Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RKC Waalwijk schakelt Willem II uit in KNVB-beker

RKC Waalwijk schakelt Willem II uit in KNVB-beker

WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft Willem II uitgeschakeld in het KNVB-bekertoernooi. De Brabantse derby eindigde in 3-0. Het was het enige duel in de eerste bekerronde tussen twee ploegen uit de Eredivisie.

RKC kwam in de 20e minuut op voorsprong na balverlies bij Leeroy Owusu. Lennerd Daneels kon daarna Iliass Bel Hassani in stelling brengen. De oud-speler van onder meer Sparta Rotterdam en Heracles Almelo tikte fraai in, 1-0. Kort na de rust verdubbelde Finn Stokkers de marge nadat hij koelbloedig doelman Timon Wellenreuther had omspeeld (2-0).

Met een rake knal besliste Saïd Bakari het duel in de 71e minuut (3-0), kort nadat Mats Köhlert de eerste echte kans voor Willem II had gemist.

Met de royale overwinning in de bekerderby gaf RKC een passend vervolg aan de tweede competitiezege afgelopen zaterdag tegen Sparta Rotterdam (1-0). De Waalwijkers willen komende zondag in de thuiswedstrijd tegen concurrent SC Cambuur opnieuw hun slag slaan. Mede daarom speelde trainer Joseph Oosting niet eens met zijn sterkste elftal tegen Willem II. De Tilburgers stelden echter zwaar teleur in Waalwijk. Ze konden hun positie in de subtop van de Eredivisie geen moment waarmaken.

Willem II heeft in de maand oktober nog geen overwinning behaald. Mogelijk lukt het zondag nog in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht.

Meer uit Voetbal

Liverpool zakt na nederlaag bij Aston Villa naar vijfde plaats

BIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.

3 uur geleden
Aanvaller Providence van Almere City met Haïti naar WK

PORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.

7 uur geleden
Verdediger Rekik in WK-selectie Oranje-opponent Tunesië

TUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.

7 uur geleden
Politiebewaking voor scheidsrechter die Celtic strafschop toewees

GLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.

7 uur geleden
Middlesbrough eist uitsluiting Southampton na spionage

MIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.

8 uur geleden
Middenvelder Oosting verruilt FC Groningen voor PEC Zwolle

GRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.

8 uur geleden
Doelman Neuer (40) verlengt contract bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.

9 uur geleden