Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rob Stenders maakt overstap naar Radio Veronica

Rob Stenders maakt overstap naar Radio Veronica

HILVERSUM (ANP) - Radio-dj Rob Stenders keert na 25 jaar terug bij Veronica. Hij maakt samen met zijn vaste sidekick Caroline Brouwer de overstap van NPO Radio 2 en gaat op Radio Veronica iedere dag de Bonanza presenteren. Ook is hij aangesteld als nieuwe zendermanager, heeft Talpa Radio dinsdag bekendgemaakt. De overstap van Stenders naar Veronica hing al jaren in de lucht. Beide partijen gaven al meerdere malen toe dat er gesprekken plaatsvonden. Afgelopen najaar werden de geruchten over een eventuele overstap weer sterker.

Stenders maakt donderdag al zijn laatste uitzending van Stenders Platenbonanza. Vrijdagavond neemt hij definitief afscheid van de zender als hij voor het laatst te horen is met One Night Stenders. Over de nieuwe invulling van de programmering is de omroep met de NPO in gesprek.

De 55-jarige Stenders maakte eerder tussen 1987 en 1995 radio voor Veronica, toen de zender nog onderdeel uitmaakte van het publieke bestel. Hij presenteerde er spraakmakende programma's als Stenders & Van Inkel, D'Rob of D'ronder en Shockradio. Sinds 2015 is Stenders te horen op NPO Radio 2, waar hij het populaire middagprogramma Stenders Platenbonanza presenteert. Bij Veronica wordt hij behalve programmamaker ook eindverantwoordelijk voor de muziek en programmering van het station.

'Weggaan niet makkelijk'

Stenders is 28 juni voor het eerst te horen op Veronica. Met zijn eerste werkzaamheden als zendermanager achter de schermen start hij volgens Talpa al iets eerder. Op dit moment is die functie nog tijdelijk in handen van Niels van Baarlen.

"Weggaan bij NPO Radio 2 is niet makkelijk", zegt Stenders. "Maar de sleutels in handen krijgen om van Radio Veronica een muzikale vrijplaats voor liefhebbers te maken, zo’n kans krijg je maar één keer. Net als Radio Veronica ben ik geboren op 18 april, m’n eerste demo stuurde ik naar Veronica, het is de zender van Stenders & Van Inkel en zo’n beetje de helft van mijn radiobestaan. Dat ik nu de kans krijg om als zenderbaas de koers van dit station te bepalen en zwart-op-wit het vertrouwen en de vrijheid heb gekregen om er de zender van te maken waar ik in geloof, maakt de cirkel rond."

Talpa-radiodirecteur Marc Adriani is verheugd over de komst van Stenders. "Het is een eer om het roer van Radio Veronica te overhandigen aan Rob Stenders. Als geen ander weet hij luisteraars mee te nemen in een muzikaal avontuur. Ik ben ervan overtuigd dat hij zijn passie voor muziek en het radiovak meeneemt naar het Veronica-team en haar luisteraars."

Meer uit Binnenland

Leiden verlengt noodopvang voor asielzoekers met enkele maanden

LEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.

44 minuten geleden
Inspectie onderzoekt jeugdhulp na kindermishandeling Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.

46 minuten geleden
Groningen: nog 1 nacht opvang voor Ter Apel, erna andere gemeente

GRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.

1 uur geleden
Informatiebeveiliging bij veel grotere ggz-organisaties niet goed

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de grotere organisaties in de geestelijke gezondheidszorg (ggz) voldoet niet aan de wettelijke vereisten voor informatiebeveiliging. Dat schrijft de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De IGJ wil dat de organisaties zo snel mogelijk volgens de wettelijke norm gaan werken.

3 uur geleden
Voorlopig geen boete voor Fletcher om asielopvang in hotel Epe

EPE (ANP) - Hotelketen Fletcher hoeft voorlopig niet te vrezen voor een dwangsom van de gemeente Epe omdat na de afgesproken deadline nog asielzoekers in het hotel aan de Dellenweg worden opgevangen. De gemeente had het hotel tot 26 mei gegeven om zich in te spannen samen met het COA de opvang te stoppen. Die deadline is niet gehaald, maar de gemeente deelt nog geen geldboete uit.

3 uur geleden
Vier jaar cel oud-medewerkster rechtbank voor verkopen gegevens

ZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft woensdag de 35-jarige Sana C. uit Woerden veroordeeld tot vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, voor het verkopen van informatie uit de systemen van de rechtbank in Amsterdam. Zij werkte daar tot aan haar arrestatie in maart vorig jaar. De rechtbank bevond de vrouw ook schuldig aan het afpersen van een man die zij kende van het gokken. C. was gokverslaafd.

3 uur geleden
Holocaustmuseum en ICC op programma bij staatsbezoek Steinmeier

DEN HAAG (ANP) - De Duitse bondspresident Frank-Walter Steinmeier en zijn vrouw Elke Büdenbender gaan tijdens hun aanstaande staatsbezoek aan Nederland samen met het koningspaar onder meer langs bij het Nationaal Holocaustmuseum, het Internationaal Strafhof (ICC) en chipfabrikant ASML. De Rijksvoorlichtingsdienst maakte het volledige programma woensdag bekend. Het paar bezoekt Nederland van 9 tot en met 11 juni.

5 uur geleden