RKC Waalwijk schakelt Willem II uit in KNVB-beker
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft Willem II uitgeschakeld in het KNVB-bekertoernooi. De Brabantse derby eindigde in 3-0. Het was het enige duel in de eerste bekerronde tussen twee ploegen uit de Eredivisie.
RKC kwam in de 20e minuut op voorsprong na balverlies bij Leeroy Owusu. Lennerd Daneels kon daarna Iliass Bel Hassani in stelling brengen. De oud-speler van onder meer Sparta Rotterdam en Heracles Almelo tikte fraai in, 1-0. Kort na de rust verdubbelde Finn Stokkers de marge nadat hij koelbloedig doelman Timon Wellenreuther had omspeeld (2-0).
Met een rake knal besliste Saïd Bakari het duel in de 71e minuut (3-0), kort nadat Mats Köhlert de eerste echte kans voor Willem II had gemist.
Met de royale overwinning in de bekerderby gaf RKC een passend vervolg aan de tweede competitiezege afgelopen zaterdag tegen Sparta Rotterdam (1-0). De Waalwijkers willen komende zondag in de thuiswedstrijd tegen concurrent SC Cambuur opnieuw hun slag slaan. Mede daarom speelde trainer Joseph Oosting niet eens met zijn sterkste elftal tegen Willem II. De Tilburgers stelden echter zwaar teleur in Waalwijk. Ze konden hun positie in de subtop van de Eredivisie geen moment waarmaken.
Willem II heeft in de maand oktober nog geen overwinning behaald. Mogelijk lukt het zondag nog in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
14 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
16 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
17 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
17 uur geleden