RKC Waalwijk naar negende plaats in Eredivisie na zege op Vitesse
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk is door een zege op Vitesse opgerukt naar de negende plek in de Eredivisie. De ploeg van coach Joseph Oosting won met 1-0 door een treffer van Michiel Kramer.
RKC komt door de zege op 35 punten. Dat zijn er elf meer dan de ploeg uit Arnhem van coach Phillip Cocu. Vitesse heeft aan de laatste zes wedstrijden slechts 1 punt overgehouden en staat in punten gelijk met FC Emmen en Excelsior, die vijftiende en zestiende staan.
Vitesse, dat afgelopen week eindelijk een akkoord bereikte in de slepende kwestie over de stadionhuur van het Gelredome, moest het in Waalwijk doen zonder de geschorste verdediger Maximilian Wittek en zonder aanvoerder Matus Bero. Laatstgenoemde ontbrak wegens ziekte.
Herpakken
RKC moest zich herpakken van de thuisnederlaag tegen NEC (1-3) en begon fel. Kramer zorgde in de 27e minuut voor zijn achtste treffer. Na goed doorlopen van Mats Seuntjens op rechts kon de spits, die zijn contract in Waalwijk heeft verlengd tot medio 2025, binnenschieten.
Vitesse verhoogde de druk in de tweede heft en kreeg kansen via invaller Miliano Jonathans en Nicolas Isimat-Mirin. Doelman Etienne Vaessen hield het doel echter schoon. In de slotfase verzuimden Julen Lobete en Saïd Bakari een tweede treffer voor RKC te maken. Kramer kreeg nog een gele kaart en mist daardoor de wedstrijd tegen koploper Feyenoord.
Meer uit Voetbal
BRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda houdt vast aan de eis om het competitieduel met Go Ahead Eagles over te spelen. Dat heeft de advocaat van de Bredase club voor de rechtbank in Utrecht gezegd in een zaak tegen de KNVB. Volgens NAC gaat het om "het consequent toepassen van de regels" omdat bij de Eagles een speler meedeed die niet speelgerechtigd was. "Bij afwijking ontstaat willekeur", aldus de advocaat. De rechter doet maandag om 12.00 uur uitspraak in het kort geding.
8 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA voert na de groepsfase van het komende WK een extra moment in om gele kaarten te schrappen. Dat moet voorkomen dat meer spelers geschorst worden, nu het toernooi door het hogere aantal deelnemers een extra knock-outronde kent. Na de kwartfinales worden de gele kaarten ook geschrapt, net als tijdens eerdere WK's. Dat melden bronnen aan de Britse omroep BBC en het Duitse persbureau dpa.
8 uur geledenCAGLIARI (ANP) - De 19-jarige Senegalese voetballer Paul Mendy heeft zijn basisdebuut bij de Italiaanse club Cagliari gevierd met het snelste doelpunt van dit seizoen in de Serie A. Hij kopte al na zestien seconden de 1-0 binnen tegen Atalanta. Enkele minuten later werkte hij ook de 2-0 binnen.
20 uur geledenOSLO (ANP/DPA) - De Noorse voetbalbond roept de wereldbond FIFA op de controversiële vredesprijs af te schaffen. Voorzitter Lise Klaveness bekritiseerde in een onlinepersconferentie de invoering van de prijs door FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg hem in december voor het eerst uitgereikt.
22 uur geleden