RKC Waalwijk wint tegen FC Emmen voor het eerst in 2023
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft tegen FC Emmen de eerste overwinning van 2023 geboekt. De Brabanders van coach Joseph Oosting wonnen thuis met 2-0. Het is de vijfde zege van het seizoen. RKC blijft desondanks op de tiende plaats staan. FC Emmen staat vijftiende.
Emmen-coach Dick Lukkien moest het in Waalwijk doen zonder de geblesseerde Rui Mendes en Miguel Araujo. Bij RKC stond Michiel Kramer voor het eerst sinds 22 oktober in de basis. De spits zorgde al in de 3e minuut voor de 1-0. Achter het standbeen langs tikte hij de voorzet van Mats Seuntjens binnen. Het werd 2-0 voor de thuisploeg door een schot van Julian Lelieveld. De voorzet van Thierry Lutonda werd door Iliass Bel Hassani niet goed verwerkt en de bal viel voor de voeten van Lelieveld, die uithaalde.
FC Emmen verloor nog in de eerste helft Richairo Zivkovic, die na een blessure niet meer verder kon. RKC raakte aan het begin van de tweede helft Bel Hassani kwijt. Die kreeg na ingrijpen van de VAR van scheidsrechter Robin Hensgens rood voor een overtreding op Mark Diemers. Tegen tien man lukte het FC Emmen, dat vorige week nog won van PSV, nauwelijks om nog gevaarlijk te worden. Een kopbal van Oussama Darfalou belandde in de handen van Etienne Vaessen, die in de extra tijd nog een omhaal van Ahmed El Messaoudi stopte.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie heeft verrast gereageerd op de berichtgeving dat de club na het seizoen afscheid neemt van de Engelse aanvaller Raheem Sterling. "Ik ben gequoot, maar heb die mensen niet gesproken", zei Van Persie over de berichtgeving in The Telegraph.
21 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan enkele weken niet beschikken over rechtsback Alphonso Davies. De Canadese verdediger heeft in de halve finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League een hamstringblessure opgelopen en mist in ieder geval de laatste twee competitiewedstrijden van de landskampioen tegen VfL Wolfsburg en 1. FC Köln.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV moet het in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie in het duel met Go Ahead Eagles doen zonder Ismael Saibari en Mauro Júnior. Dat vertelde trainer Peter Bosz in de persconferentie in de aanloop naar de wedstrijd van zondag (16.45 uur).
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jerdy Schouten is geopereerd aan zijn rechterknie. PSV-trainer Peter Bosz vertelde op de persconferentie in aanloop naar het duel met Go Ahead Eagles dat de operatie van de kruisbandblessure goed is verlopen en dat Schouten weer thuis is.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna-speler Paul Gladon komt dit seizoen niet meer in actie. De aanvaller van de club uit Sittard mist de laatste twee wedstrijden in de Eredivisie door een schorsing, zo bevestigt de club.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld is ook de komende twee seizoenen de hoofdtrainer van AZ. De club en de trainer hebben een akkoord bereikt over contractverlenging, waardoor Echteld tot medio 2028 de coach is van de Alkmaarse club.
5 uur geledenNEW JERSEY (ANP/AFP) - Het MetLife Stadium in New Jersey, waar op 19 juli de finale van het WK voetbal wordt gespeeld, heeft zijn grasmat gekregen. In het stadion in East Rutherford, nabij New York, worden acht WK-wedstrijden gespeeld.
6 uur geleden