een deel vertrok uit de Franse plaats Castres, een andere groep begon in Enschede.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - Tussen Den Bosch en Tilburg rijden maandag tot naar verwachting 18.30 uur geen treinen. Dat komt door een aanrijding, aldus NS. Een woordvoerder zei iets na 16.00 uur dat de Nederlandse Spoorwegen bezig zijn met het regelen van vervangend busvervoer. "Wanneer dat rond is, kunnen reizigers dat zien in de reisplanner."
8 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Parkeerplaatsen aan de stranden langs de kust en bij recreatieplassen lopen maandagmiddag vol. Veel mensen zijn vrij op tweede pinksterdag.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het is "mensonterend" en "onbegrijpelijk" dat er geen vaste opvangplek voor alle asielzoekers is, vindt het Rode Kruis. De opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is vol en asielzoekers moeten sinds vorige week de nacht doorbrengen in tijdelijke locaties, om te voorkomen dat ze buiten in het gras slapen. Het Rode Kruis helpt daarbij.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ondanks de hitte en de droogte onderweg zijn er geen medische noodsituaties geweest tijdens het loop- en fietsevenement Roparun. Dat laat de organisator weten. De teams zijn inmiddels in de buurt van Rotterdam en komen in de loop van maandag over de finish op de Coolsingel in de stad.
14 uur geleden