Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RKC zet weer stap richting lijfsbehoud met ruime zege op Heracles

RKC zet weer stap richting lijfsbehoud met ruime zege op Heracles

WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk is weer dichter bij lijfsbehoud gekomen na een overtuigende zege op Heracles Almelo. In Waalwijk werd het 3-0.

Ola John opende al na tien minuten de score en de Belg Lennerd Daneels maakte er halverwege de tweede helft met een diagonaal schot 2-0 van. Een kwartier voor tijd bepaalde Richard van der Venne, die een paar tellen daarvoor vanwege een blessure nog om een wissel verzocht, de eindstand. Na zijn goal werd Van der Venne alsnog naar de kant gehaald.

RKC creëerde in de eerste helft niet eens zoveel kansen, maar toonde zich bijzonder effectief. Heracles daarentegen wist in aanvallend opzicht weinig klaar te spelen. Trainer Frank Wormuth verving aanvallers Delano Burgzorg in de rust en Ahmed Kutucu na een uur, maar ook dat sorteerde weinig effect.

Door de zege vergrootte RKC de voorsprong op nummer 16 Willem II tot 9 punten. Willem II, dat vrijdag thuis met liefst 6-0 van FC Utrecht verloor, heeft nog wel een duel tegoed. Voor RKC was het pas de tweede keer sinds de terugkeer naar de Eredivisie in 2019 dat er zo ruim gewonnen wordt. Op 20 december 2019 werd FC Twente ook met 3-0 verslagen. Volgende week wacht RKC, dat vijftiende staat, de uitwedstrijd tegen nummer 17 ADO Den Haag.

Meer uit Voetbal

Ajax heeft opnieuw geen verdedigende middenvelder gevonden

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.

14 minuten geleden
Ajax verhuurt vleugelverdediger Alders aan Telstar

AMSTERDAM (ANP) - Gerald Alders maakt het seizoen af bij Telstar. De 20-jarige vleugelverdediger komt op huurbasis over van Ajax, waar hij nog ruim twee jaar onder contract staat.

18 minuten geleden
AZ bekert met doelman Owusu-Oduro tegen FC Twente

ALKMAAR (ANP) - Rome-Jayden Owusu-Oduro verdedigt het doel van AZ in het thuisduel met FC Twente in de kwartfinale van de KNVB-beker. De keeper krijgt weer de voorkeur boven Jeroen Zoet.

26 minuten geleden
Directeur Feyenoord krijgt 'stortvloed' aan dreigementen binnen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-directeur Dennis te Kloese wordt de afgelopen dagen "veelvuldig telefonisch lastiggevallen en bedreigd", meldt de politie. Die doet onderzoek naar de dreigementen en naar het online verspreiden van het mobiele telefoonnummer van de clubdirecteur.

27 minuten geleden
HSV geeft speler Dompé recordboete na rijden onder invloed

HAMBURG (ANP) - De Franse voetballer Jean-Luc Dompé (30) is door zijn club HSV bestraft vanwege rijden onder invloed. Dompé heeft een recordboete gekregen die volgens de club zes cijfers telt. Eerder werd hij al voor onbepaalde tijd geschorst door de nummer 13 van de Bundesliga.

3 uur geleden
Ajax trekt jonge Argentijnse vleugelspeler Carrizo aan

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de Argentijnse vleugelaanvaller Maher Carrizo aangetrokken. De 19-jarige jeugdinternational komt over van CA Vélez Sarsfield uit Buenos Aires. Hij heeft getekend tot medio 2030.

3 uur geleden
Middenvelder Sano wil NEC aan einde seizoen verlaten

NIJMEGEN (ANP) - Kodai Sano wil NEC aan het einde van het seizoen verlaten. "Ik ben naar NEC gekomen om een volgende stap te maken", vertelt hij op de website van de club uit Nijmegen. "Ik weet hoe belangrijk die volgende stap is. Ik hoopte deze winter een stap te maken, maar ik heb ook begrip voor de situatie van de club. Nu richt ik me op de zomer."

3 uur geleden