Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rob Trip presenteert Nationale Holocaust Herdenking bij NOS

Rob Trip presenteert Nationale Holocaust Herdenking bij NOS

AMSTERDAM (ANP) - Rob Trip presenteert op zondag 30 januari televisie-uitzendingen over de Nationale Holocaust Herdenking. De plechtigheid in Amsterdam is live te volgen, nu deze voor de tweede keer op rij niet voor publiek toegankelijk is. De programma's over de Jodenvervolging zijn te zien op NPO 2.

De herdenkingsplechtigheid heeft vanaf 11.00 uur plaats bij het monument Nooit meer Auschwitz in het Amsterdamse Wertheimpark. Daar worden toespraken gehouden en kransen gelegd. Onder de sprekers zijn de burgemeester van Amsterdam Femke Halsema, Tweede Kamervoorzitter Vera Bergkamp en Zoni Weisz, die als Sinti-kind de oorlog overleefde. In de uitzending is bij de NOS Emile Schrijver te gast. Schrijver is directeur van het Joods Cultureel Kwartier in Amsterdam.

Aansluitend op de uitzending van de plechtigheid volgt het eerste deel van een tweeluik over Myrna Tugendhaft-Reens, een overlevende van het nazi-concentratiekamp Bergen-Belsen.

Aan het begin van de avond presenteert Trip een uitzending waarin wordt teruggeblikt op de herdenkingsbijeenkomst eerder die dag. Trip spreekt dan met schrijver en columnist Natascha van Weezel. Ook is het tweede deel te zien van het tweeluik over Tugendhaft-Reens.

Meer uit Binnenland

WHO-baas Tedros dankt Tenerife voor hulp met Hondius

GENÈVE (ANP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft inwoners van Tenerife in een brief bedankt voor hun hulp met de m/v Hondius. Ook looft hij de Spaanse regering, hulpverleners en de bemanning van het schip.

1 uur geleden
OM onderzoekt jarenlange mishandeling kinderen in Groningen

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.

4 uur geleden
Rotterdam herdenkt Duits bombardement in 1940

ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.

4 uur geleden
Opnieuw aanhoudingen bij protest tegen noodopvang in Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.

6 uur geleden
Minderjarige aangehouden voor eerdere vernieling Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.

10 uur geleden
Aanhoudingen Loosdrecht onder meer om bezit vuurwerk

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.

10 uur geleden
Radboudumc: bloedonderzoek toont dat personeel geen risico vormde

NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.

20 uur geleden