Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RKC Waalwijk naar negende plaats in Eredivisie na zege op Vitesse

RKC Waalwijk naar negende plaats in Eredivisie na zege op Vitesse

WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk is door een zege op Vitesse opgerukt naar de negende plek in de Eredivisie. De ploeg van coach Joseph Oosting won met 1-0 door een treffer van Michiel Kramer.

RKC komt door de zege op 35 punten. Dat zijn er elf meer dan de ploeg uit Arnhem van coach Phillip Cocu. Vitesse heeft aan de laatste zes wedstrijden slechts 1 punt overgehouden en staat in punten gelijk met FC Emmen en Excelsior, die vijftiende en zestiende staan.

Vitesse, dat afgelopen week eindelijk een akkoord bereikte in de slepende kwestie over de stadionhuur van het Gelredome, moest het in Waalwijk doen zonder de geschorste verdediger Maximilian Wittek en zonder aanvoerder Matus Bero. Laatstgenoemde ontbrak wegens ziekte.

Herpakken

RKC moest zich herpakken van de thuisnederlaag tegen NEC (1-3) en begon fel. Kramer zorgde in de 27e minuut voor zijn achtste treffer. Na goed doorlopen van Mats Seuntjens op rechts kon de spits, die zijn contract in Waalwijk heeft verlengd tot medio 2025, binnenschieten.

Vitesse verhoogde de druk in de tweede heft en kreeg kansen via invaller Miliano Jonathans en Nicolas Isimat-Mirin. Doelman Etienne Vaessen hield het doel echter schoon. In de slotfase verzuimden Julen Lobete en Saïd Bakari een tweede treffer voor RKC te maken. Kramer kreeg nog een gele kaart en mist daardoor de wedstrijd tegen koploper Feyenoord.

Meer uit Voetbal

Koploper Arsenal wint thuis met 1-0 van Hull en voert druk op

LONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft zaterdag een 1-0-thuiszege geboekt op Hull City. Martin Ødegaard maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het is de negende overwinning van Arsenal dit seizoen, dat met 27 punten aan de leiding gaat in de Premier League. Nummer 2 Manchester City heeft 21 punten en komt later op zaterdag nog in actie. Het gepromoveerde Hull blijft steken op 11 punten en staat dertiende.

2 uur geleden
Fortuna en Telstar spelen gelijk na doelpuntrijke eerste helft

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard en Telstar hebben zaterdag met 2-2 gelijkgespeeld in de Eredivisie. Alle doelpunten vielen in de eerste helft. Fortuna komt door het punt op 20 punten en staat daarmee nog altijd zesde. Telstar heeft 10 punten uit twaalf wedstrijden en is de nummer 16.

2 uur geleden
Bayern München en Borussia Dortmund winnen in Bundesliga

MAINZ (ANP) - Bayern München blijft koploper in de Bundesliga. De landskampioen won bij Mainz 05 met 2-1 en heeft net als concurrent Borussia Dortmund 21 punten. Het doelsaldo van Bayern, waar trainer Vincent Kompany nog altijd werd vervangen door Aaron Danks, is echter beter.

3 uur geleden
Barcelona ziet verdedigers terugkeren voor duel met Atlético

BARCELONA (ANP) - Verdedigers Eric García en Andreas Christensen keren na blessures terug in de selectie van FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft het duo opgenomen in zijn selectie voor het uitduel van zondag met Atlético Madrid.

6 uur geleden
Twente-trainer Van den Brom kijkt uit naar boeiend duel met Ajax

ENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom kijkt uit naar de thuiswedstrijd van FC Twente tegen Ajax. "Ik verwacht een boeiend duel tussen twee teams die elkaar weinig ontlopen. Het is een wedstrijd om de bovenste plaatsen en dat zijn de wedstrijden die je graag wilt spelen", vertelt hij zaterdag op de website van zijn club.

6 uur geleden
Pastoor nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Alex Pastoor is de nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle. De 60-jarige oefenmeester tekent volgens zijn nieuwe club een contract dat aan het einde van dit seizoen afloopt.

10 uur geleden
Caribische voetbalbonden steunen FIFA-voorzitter Infantino

CASTRIES (ANP) - Gianni Infantino kan volgend jaar maart tijdens de verkiezingen voor een voorzitter van de FIFA ook rekenen op de steun van de Caribische Voetbal Unie (CFU). De organisatie staat unaniem achter de Zwitserse baas van de wereldvoetbalbond. Dat bleek na een vergadering op het eiland Saint Lucia.

10 uur geleden