
RKC Waalwijk wint tegen FC Emmen voor het eerst in 2023
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft tegen FC Emmen de eerste overwinning van 2023 geboekt. De Brabanders van coach Joseph Oosting wonnen thuis met 2-0. Het is de vijfde zege van het seizoen. RKC blijft desondanks op de tiende plaats staan. FC Emmen staat vijftiende.
Emmen-coach Dick Lukkien moest het in Waalwijk doen zonder de geblesseerde Rui Mendes en Miguel Araujo. Bij RKC stond Michiel Kramer voor het eerst sinds 22 oktober in de basis. De spits zorgde al in de 3e minuut voor de 1-0. Achter het standbeen langs tikte hij de voorzet van Mats Seuntjens binnen. Het werd 2-0 voor de thuisploeg door een schot van Julian Lelieveld. De voorzet van Thierry Lutonda werd door Iliass Bel Hassani niet goed verwerkt en de bal viel voor de voeten van Lelieveld, die uithaalde.
FC Emmen verloor nog in de eerste helft Richairo Zivkovic, die na een blessure niet meer verder kon. RKC raakte aan het begin van de tweede helft Bel Hassani kwijt. Die kreeg na ingrijpen van de VAR van scheidsrechter Robin Hensgens rood voor een overtreding op Mark Diemers. Tegen tien man lukte het FC Emmen, dat vorige week nog won van PSV, nauwelijks om nog gevaarlijk te worden. Een kopbal van Oussama Darfalou belandde in de handen van Etienne Vaessen, die in de extra tijd nog een omhaal van Ahmed El Messaoudi stopte.
Meer uit Voetbal
BUENOS AIRES (ANP) - Zonder tegenbericht blijft Lionel Messi voorlopig voor het nationale elftal van Argentinië voetballen. Dat zei bondscoach Lionel Scaloni van de wereldkampioen, die zijn aanvoerder voor twee oefenduels even terug heeft in zijn geboorteland. "Ik zie een gelukkig mens bij de selectie."
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van Bayern München hebben de eerste wedstrijd in de kwartfinales van de Champions League gewonnen van Arsenal. In de Duitse stad werd het 1-0 voor de thuisclub.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De raad van commissarissen van FC Utrecht heeft eigenaar Frans van Seumeren ter verantwoording geroepen voor diens tirade in de kleedkamer tegen de spelers na de thuisnederlaag (1-2) tegen Go Ahead Eagles afgelopen zaterdag.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Kevin De Bruyne is de nieuwe aanvoerder van het Belgische voetbalelftal. De 31-jarige middenvelder van Manchester City neemt de band over van Eden Hazard, die afscheid nam van de 'Rode Duivels' na het WK in Qatar, waar de Belgen al in de groepsfase werden uitgeschakeld. Doelman Thibaut Courtois en spits Romelu Lukaku zijn aangewezen als vice-aanvoerders, meldde de Belgische bond op Twitter.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal speelt de rest van het seizoen zonder Takehiro Tomiyasu. De Japanse verdediger is geopereerd aan een knie, zo liet de koploper van de Premier League weten. Hij liep de blessure afgelopen donderdag op in het duel met Sporting, in de Europa League.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bondscoach Didier Deschamps heeft Kylian Mbappé benoemd tot aanvoerder van de Franse nationale ploeg. De aanvaller van Paris Saint-Germain neemt die rol over van doelman Hugo Lloris, die na het WK in Qatar is gestopt bij de nationale ploeg.
7 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR) - Zlatan Ibrahimovic is na lange afwezigheid terug bij de selectie van het Zweedse nationale elftal, om een begin te maken aan de kwalificatie voor het Europees kampioenschap voetbal volgend jaar in Duitsland. Op de vraag of hij nog de ambitie heeft de eindronde straks daadwerkelijk mee te maken zei hij: "Op mijn leeftijd denk je niet aan de toekomst. Maar eigenlijk ben ik het verleden, het heden en de toekomst voor mijn land."
8 uur geleden