
Robben na korte invalbeurt: voortaan schiet ik zelf weer
GRONINGEN (ANP) - In het kwartiertje dat hij in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht (0-0) mocht meedoen, was één keer een flits van de 'oude Robben' te zien. De 36-jarige vleugelspeler van FC Groningen dribbelde vanaf de rechterflank met de bal aan de voet naar binnen en waar bijna iedereen een doeltreffend afstandsschot verwachtte, besloot hij een ploeggenoot in de breedte aan te spelen. Daar had de voormalige smaakmaker van PSV, Chelsea, Real Madrid en Bayern München achteraf een beetje spijt van.
"Op de training schoot ik er de afgelopen dagen een paar op die manier binnen, maar ik had nu het idee dat ik nog te ver van het doel was", blikte Robben bij FOX Sports terug op zijn net niet kenmerkende actie. "Ik mis nu nog wat ritme en het juiste gevoel op het veld voor de spelsituaties. Daarom dacht ik dat het beter was om de bal breed te leggen en af te geven. Dat doe ik normaal nooit, maar dat gaan we nu ook niet meer doen. Voortaan schiet ik zelf weer", sprak de oud-international met een brede grijns.
Robben deed in de eerste competitiewedstrijd tegen PSV (1-3) als basisspeler een half uurtje mee voordat hij zich verstapte en geblesseerd uitviel. Sindsdien werkte hij hard aan zijn herstel. "Na PSV was het even vloeken en schelden, maar ik heb vrij snel de knop weer omgezet. Het was het slechtst denkbare scenario, maar dan moet je opstaan en weer doorgaan."
Robben kijkt uit naar de komende duels tot aan de winterstop. "Dit was mijn eerste kwartiertje weer, een mooie herstart. Ik was blij dat ik mijn rentree kon maken, alleen ging de klok veel te snel wat mij betreft. Ik wilde nog wel even doorspelen, ik kwam er net een beetje in. Het is nu een kwestie van doorbouwen en stabiel worden. Op de training merk ik dat de bewegingen er weer zijn en de snelheid er nog is, dus het komt goed."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Clubs kunnen in de toekomst ook alleen deelnemen aan het professionele vrouwenvoetbal. De algemene vergadering betaald voetbal heeft ingestemd met gewijzigde reglementen die dat mogelijk moeten maken.
53 minuten geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema heeft er alle vertrouwen in dat ze op het EK in Zwitserland volop van de partij kan zijn. "Ik heb alles mee kunnen doen met de groep. Ik ben gewoon fit. Ik sta er nu goed voor", zei Miedema donderdag bij Oranje in Zeist. "Het is een goed team. Het kan een heel speciaal toernooi worden."
1 uur geledenZEIST (ANP) - Andries Jonker gaat met Nederland naar het EK in Zwitserland om het toernooi te winnen. De bondscoach beseft dat het niet alleen voor hemzelf, maar voor een aantal speelsters uit de gouden generatie de laatste kans is om nog iets groots te winnen. "Je weet dat je voor het laatst aan een voorbereiding begint. Daar ben ik me van bewust. Maar verder heeft dat geen invloed op me", stelt Jonker aan het begin van de voorbereiding van Oranje. "We doen er alles voor om het zo goed mogelijk te doen."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de voorbereiding op het nieuwe seizoen zo goed als rond. De club is alleen nog op zoek naar een tegenstander voor een oefenduel op 3 augustus in de Johan Cruijff ArenA. Ajax speelt een week later voor eigen publiek de eerste competitiewedstrijd tegen Telstar in de Eredivisie.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Kylian Mbappé is opgenomen in een ziekenhuis. Volgens zijn club Real Madrid lijdt de topscorer aan acute buikgriep.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Nederland zal op het EK in Zwitserland worden gesteund door ongeveer 10.000 voetbalfans. Dat heeft de KNVB donderdagmiddag in Zeist gemeld. Bij de wedstrijden van de vrouwen zullen maximaal 4000 fans van Oranje aanwezig zijn. Andere fans kunnen de duels in de fanzone volgen.
5 uur geledenROME (ANP) - Gennaro Gattuso is ervan overtuigd dat Italië volgend jaar deelneemt aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hebben goede voetballers", zei de nieuwe bondscoach tijdens zijn presentatie. "Vier of vijf van onze spelers horen bij de beste tien spelers van de wereld op hun positie."
6 uur geleden