RKC Waalwijk boekt tegen Almere City FC eerste zege in Eredivisie
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft voor het eerst dit seizoen een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Henk Fraser rekende in de mist in Brabant af met Almere City FC, dat op de voorlaatste plaats staat. Hekkensluiter RKC heeft na elf speelronden 4 punten en Almere City staat op 6 punten.
RKC, dat woensdag in het bekertoernooi Vitesse met 3-1 versloeg, had voor eigen publiek de overhand. Een gevaarlijke voorzet van Silvester van der Water viel in de 25e minuut bij de tweede paal bijna binnen. Kort voor rust was het alsnog raak voor de Waalwijkers. Na balverlies van de Griek Vasilios Zagaritis draaide Richard van der Venne op de rand van het zestienmetergebied naar binnen en schoot via de binnenkant van de paal raak (1-0).
De tweede treffer viel na een klein uur spelen. Van der Water trof doel met een mooie volley, op aangeven van invaller Denilho Cleonise. Van 2015 tot 2018 voetbalde Van der Water bij Almere City FC.
RKC speelt zaterdag opnieuw een thuiswedstrijd, dan tegen NEC. Almere, dat woensdag in de eerste ronde van de KNVB-beker werd uitgeschakeld door Quick Boys (3-0), ontvangt een dag later Feyenoord.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot heeft in een open brief afscheid genomen van Liverpool. De Nederlandse trainer, die zaterdag na twee jaar werd ontslagen, keek terug op zijn periode bij de Engelse club en bedankte de supporters, spelers, staf, clublegendes en clubleiding.
54 minuten geledenMAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
11 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
12 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
15 uur geleden