RKC Waalwijk volgende week zonder supporters naar Ajax
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk neemt volgende week zondag geen supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Ajax. De Brabantse club heeft dat besloten na slechte ervaringen in Amsterdam de laatste jaren.
"Na uitvoerig overleg met zowel de stewardorganisatie als de supportersvereniging is gebleken dat er, onder zowel stewards als een grote groep supporters, geen draagvlak is om af te reizen naar Amsterdam", meldt RKC. "Dit vanwege vervelende ervaringen in voorgaande seizoenen. De club heeft besloten dit standpunt te respecteren en zal daarom geen kaarten afnemen voor de betreffende wedstrijd."
"Vanuit Ajax vinden we dit erg jammer", laat een woordvoerder namens de club uit Amsterdam weten. "We zijn verrast dat supporters van RKC hebben besloten de wedstrijd te boycotten. We herkennen ons ook niet in de door RKC aangedragen punten."
Volgens Ajax heeft RKC nooit laten weten dat het slechte ervaringen heeft gehad met uitduels in de Johan Cruijff ArenA. "Daardoor heeft er ook geen evaluatie plaatsgevonden", meldt de woordvoerder. "Feit is wel dat er vorig jaar in de ArenA is opgetreden tegen supporters van RKC die antisemitische spreekkoren scandeerden en aanhangers van hen die vanuit het bezoekersvak bier gooiden naar naastgelegen vakken. Wij staan open voor gesprekken over de ontvangst van bezoekers uit Waalwijk bij toekomstige wedstrijden in Amsterdam."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
5 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
6 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
7 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.
7 uur geleden