RKC Waalwijk blijft in Eredivisie na zege op Heracles
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft zich met de zege op Heracles Almelo verzekerd van een volgend seizoen in de Eredivisie. De ploeg van coach Joseph Oosting won met 2-0 en komt daardoor op 35 punten. Daarmee passeren de Waalwijkers Heracles, dat 34 punten heeft.
Omdat Sparta, dat won van PEC Zwolle, de laatste wedstrijd tegen Heracles speelt, eindigt een van de twee ploegen altijd onder RKC. PEC Zwolle is gedegradeerd en Willem II eindigt ook zeker onder RKC.
Sinan Bakis kreeg een goede kans op de openingstreffer voor Heracles, maar zijn kopbal werd van de lijn gered. Michel Kramer scoorde wel aan de andere kant. Op aangeven van Finn Stokkers tikte de spits de 1-0 binnen. Het is de elfde competitietreffer voor Kramer dit seizoen. Heracles-doelman Koen Bucker redde daarna nog op een volgende poging van Kramer.
Melle Meulensteen verzuimde de marge aan het begin van de tweede helft te verdubbelen. Zijn kopbal ging voorlangs. Ook Yassin Oukili kon de tweede treffer van RKC niet maken. Richard van der Venne deed dat wel. Op aangeven van Kramer tilde hij met een lob de bal over doelman Bucker heen.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
8 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
11 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
12 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
14 uur geleden