RKC zet weer stap richting lijfsbehoud met ruime zege op Heracles
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk is weer dichter bij lijfsbehoud gekomen na een overtuigende zege op Heracles Almelo. In Waalwijk werd het 3-0.
Ola John opende al na tien minuten de score en de Belg Lennerd Daneels maakte er halverwege de tweede helft met een diagonaal schot 2-0 van. Een kwartier voor tijd bepaalde Richard van der Venne, die een paar tellen daarvoor vanwege een blessure nog om een wissel verzocht, de eindstand. Na zijn goal werd Van der Venne alsnog naar de kant gehaald.
RKC creëerde in de eerste helft niet eens zoveel kansen, maar toonde zich bijzonder effectief. Heracles daarentegen wist in aanvallend opzicht weinig klaar te spelen. Trainer Frank Wormuth verving aanvallers Delano Burgzorg in de rust en Ahmed Kutucu na een uur, maar ook dat sorteerde weinig effect.
Door de zege vergrootte RKC de voorsprong op nummer 16 Willem II tot 9 punten. Willem II, dat vrijdag thuis met liefst 6-0 van FC Utrecht verloor, heeft nog wel een duel tegoed. Voor RKC was het pas de tweede keer sinds de terugkeer naar de Eredivisie in 2019 dat er zo ruim gewonnen wordt. Op 20 december 2019 werd FC Twente ook met 3-0 verslagen. Volgende week wacht RKC, dat vijftiende staat, de uitwedstrijd tegen nummer 17 ADO Den Haag.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Rasmus Højlund vervolgt zijn carrière bij Napoli. De 23-jarige aanvaller kwam het afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor de club uit Napels, die de Deen nu definitief overneemt van Manchester United.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft de Noor Travis Hernes definitief vastgelegd. De 20-jarige middenvelder werd het afgelopen seizoen al gehuurd van Newcastle United en kwam bij Groningen tot elf optredens, waarvan drie als basisspeler. Groningen heeft de koopoptie in het huurcontract gelicht en de voetballer voor vier jaar vastgelegd.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aan het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico doen meer spelers van Nederlandse clubs mee dan ooit. Uit de Eredivisie zijn 33 voetballers geselecteerd, uit de eerste divisie 5. Gezamenlijk is dat het dubbele van de 19 van het WK in 2022 in Qatar. Het komende wereldkampioenschap telt met 48 ook meer deelnemers dan ooit.
9 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
22 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
1 dag geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
1 dag geleden