
RKC Waalwijk boekt ondanks coronacrisis winst over 2019-2020
WAALWIJK (ANP) - Voetbalclub RKC Waalwijk heeft ondanks de coronacrisis afgelopen seizoen winst gemaakt. De eredivisieclub hield ruim 700.000 euro over aan het seizoen 2019-2020, vooral dankzij extra inkomsten door sponsoring en de mediagelden na de promotie naar de eredivisie in 2019, zo staat in het financieel jaarverslag.
Het eigen vermogen van de Brabantse club steeg naar 2,2 miljoen euro. "Het resultaat in de prognose voor seizoen 2020-2021 is ook positief, waardoor het eigen vermogen naar verwachting nog verder verbeterd zal worden", meldt de club. "Tevens leidt de huidige prognose tot een sluitende liquiditeitsbegroting zonder extra financieringsbehoefte bij derden. De toekomst wordt dan ook met vertrouwen tegemoet gezien."
RKC laat ook weten dat de club gebruikmaakt van de NOW 1.0-subsidie, vanwege het coronavirus. De club zal ook gebruikmaken van de steunmaatregelen vanuit de overheid in de vorm van NOW 2.0.
De Brabantse club promoveerde in 2019 naar de eredivisie. Daarin nam RKC de laatste plaats in toen het seizoen in maart voortijdig werd beƫindigd. Hierdoor vond er geen degradatie plaats. "Dit wordt gezien als een tweede kans en de club zal er alles aan doen om zich dit seizoen op sportieve wijze te handhaven in de eredivisie."
Meer uit Voetbal
BOURNEMOUTH (ANP) - Justin Kluivert is er met Bournemouth niet in geslaagd de derde ronde van de League Cup te bereiken. De aanvallende middenvelder, hersteld van een kuitblessure, verloor het thuisduel met Brentford (0-2).
9 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund heeft het contract met trainer Niko Kovac verlengd tot halverwege 2027. De club is overtuigd van de Kroaat na het sterke slot van vorig seizoen.
20 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Liverpool is er met veel moeite in geslaagd zich naast Arsenal en Tottenham Hotspur aan de kop van de Premier League te voegen. De regerend kampioen won diep in blessuretijd bij Newcastle United: 2-3. De 16-jarige invaller Rio Ngumoha maakte na een goed overstapje van Dominik Szoboszlai in de 100e minuut het winnende doelpunt: 2-3.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is overtuigend begonnen aan de competitie in Italiƫ. De nummer 2 van vorig seizoen liet Torino met 5-0 kansloos en gaat op basis van het beste doelsaldo na de eerste speelronde aan kop in de Serie A.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - GelreDome-eigenaar Michael van de Kuit verwacht dat Vitesse de huur ook nog betaalt nu het eerste elftal dit seizoen definitief geen competitievoetbal speelt. "Net als alle andere partijen waar Vitesse contractuele verplichtingen mee is aangegaan, verwachten wij de betaling", laat Van de Kuit desgevraagd weten.
1 dag geledenBOLOGNA (ANP/AFP) - Ciro Immobile heeft weinig plezier beleefd aan zijn debuut bij Bologna. De 35-jarige topscorer aller tijden van Lazio liep zaterdag in de uitwedstrijd tegen AS Roma (1-0 verlies) een dijbeenblessure op. Bologna meldt maandag dat Immobile twee maanden niet kan voetballen.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Arsenal moet het opnieuw enige tijd stellen zonder Bukayo Saka. De buitenspeler heeft aan de met 5-0 gewonnen thuiswedstrijd van zaterdag tegen Leeds United een hamstringblessure overgehouden.
1 dag geleden