Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rob de Nijs nieuwe naam in top 10 uitvaartmuziek

Rob de Nijs nieuwe naam in top 10 uitvaartmuziek

APELDOORN (ANP) - Het lied Zo zal het zijn van zanger Rob de Nijs is dit jaar als nieuwkomer te vinden in de jaarlijkse top 10 van meest gedraaide nummers op uitvaarten. Het nummer uit 1998 staat op de zesde plek in de lijst. Het is voor het eerst dat een lied van De Nijs in de top 10 is beland, maakte uitvaartorganisatie Monuta dinsdag bekend.

De Nijs kwam de afgelopen twee jaar veel in de media vanwege zijn afscheid en de ziekte van Parkinson waar hij mee kampt. Monuta heeft geen onderzoek gedaan of er een verband is tussen deze aandacht voor De Nijs en de hoge positie van zijn lied in de lijst. "Maar het is wel logisch dat mensen misschien eerder aan hem denken als er vaak over De Nijs wordt gepraat", stelt een woordvoerder. Het lied steeg de afgelopen jaren ook opvallend in de Top 2000 van NPO Radio 2.

De top 3 bestaat dit jaar uit evergreens in het subgenre zoals Time To Say Goodbye (plek 1), Ave Maria (2) en 'n Trein naar niemandsland van Frans Bauer (3). Ook nummers als Roller Coaster van Danny Vera (plek 5), My Way van Frank Sinatra (9) en Mag ik dan bij jou van Claudia de Breij (10) staan al jaren rotsvast hoog in de lijst. "Mensen zijn erg gehecht aan deze nummers", legt de woordvoerder van Monuta uit. "Maar tegelijkertijd is in de rest van de lijst steeds meer diversiteit zichtbaar. Nabestaanden kiezen steeds vaker heel persoonlijke nummers die veel zeggen over de achtergrond, de leeftijd of het leven van de overledene."

Monuta voerde dit jaar een onderzoek uit naar de vraag welke muziek Nederlanders over tien of twintig jaar op hun eigen uitvaart zouden willen horen. Namen die vaak worden genoemd in deze lijst zijn Queen en Marco Borsato. Twintigers die denken aan hun overlijden noemen het vaakst muziek van Coldplay, terwijl bij de zeventigplussers vooral Johann Sebastian Bach wordt genoemd als favoriete muziek voor de toekomstige uitvaart.

Meer uit Binnenland

62 procent jongeren voelt dat mening niet meetelt bij gemeenten

DEN HAAG (ANP) - Van kinderen en jongeren tussen de 10 en 18 jaar heeft 62 procent het gevoel dat hun mening niet meetelt bij de gemeente, wijst een peiling van UNICEF Nederland onder meer dan duizend kinderen uit. Dit terwijl 72 procent van de kinderen graag hun mening zou willen inbrengen bij de gemeente.

3 uur geleden
Meer meldingen van vermoedelijke misstanden op werkvloer in 2025

DEN HAAG (ANP) - Meer mensen deden vorig jaar melding van vermoedens van misstanden op de werkvloer, meldt het Huis voor Klokkenluiders (HvK). Er werden bijna 700 aanvragen voor advies ingediend, het hoogste aantal sinds de oprichting van het adviespunt in 2016. In 2024 waren het er nog 467. Bijna alle klokkenluiders zeggen dat ze na melding benadeeld worden, hoewel dat wettelijk verboden is.

7 uur geleden
Tweede vlucht met gestrande Nederlanders geland op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is maandagavond een tweede groep gestrande Nederlanders uit het Midden-Oosten aangekomen. De vlucht van TUI uit Hurghada (Egypte) landde even na 22.20 uur. De reizigers aan boord waren eerst met een vliegtuig van Defensie opgehaald uit Muscat, de hoofdstad van Oman.

9 uur geleden
Arts Rijnstate verwekte zeker 16 donorkinderen met eigen zaad

ARNHEM (ANP) - De gynaecoloog van het Rijnstate die in de jaren zeventig en tachtig zijn eigen sperma gebruikte als donorzaad heeft zeker zestien donorkinderen verwekt. Dat meldt het Arnhemse ziekenhuis maandag op basis van onafhankelijk onderzoek naar de manier waarop in het verleden met donorzaad is omgegaan. De bekentenis van de voormalige arts was daarvoor de aanleiding. De man, die werkte in de kliniek van het Elisabeth Gasthuis dat later samen met twee andere ziekenhuizen Rijnstate werd, heeft een erfelijke ziekte.

9 uur geleden
Claudia de Breij doet Oudejaarsconference 2026

HILVERSUM (ANP) - Claudia de Breij doet in 2026 opnieuw de Oudejaarsconference. Het wordt de vierde keer dat de cabaretière op oudejaarsavond op NPO 1 terugblikt op het voorbije jaar.

10 uur geleden
Frenna en Sef belangrijkste winnaars Edison Pop

LEUSDEN (ANP) - Frenna en Sef zijn maandag de belangrijkste winnaars geworden van de Edison Pop 2026. Zij kregen in het AFAS Theater in Leusden de prijzen voor respectievelijk beste single (ZAZAA) en beste album (lieve monsters). DI-RECT kreeg de Edison Oeuvreprijs en Samuel Welten viel tweemaal in de prijzen.

11 uur geleden
Weer dichte mist in noordwesten, hinder voor verkeer

DE BILT (ANP) - In het Waddengebied, Friesland en in de kop van Noord-Holland komt dichte mist voor. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn, meldt het KNMI. Het verkeer kan hier hinder van ondervinden.

11 uur geleden