Robben geeft geplaagd Groningen weer aantrekkingskracht
GRONINGEN (ANP) - De supporters van FC Groningen verwachten niet dat Arjen Robben hun club kampioen gaat maken. "We krijgen een wereldspeler in de ploeg, laten we vooral gaan genieten van z'n geweldige acties", zegt John de Jonge, voorzitter van de officiële supportersvereniging. "Belangrijker is dat het stadion weer vol komt, dat het weer gaat leven bij Groningen. En of we dan vierde, vijfde of zesde worden, dat maakt niet zoveel uit. We moeten reëel blijven, we mogen hem niet de druk opleggen dat we ineens kampioen willen worden."
Groningen heeft het financieel moeilijk en moest vorige maand als gevolg van de coronacrisis elf medewerkers ontslaan. Het nieuws dat Robben terugkeert, zorgde zaterdag voor een run op seizoenkaarten. De club heeft ineens weer aantrekkingskracht. "Er zullen nu allicht spelers denken: ik wil graag een jaartje met Arjen Robben voetballen. Dit trekt ook meer supporters en sponsoren", zegt De Jonge. "En we hadden hier in Groningen wel een positieve 'boost' nodig na alle problematiek met de aardbevingen. Dit is veel meer dan een impuls voor alleen de voetbalclub."
Vertegenwoordigers van de vier supportersgroeperingen bij FC Groningen hoorden zaterdag als eersten dat Robben terugkeert bij hun favoriete club, een jaar nadat ze de actie 'Arjen, volg je hart' hadden opgezet. Ze waren door de clubleiding uitgenodigd om naar het stadion te komen. "We zouden om half 5 een eierbal krijgen, een typisch Gronings gerecht", vertelt De Jonge. "We kregen ook een cadeautje, een doos. Als dank voor jullie inzet, zei directeur Wouter Gudde. We mochten die doos pas openmaken op de tribune. Toen we daar stonden, kregen we op de grote schermen ineens het filmpje te zien waarin Arjen zijn terugkeer aankondigt. Ik kreeg kippenvel op m'n armen en tranen in m'n ogen."
Rugnummer 10
In de doos die De Jonge kreeg, zat een shirt van Groningen met daarop de naam van Robben en het rugnummer 10. "Ik heb hem als 16-jarig jongetje zien debuteren in het Oosterpark-stadion. Ik vond het toen best een irritante gozer, met die schwalbes. Hij liet zich nog wel eens vallen. Maar ik zag ook dat hij goed, snel en wendbaar was. Gedurende z'n carrière kreeg ik steeds meer respect voor hoe goed hij wel niet was. Bij het Nederlands elftal konden we op een gegeven moment niet meer zonder Robben."
Het is afwachten of de man die Bayern München in 2013 de Champions League bezorgde en Oranje een jaar later naar de derde plaats op het WK leidde, kan wennen aan voetballen in een jeugdig elftal met aanzienlijk minder kwaliteit dan hij altijd gewend was. "Ik denk dat Arjen zich heel goed kan verplaatsen in de jonge jongens", zegt De Jonge. "Hij weet als geen ander welke druk er bij komt kijken als je als jeugdspeler van Groningen doorbreekt in het eerste elftal."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - José Mourinho zag "een niet perfect team" zijn tactisch plan goed uitvoeren. Dat zei de 62-jarige coach van Benfica na afloop van de gewonnen Champions League-wedstrijd tegen Ajax (0-2).
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rayane Bounida heeft het idee dat hij zijn interim-trainer Fred Grim heeft overtuigd in het verloren duel met Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik denk dat ik nu basisspeler ben", zei hij met veel bravoure in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Ik denk dat ik lekker ga slapen."
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim baalde van de uitslag van het duel tussen Ajax en Benfica (0-2) in de Champions League. "Maar ik heb wel een team gezien", zei hij. "Ze stonden er voor elkaar en hebben zich aan de afspraken gehouden. Ik zie zeker aanknopingspunten voor de komende duels."
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Benfica-trainer José Mourinho vindt oud-Ajacied Wesley Sneijder geschikt voor alle mogelijke functies binnen Ajax. Dat zei de Portugees bij de persconferentie in Amsterdam na afloop van het Champions League-duel met Ajax dat eindigde in 0-2.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen probeerde positief te blijven na de nederlaag van Ajax tegen Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik zag wel een ploeg die beter heeft gespeeld dan in de afgelopen weken", zei de aanvoerder in een flashinterview vlak na de wedstrijd. "Daar moeten we op voortbouwen, stap voor stap. Dan gaan de resultaten ook komen."
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er niet in geslaagd tegen Benfica de eerste punten in de Champions League te pakken en blijft na vijf wedstrijden puntloos laatste. In de Johan Cruijff ArenA ging de ploeg van interim-trainer Fred Grim met 0-2 onderuit tegen het Benfica van José Mourinho.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten denkt dat PSV nog 5 punten nodig heeft om de volgende ronde van de Champions League te bereiken. De landskampioen staat na vier van de acht speelronden op 5 punten en wacht woensdagavond om 21.00 uur een uitduel met de Engelse kampioen Liverpool.
10 uur geleden