Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RKC Waalwijk naar negende plaats in Eredivisie na zege op Vitesse

RKC Waalwijk naar negende plaats in Eredivisie na zege op Vitesse

WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk is door een zege op Vitesse opgerukt naar de negende plek in de Eredivisie. De ploeg van coach Joseph Oosting won met 1-0 door een treffer van Michiel Kramer.

RKC komt door de zege op 35 punten. Dat zijn er elf meer dan de ploeg uit Arnhem van coach Phillip Cocu. Vitesse heeft aan de laatste zes wedstrijden slechts 1 punt overgehouden en staat in punten gelijk met FC Emmen en Excelsior, die vijftiende en zestiende staan.

Vitesse, dat afgelopen week eindelijk een akkoord bereikte in de slepende kwestie over de stadionhuur van het Gelredome, moest het in Waalwijk doen zonder de geschorste verdediger Maximilian Wittek en zonder aanvoerder Matus Bero. Laatstgenoemde ontbrak wegens ziekte.

Herpakken

RKC moest zich herpakken van de thuisnederlaag tegen NEC (1-3) en begon fel. Kramer zorgde in de 27e minuut voor zijn achtste treffer. Na goed doorlopen van Mats Seuntjens op rechts kon de spits, die zijn contract in Waalwijk heeft verlengd tot medio 2025, binnenschieten.

Vitesse verhoogde de druk in de tweede heft en kreeg kansen via invaller Miliano Jonathans en Nicolas Isimat-Mirin. Doelman Etienne Vaessen hield het doel echter schoon. In de slotfase verzuimden Julen Lobete en Saïd Bakari een tweede treffer voor RKC te maken. Kramer kreeg nog een gele kaart en mist daardoor de wedstrijd tegen koploper Feyenoord.

Meer uit Voetbal

ManCity boekt zege bij Newcastle in halve finale League Cup

NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.

1 uur geleden
FC Twente naar kwartfinale KNVB-beker na late zege bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.

1 uur geleden
Borussia Dortmund herpakt zich met ruime zege op Werder Bremen

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.

2 uur geleden
Twee duels schorsing voor Napoli-trainer Conte na rood in topper

NAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.

4 uur geleden
Barcelona-aanvoerder De Jong voor één wedstrijd geschorst na rood

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.

4 uur geleden
Coach Bosz zwijgt nog over zijn toekomst bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.

11 uur geleden
PSV neemt doelman Kovar definitief over van Bayer Leverkusen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.

13 uur geleden