'Robben is een liefhebber die heel gewoon is gebleven'
GRONINGEN (ANP) - Wouter Gudde en Mark-Jan Fledderus, de algemeen en technisch directeur van FC Groningen, konden bijna niet geloven dat Arjen Robben bereid was om terug te keren bij de club waar hij op zijn twaalfde jaar met voetbal begon. "Dat zegt zo veel over hem", vertelde Fledderus zondag tijdens de presentatie van de aanvaller. "Hij is gewoon gebleven en ook nog een een liefhebber. Hij is nog steeds die jongen uit Bedum."
Fledderus zat op 9 mei vorig jaar al met Robben in München om de tafel. "Na dat bewuste gesprek heb ik hem gevraagd of hij alsjeblieft voor FC Groningen wil komen voetballen", vertelt hij. "Helaas ging dat niet door. Hij wilde stoppen en een jaar met zijn familie in München blijven wonen. Gelukkig zijn we daarna contact blijven houden en toen merkten we dat het bij hem ging kriebelen."
"In die vervelende coronatijd, die FC Groningen ook pijn heeft gedaan, vroeg Arjen hoe hij ons kon helpen. Toen hebben Wouter en ik de stoute schoenen aangetrokken en een afspraak met zijn vrouw Bernadien gemaakt. Arjen wist van niets maar wij zijn om half vijf in de ochtend in de auto gestapt. Arjen reageerde verbaasd toen we arriveerden maar bestelde meteen heerlijke sushi. Daarna hebben we hem een compilatie van de documentaire The Ĺast Dance van Michael Jordan laten zien. Alleen Jordan was bij ons Robben. Hij heeft natuurlijk dezelfde mentaliteit. Daarna hebben we benadrukt dat de beste manier om Groningen te helpen is om bij ons te komen voetballen. Hij heeft alles gewonnen en komt op ons niveau spelen. Daar zijn we hem dankbaar voor."
Meer uit Voetbal
BERLIJN (ANP/DPA) - Union Berlin heeft trainer Steffen Baumgart ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 bij hekkensluiter Heidenheim. Marie-Louise Eta is bij de nummer 11 van de Bundesliga aangesteld als tijdelijke opvolger.
6 minuten geledenALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."
8 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
12 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
12 uur geleden