RKC Waalwijk houdt onderin ADO Den Haag op afstand
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag wacht dit seizoen nog altijd op de eerste competitiezege op eigen veld. Ook het duel met RKC Waalwijk leverde geen driepunter op: 0-0. Daardoor blijven de degradatiezorgen onverminderd groot bij ADO, ook al door de verrassende winst van hekkensluiter FC Emmen bij FC Utrecht (0-1).
Trainer Ruud Brood boekte in januari in de uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk zijn eerste competitiezege met ADO (0-1). Daarna bleven overwinningen uit. Ook in het thuisduel met RKC toonde de Haagse ploeg te weinig daad- en stootkracht. De Waalwijkers waren al evenmin op dreef. De Brabantse ploeg is niettemin nu alweer vijf duels op rij ongeslagen, waardoor de afstand tot de degradatiestreep nog behoorlijk groot is (8 punten).
ADO begon nog wel goed aan de wedstrijd. Al in de 4e minuut schoot vleugelspits Ricardo Kishna de bal hard tegen de onderkant van de lat. Daarna was Bobby Adekanye twee keer dicht bij 1-0. Het onrustige en slordige RKC kwam de beginfase ongeschonden door en nam daarna het initiatief over. Thijs Oosting scoorde met een mooi boogballetje, maar de arbitrage keurde zijn treffer af wegens buitenspel.
Na de rust was machteloosheid troef aan beide kanten. Michiel Kramer liet namens ADO de beste kans liggen. In riante positie kopte hij de bal voorlangs.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
10 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
15 minuten geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
48 minuten geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
5 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
7 uur geleden