Robben ontbreekt op eerste training FC Groningen
GRONINGEN (ANP) - Arjen Robben ontbreekt maandag bij de eerste groepstraining van FC Groningen. De club besloot na het afnemen van fysieke testen op zaterdag dat de nieuwe aanwinst nog niet klaar is voor de sessie, die live te volgen is op internet. "De club wil geen enkel risico met hem nemen", meldde FC Groningen op de website.
Robben reageerde zelf ook teleurgesteld. "We zijn met z’n allen heel optimistisch en positief gestemd. Ik voorop. Dat is onveranderd, maar ik had in mijn hoofd om maandag aan te sluiten bij de groep. De specialisten binnen de club hebben geadviseerd dit niet te doen", aldus de vleugelaanvaller en oud-international.
"Ik had me graag met mijn teamgenoten laten zien, maar tegelijkertijd is het vele malen belangrijker dat ik er bij de start van het seizoen sta, dan bij de eerste groepstraining. We willen liever twee dagen later dingen doen die we in deze fase van het werken aan de comeback verantwoord vinden, dan één dag te vroeg. Ik snap dat met name de supporters mij graag maandag op het veld hadden willen zien, maar zoals ik me nu voel gaan ze me nog vaak genoeg in actie zien en dat is uiteindelijk het grote doel", aldus Robben.
Live te zien
Robben maakte bijna drie weken geleden bekend dat hij werkt aan een rentree. De 36-jarige Groninger zwaaide vorig jaar af na tien seizoenen bij Bayern München en ging met 'voetbalpensioen'. Op verzoek van FC Groningen keert Robben nu terug bij zijn jeugdliefde.
De eerste training van het nieuwe seizoen trekt normaal gesproken veel supporters, maar die zijn dit jaar vanwege de coronacrisis niet welkom. De trainingen van FC Groningen op Sportpark Corpus den Hoorn zijn voorlopig besloten en niet toegankelijk voor publiek. De eerste training van de selectie van trainer Danny Buijs is maandag wel live te zien, zowel online als op tv. De hele training is vanaf 11.30 uur te zien op FOX Sports, op RTV Noord en via het YouTube-kanaal en de Facebookpagina van FC Groningen.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft toestemming gekregen om de noordtribune van stadion Camp Nou te openen. Daarmee zijn voortaan bijna 63.000 toeschouwers welkom bij de wedstrijden, meldt de Catalaanse club.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Niels van Duinen (30) is vanaf 1 juni technisch directeur van AZ. Hij volgt Max Huiberts op, die de functie na elf seizoenen neerlegt. Van Duinen komt over van Excelsior, waar hij de afgelopen vier seizoenen als technisch manager werkzaam was. Hij is de jongere broer van voetballer Mike van Duinen.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mist sterspeler Kylian Mbappé woensdag in de heenwedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. De Franse aanvaller is niet voldoende hersteld van een knieblessure. Dat zei coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de confrontatie in Bernabéu.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) heeft van de FIFA toestemming gekregen om voor Oostenrijk te voetballen. Dat heeft de voetbalfederatie laten weten. Wanner kwam afgelopen zomer op het EK onder 21 nog uit voor Jong Duitsland.
3 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - Het Iraanse vrouwenvoetbalteam heeft Australië verlaten. De selectie vertrok vanaf de luchthaven van Sydney in een vliegtuig naar Maleisië, meldden verslaggevers van de Sydney Morning Herald. Volgens een woordvoerder van de politie zijn twee speelsters niet in het vliegtuig gestapt.
4 uur geleden