RKC verliest van Heracles ondanks vroege voorsprong
ALMELO (ANP) - RKC Waalwijk heeft de zege van vorige week op FC Utrecht geen vervolg kunnen geven. Bij Heracles Almelo verloor de hekkensluiter uit de eredivisie met 4-2, na een vroege voorsprong van 2-0.
RKC blijft door de nederlaag laatste met 15 punten, vier minder dan ADO Den Haag. Fortuna Sittard staat zestiende, de plek die aan het einde van de competitie het spelen van nacompetitie betekent, en heeft elf punten meer dan RKC. Heracles heeft 36 punten.
Heracles kreeg in de zesde minuut al een kans op de openingstreffer vanaf 11 meter. Topscorer Cyriel Dessers miste de strafschop echter. Clint Leemans benutte aan de andere kant wel een strafschop, nadat Dario van den Buijs hands had gemaakt. Heracles zette druk voor de gelijkmaker, maar Anas Tahiri schoot fraai de 2-0 binnen. Van den Buijs en Silvester van der Water zorgden er nog voor rust voor dat het weer gelijk werd (2-2).
Heracles had een veldoverwicht in de tweede helft en liep met snelle aanvallen uit naar 4-2. Eerst schoot Van der Water, die de voorkeur had gekregen boven Mohammed Osman, de 3-2 binnen. Delano Burgzorg maakte na ruim een uur de 4-2, nadat hij enkele minuten eerder voor open doel op de lat had geschoten.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
12 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
12 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
13 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."
15 uur geleden