RKC Waalwijk troeft strijdend PEC af in Zwolle
ZWOLLE (ANP) - RKC Waalwijk heeft na drie nederlagen eindelijk weer eens gewonnen in de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk Fraser won de uitwedstrijd bij PEC Zwolle met 2-1. De Waalwijkers klommen dankzij de behaalde 3 punten naar de dertiende plaats. PEC zakte naar de tiende plek.
Zwolle opende sterk en kreeg al snel een kans, maar keeper Etienne Vaessen reageerde alert op het schot van Younes Namli. Toch viel de eerste goal aan de andere kant. Bij een aanval over rechts gaf Denilho Cleonise de bal voor op Filipo Stevanovic, die netjes intikte en RKC op voorsprong zette.
PEC ging vervolgens op zoek naar de gelijkmaker. Nadat een doelpunt van Sam Kersten werd afgekeurd wegens buitenspel, was het na een half uur raak voor de thuisploeg. De bal rolde na een hoekschop voor de voeten van Davy van den Berg, die hard uithaalde voor de 1-1. De middenvelder maakte er kort daarna bijna 2-1 van, maar hij schoot net naast.
In de tweede helft sloeg RKC al na vijf minuten toe. Een aanval van RKC leek te worden afgeslagen, maar de bal belandde bij Chris Lokesa, die met een geplaatst schot keeper Jasper Schendelaar verschalkte. PEC slaagde er ondanks verwoede pogingen niet in de nederlaag te voorkomen. Vaessen redde in de slotminuut twee inzetten.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - PSV is na vier wedstrijden in de Eredivisie nog ongeslagen. Het elftal van trainer Peter Bosz won zondag met 6-1 het uitduel met FC Utrecht. PSV heeft 10 punten uit vier wedstrijden.
22 minuten geledenNYON (ANP) - De UEFA wil niet reageren op het voorstel van de KNVB om een internationale top over de toekomst van de FIFA te organiseren in Amsterdam. "Wij geven bij voorkeur geen commentaar op correspondentie die bedoeld was als privé", luidde het antwoord van de UEFA op vragen van het ANP over het plan van de KNVB. "We kunnen daar slechts aan toevoegen dat we een langdurige, productieve werkrelatie met de KNVB hebben, die wij zeer waarderen", aldus de UEFA.
34 minuten geledenUTRECHT (ANP) - David Min vertrekt bij FC Utrecht. De 27-jarige spits wordt voor één seizoen verhuurd aan Arminia Bielefeld, dat in Duitsland op het tweede niveau speelt. Arminia Bielefeld kan Min na de verhuurperiode definitief overnemen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Chelsea heeft doelman Emiliano Martínez overgenomen van Aston Villa. De 33-jarige keeper die in 2022 met Argentinië wereldkampioen werd en dit jaar de WK-finale verloor van Spanje, heeft in Londen een contract voor drie seizoenen getekend.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil niet alleen een andere FIFA-voorzitter dan Gianni Infantino, maar pleit ook voor een andere opzet bij de wereldvoetbalbond. Daarvoor stelt de Nederlandse voetbalbond voor om een internationale top over de toekomst van FIFA te organiseren in Amsterdam.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft Sofyan Amrabat aan de selectie toegevoegd. De 30-jarige verdedigende middenvelder heeft in Amsterdam een contract getekend tot en met 30 juni 2028.
4 uur geledenMIAMI (ANP/AFP/RTR) - Lionel Messi heeft Inter Miami met vier doelpunten naar een 7-1-zege op CF Montréal geleid. Het was de eerste keer dat de Argentijnse vedette vier keer in één wedstrijd scoorde in de Amerikaanse voetbalcompetitie Major League Soccer. In zijn lange profcarrière was het de negende keer.
5 uur geleden