RKC zet weer stap richting lijfsbehoud met ruime zege op Heracles
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk is weer dichter bij lijfsbehoud gekomen na een overtuigende zege op Heracles Almelo. In Waalwijk werd het 3-0.
Ola John opende al na tien minuten de score en de Belg Lennerd Daneels maakte er halverwege de tweede helft met een diagonaal schot 2-0 van. Een kwartier voor tijd bepaalde Richard van der Venne, die een paar tellen daarvoor vanwege een blessure nog om een wissel verzocht, de eindstand. Na zijn goal werd Van der Venne alsnog naar de kant gehaald.
RKC creëerde in de eerste helft niet eens zoveel kansen, maar toonde zich bijzonder effectief. Heracles daarentegen wist in aanvallend opzicht weinig klaar te spelen. Trainer Frank Wormuth verving aanvallers Delano Burgzorg in de rust en Ahmed Kutucu na een uur, maar ook dat sorteerde weinig effect.
Door de zege vergrootte RKC de voorsprong op nummer 16 Willem II tot 9 punten. Willem II, dat vrijdag thuis met liefst 6-0 van FC Utrecht verloor, heeft nog wel een duel tegoed. Voor RKC was het pas de tweede keer sinds de terugkeer naar de Eredivisie in 2019 dat er zo ruim gewonnen wordt. Op 20 december 2019 werd FC Twente ook met 3-0 verslagen. Volgende week wacht RKC, dat vijftiende staat, de uitwedstrijd tegen nummer 17 ADO Den Haag.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft een nederlaag in de Bundesliga ternauwernood voorkomen. De koploper, die al zeker is van de landstitel, maakte diep in blessuretijd gelijk tegen hekkensluiter Heidenheim: 3-3.
25 minuten geledenLYON (ANP) - De voetbalsters van Olympique Lyon hebben zich ten koste van titelverdediger Arsenal geplaatst voor de finale van de Champions League. In de halve finale in Lyon werd het 3-1 voor de thuisploeg. Dat was voldoende na de 2-1-nederlaag vorige week in Londen.
26 minuten geledenVILLARREAL (ANP/AFP) - Villarreal mag komend voetbalseizoen opnieuw meedoen aan het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Marcelino versloeg zaterdag Levante met 5-1 en is daardoor zeker van een plaats bij de eerste vier op de ranglijst van de Spaanse competitie.
1 uur geledenIPSWICH (ANP) - Ajax profiteert van de promotie van Ipswich Town naar de Premier League. De Engelse club moet Chuba Akpom voor een bedrag van ruim 9 miljoen euro overnemen.
2 uur geledenWAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft de tweede ronde van de play-offs voor promotie/degradatie bereikt. De club uit Waalwijk won in eigen huis na strafschoppen van Roda JC nadat de wedstrijd in de reguliere speeltijd, net als eerder in de week in Kerkrade, in 1-1 was geëindigd.
19 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
22 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.
23 uur geleden