'Robben is een liefhebber die heel gewoon is gebleven'
GRONINGEN (ANP) - Wouter Gudde en Mark-Jan Fledderus, de algemeen en technisch directeur van FC Groningen, konden bijna niet geloven dat Arjen Robben bereid was om terug te keren bij de club waar hij op zijn twaalfde jaar met voetbal begon. "Dat zegt zo veel over hem", vertelde Fledderus zondag tijdens de presentatie van de aanvaller. "Hij is gewoon gebleven en ook nog een een liefhebber. Hij is nog steeds die jongen uit Bedum."
Fledderus zat op 9 mei vorig jaar al met Robben in München om de tafel. "Na dat bewuste gesprek heb ik hem gevraagd of hij alsjeblieft voor FC Groningen wil komen voetballen", vertelt hij. "Helaas ging dat niet door. Hij wilde stoppen en een jaar met zijn familie in München blijven wonen. Gelukkig zijn we daarna contact blijven houden en toen merkten we dat het bij hem ging kriebelen."
"In die vervelende coronatijd, die FC Groningen ook pijn heeft gedaan, vroeg Arjen hoe hij ons kon helpen. Toen hebben Wouter en ik de stoute schoenen aangetrokken en een afspraak met zijn vrouw Bernadien gemaakt. Arjen wist van niets maar wij zijn om half vijf in de ochtend in de auto gestapt. Arjen reageerde verbaasd toen we arriveerden maar bestelde meteen heerlijke sushi. Daarna hebben we hem een compilatie van de documentaire The Ĺast Dance van Michael Jordan laten zien. Alleen Jordan was bij ons Robben. Hij heeft natuurlijk dezelfde mentaliteit. Daarna hebben we benadrukt dat de beste manier om Groningen te helpen is om bij ons te komen voetballen. Hij heeft alles gewonnen en komt op ons niveau spelen. Daar zijn we hem dankbaar voor."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
10 minuten geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft toestemming gekregen om de noordtribune van stadion Camp Nou te openen. Daarmee zijn voortaan bijna 63.000 toeschouwers welkom bij de wedstrijden, meldt de Catalaanse club.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - Niels van Duinen (30) is vanaf 1 juni technisch directeur van AZ. Hij volgt Max Huiberts op, die de functie na elf seizoenen neerlegt. Van Duinen komt over van Excelsior, waar hij de afgelopen vier seizoenen als technisch manager werkzaam was. Hij is de jongere broer van voetballer Mike van Duinen.
5 uur geleden