Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RKC Waalwijk schakelt Willem II uit in KNVB-beker

RKC Waalwijk schakelt Willem II uit in KNVB-beker

WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft Willem II uitgeschakeld in het KNVB-bekertoernooi. De Brabantse derby eindigde in 3-0. Het was het enige duel in de eerste bekerronde tussen twee ploegen uit de Eredivisie.

RKC kwam in de 20e minuut op voorsprong na balverlies bij Leeroy Owusu. Lennerd Daneels kon daarna Iliass Bel Hassani in stelling brengen. De oud-speler van onder meer Sparta Rotterdam en Heracles Almelo tikte fraai in, 1-0. Kort na de rust verdubbelde Finn Stokkers de marge nadat hij koelbloedig doelman Timon Wellenreuther had omspeeld (2-0).

Met een rake knal besliste Saïd Bakari het duel in de 71e minuut (3-0), kort nadat Mats Köhlert de eerste echte kans voor Willem II had gemist.

Met de royale overwinning in de bekerderby gaf RKC een passend vervolg aan de tweede competitiezege afgelopen zaterdag tegen Sparta Rotterdam (1-0). De Waalwijkers willen komende zondag in de thuiswedstrijd tegen concurrent SC Cambuur opnieuw hun slag slaan. Mede daarom speelde trainer Joseph Oosting niet eens met zijn sterkste elftal tegen Willem II. De Tilburgers stelden echter zwaar teleur in Waalwijk. Ze konden hun positie in de subtop van de Eredivisie geen moment waarmaken.

Willem II heeft in de maand oktober nog geen overwinning behaald. Mogelijk lukt het zondag nog in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht.

Meer uit Voetbal

Tottenham blijft in degradatiegevaar na nederlaag tegen Chelsea

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.

4 uur geleden
Arsenal kampioen van Engeland na puntenverlies Manchester City

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.

6 uur geleden
FC Utrecht neemt Alarcón definitief over van FC Porto

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.

7 uur geleden
Italiaan Maran opvolger van Sylvinho als bondscoach Albanië

TIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.

7 uur geleden
Southampton uitgesloten van finale play-offs om spionagerel

LONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.

8 uur geleden
Emery aast op succes met Aston Villa, niet op vijfde eigen prijs

ISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.

8 uur geleden
Ronaldo verbreekt record met zesde WK-deelname voor Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.

13 uur geleden