RKC Waalwijk blijft in Eredivisie na zege op Heracles
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft zich met de zege op Heracles Almelo verzekerd van een volgend seizoen in de Eredivisie. De ploeg van coach Joseph Oosting won met 2-0 en komt daardoor op 35 punten. Daarmee passeren de Waalwijkers Heracles, dat 34 punten heeft.
Omdat Sparta, dat won van PEC Zwolle, de laatste wedstrijd tegen Heracles speelt, eindigt een van de twee ploegen altijd onder RKC. PEC Zwolle is gedegradeerd en Willem II eindigt ook zeker onder RKC.
Sinan Bakis kreeg een goede kans op de openingstreffer voor Heracles, maar zijn kopbal werd van de lijn gered. Michel Kramer scoorde wel aan de andere kant. Op aangeven van Finn Stokkers tikte de spits de 1-0 binnen. Het is de elfde competitietreffer voor Kramer dit seizoen. Heracles-doelman Koen Bucker redde daarna nog op een volgende poging van Kramer.
Melle Meulensteen verzuimde de marge aan het begin van de tweede helft te verdubbelen. Zijn kopbal ging voorlangs. Ook Yassin Oukili kon de tweede treffer van RKC niet maken. Richard van der Venne deed dat wel. Op aangeven van Kramer tilde hij met een lob de bal over doelman Bucker heen.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
12 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
12 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
13 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."
15 uur geleden