RKC Waalwijk naar negende plaats in Eredivisie na zege op Vitesse
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk is door een zege op Vitesse opgerukt naar de negende plek in de Eredivisie. De ploeg van coach Joseph Oosting won met 1-0 door een treffer van Michiel Kramer.
RKC komt door de zege op 35 punten. Dat zijn er elf meer dan de ploeg uit Arnhem van coach Phillip Cocu. Vitesse heeft aan de laatste zes wedstrijden slechts 1 punt overgehouden en staat in punten gelijk met FC Emmen en Excelsior, die vijftiende en zestiende staan.
Vitesse, dat afgelopen week eindelijk een akkoord bereikte in de slepende kwestie over de stadionhuur van het Gelredome, moest het in Waalwijk doen zonder de geschorste verdediger Maximilian Wittek en zonder aanvoerder Matus Bero. Laatstgenoemde ontbrak wegens ziekte.
Herpakken
RKC moest zich herpakken van de thuisnederlaag tegen NEC (1-3) en begon fel. Kramer zorgde in de 27e minuut voor zijn achtste treffer. Na goed doorlopen van Mats Seuntjens op rechts kon de spits, die zijn contract in Waalwijk heeft verlengd tot medio 2025, binnenschieten.
Vitesse verhoogde de druk in de tweede heft en kreeg kansen via invaller Miliano Jonathans en Nicolas Isimat-Mirin. Doelman Etienne Vaessen hield het doel echter schoon. In de slotfase verzuimden Julen Lobete en Saïd Bakari een tweede treffer voor RKC te maken. Kramer kreeg nog een gele kaart en mist daardoor de wedstrijd tegen koploper Feyenoord.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid overweegt de clubstructuur te veranderen zodat externe investeerders een belang van 5 procent kunnen kopen. Dat heeft voorzitter Florentino Pérez zondag gezegd. De leden van de club moeten nog wel met dat plan instemmen. Daartoe zal op korte termijn een speciale vergadering worden gehouden.
43 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag overtuigend in het Abe Lenstra Stadion gewonnen van AZ. Het elftal van coach Robin Veldman versloeg de Alkmaarders met 3-1. Heerenveen klimt daardoor naar de negende plaats in de Eredivisie met 17 punten. AZ blijft derde met 24 punten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dick Advocaat is vooralsnog met 78 jaar de oudste bondscoach die naar het WK voetbal gaat, maar hij heeft liever niet alle aandacht die zijn leeftijd met zich meebrengt. "Ik hoop dat Roemenië zich via de play-offs nog plaatst voor het WK, want hun bondscoach Mircea Lucescu is 80 jaar", zei de bondscoach van Curaçao in het programma Goedemorgen Eredivisie van ESPN. "Laat hem maar winnen, dan ben ik daar vanaf."
4 uur geledenNAPELS (ANP) - Het eerste doelpunt van Noa Lang voor Napoli in de Serie A zal bevrijdend werken. "Het beste moet nog komen, dit is nog maar het begin", zei de aanvaller bij Sky Italia na de winst op Atalanta (3-1). Lang begon pas voor de tweede keer in de basis en maakte het derde doelpunt voor zijn ploeg.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.
16 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).
16 uur geledenNAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met een doelpunt bijgedragen aan een thuiszege van Napoli op Atalanta (3-1). De linksbuiten bekroonde een basisplaats met zijn eerste doelpunt in de Serie A.
17 uur geleden