Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RKC Waalwijk wint degradatieduel en vergroot zorgen Vitesse

RKC Waalwijk wint degradatieduel en vergroot zorgen Vitesse

WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft in de spannende strijd tegen degradatie een bevrijdende zege geboekt op directe concurrent Vitesse: 3-1. Dankzij doelpunten van David Min, Reuven Niemeijer en Michiel Kramer hebben de Brabanders nu 5 punten voorsprong op de Arnhemmers, die op een directe degradatieplek staan en de zorgen zien toenemen. Bij een zege had Vitesse RKC 'onder de streep' gedrukt.

Vitesse begon waarschijnlijk met een beter gevoel aan deze wedstrijd. Uit de laatste drie wedstrijden haalde de ploeg 4 punten. RKC verloor de afgelopen drie duels.

De eerste kansjes waren voor RKC'er Min, die Kramer weer tot een rol als invaller veroordeelde. Na een klein half uur liet Min zien dat ook hij goed kan koppen. Nadat Julian Lelieveld alle tijd had gekregen om een goede voorzet af te leveren, knikte de spits de bal in de verre hoek.

Gelijkmaker

Vitesse begon sterk aan de tweede helft en beloonde dat in de 56e minuut met de gelijkmaker van de Amerikaan Paxten Aaronson. Na een fraaie boogbal van de Pool Kacper Kozlowski nam Aaronson de bal goed mee en rondde af.

Een kwartier later kwam de thuisploeg via Niemeijer weer op voorsprong. Dit keer zag het verdedigen van Ramon Hendriks er niet goed uit. In de laatste minuut maakte Kramer nog de 3-1.

RKC staat na 25 van de 34 duels zestiende met 21 punten. Vitesse heeft 16 punten, FC Volendam staat laatste met 13 punten.

Meer uit Voetbal

Vrouwen-Bundesliga vanaf 2027 onafhankelijk van mannencompetitie

FRANKFURT (ANP) - De Duitse vrouwenvoetbalcompetitie wordt vanaf het seizoen 2027/2028 organisatorisch onafhankelijk van de mannencompetitie. Daarvoor heeft de Duitse voetbalbond (DFB) vrijdag in een buitengewone vergadering toestemming gegeven.

1 uur geleden
AS Monaco na late zege op Lens bovenaan in Frankrijk

MONACO (ANP) - AS Monaco heeft vrijdag de eerste plaats in de Franse voetbalcompetitie in handen genomen. Het elftal van de Braziliaanse trainer Filipe Luís versloeg RC Lens in de slotfase met 2-1.

13 uur geleden
Bayern München haalt uit tegen Union Berlin, Saibari scoort

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft ook de derde thuiswedstrijd van dit seizoen met ruime cijfers gewonnen. De regerend landskampioen versloeg Union Berlin in de Duitse competitie met 7-0. Bij rust was de stand al 3-0. De van PSV overgekomen Ismael Saibari maakte als invaller zijn eerste doelpunt voor Bayern.

13 uur geleden
Koploper Heracles Almelo lijdt bij Almere City eerste nederlaag

ALMERE (ANP) - Heracles Almelo is in de eerste divisie niet langer zonder puntenverlies. De Overijsselse club ging in de slotfase met 1-0 onderuit bij Almere City FC. De Belg Martin Wasinski maakte in de 80e minuut het doelpunt.

14 uur geleden
FC Groningen boekt tegen PEC Zwolle eerste zege na een maand

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na ruim een maand weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in de Euroborg met 3-0 te sterk voor PEC Zwolle.

14 uur geleden
Weghorst zag al aankomen dat Xavi hem buiten selectie zou laten

ENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst was vrijdag niet helemaal verrast dat hij ontbrak in de selectie van het Nederlands elftal. De nieuwe bondscoach Xavi Hernández besloot de 34-jarige spits van FC Twente niet op te nemen in zijn groep van 26 man voor de komende vier Nations League-wedstrijden tegen Duitsland, Servië (twee keer) en Griekenland.

16 uur geleden
Nieuwe Franse bondscoach Zidane selecteert vijf debutanten

PARIJS (ANP/AFP) - De nieuwe Franse voetbalbondscoach Zinédine Zidane heeft vijf debutanten opgeroepen voor zijn eerste interlandperiode. Doelman Guillaume Restes (Toulouse), verdedigers Jérémy Jacquet (Liverpool) en Andy Diouf (Internazionale), middenvelder Lucas Da Cunha (Como) en aanvaller Estéban Lepaul (Rennes) zitten voor het eerst bij de selectie.

16 uur geleden