RKC Waalwijk boekt tegen Almere City FC eerste zege in Eredivisie
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft voor het eerst dit seizoen een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Henk Fraser rekende in de mist in Brabant af met Almere City FC, dat op de voorlaatste plaats staat. Hekkensluiter RKC heeft na elf speelronden 4 punten en Almere City staat op 6 punten.
RKC, dat woensdag in het bekertoernooi Vitesse met 3-1 versloeg, had voor eigen publiek de overhand. Een gevaarlijke voorzet van Silvester van der Water viel in de 25e minuut bij de tweede paal bijna binnen. Kort voor rust was het alsnog raak voor de Waalwijkers. Na balverlies van de Griek Vasilios Zagaritis draaide Richard van der Venne op de rand van het zestienmetergebied naar binnen en schoot via de binnenkant van de paal raak (1-0).
De tweede treffer viel na een klein uur spelen. Van der Water trof doel met een mooie volley, op aangeven van invaller Denilho Cleonise. Van 2015 tot 2018 voetbalde Van der Water bij Almere City FC.
RKC speelt zaterdag opnieuw een thuiswedstrijd, dan tegen NEC. Almere, dat woensdag in de eerste ronde van de KNVB-beker werd uitgeschakeld door Quick Boys (3-0), ontvangt een dag later Feyenoord.
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Coach Régis Le Bris van Sunderland is blij met de huidige vorm van spits Brian Brobbey. "Hij wordt iedere wedstrijd beter, dat voel je. We zien nu de beste versie van Brian", sprak de coach op de website van de Engelse club.
2 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het contract van Terence Kongolo per direct ontbonden. De 31-jarige verdediger kan op zoek naar een andere club, meldt de Brabantse Eredivisieclub op zijn website.
3 uur geledenBREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
13 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
14 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
15 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.
15 uur geleden