RKC Waalwijk klimt uit dal door 2-1-zege op FC Volendam
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft zich met een benauwde zege van 2-1 op FC Volendam uit de onderste regionen in de Eredivisie gewerkt. Met de 3 punten klom de ploeg van coach Henk Fraser van de vijftiende naar voorlopig de tiende plaats. Het was pas de derde zege van RKC dit seizoen. Volendam blijft door de zesde nederlaag op de zeventiende en voorlaatste plaats staan.
Lang zag het ernaar uit dat de Waalwijkers met 1-0 zouden winnen in een wedstrijd, waarin beide ploegen wel veel aanvalslust toonden, maar nogal slordig waren in het afwerken. De treffer van David Min in de 43e minuut, de eerste van de spits in dit seizoen, bleef tot de voorlaatste minuut van de reguliere speeltijd op het scorebord staan. In de 89e minuut kwam het in de eindfase sterkere Volendam langszij dankzij een doelpunt van Benaissa Benamar. Nog geen minuut later lag bijna de 1-2 erin na een nieuwe aanval van Volendam, maar invaller Quincy Hoeve schoof een voorzet op maat van Darius Johnson net naast.
In blessuretijd viel onverwacht de winnende treffer voor de thuisploeg. Yassin Oukili nam de bal net over de middellijn aan, liep wat naar voren en besloot het erop te wagen met een schot. De bal verdween in de linkerhoek van het doel: 2-1.
Meer uit Voetbal
NEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.
15 minuten geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is met een complete selectie begonnen aan de laatste training voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 26 internationals op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
2 uur geledenORLÉANS (ANP/RTR) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo wijken voor hun laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap uit naar Orléans in Frankrijk. Het duel is achter gesloten deuren, meldt een woordvoerder van het team.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."
12 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
15 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
18 uur geleden