RKC verliest van Heracles ondanks vroege voorsprong
ALMELO (ANP) - RKC Waalwijk heeft de zege van vorige week op FC Utrecht geen vervolg kunnen geven. Bij Heracles Almelo verloor de hekkensluiter uit de eredivisie met 4-2, na een vroege voorsprong van 2-0.
RKC blijft door de nederlaag laatste met 15 punten, vier minder dan ADO Den Haag. Fortuna Sittard staat zestiende, de plek die aan het einde van de competitie het spelen van nacompetitie betekent, en heeft elf punten meer dan RKC. Heracles heeft 36 punten.
Heracles kreeg in de zesde minuut al een kans op de openingstreffer vanaf 11 meter. Topscorer Cyriel Dessers miste de strafschop echter. Clint Leemans benutte aan de andere kant wel een strafschop, nadat Dario van den Buijs hands had gemaakt. Heracles zette druk voor de gelijkmaker, maar Anas Tahiri schoot fraai de 2-0 binnen. Van den Buijs en Silvester van der Water zorgden er nog voor rust voor dat het weer gelijk werd (2-2).
Heracles had een veldoverwicht in de tweede helft en liep met snelle aanvallen uit naar 4-2. Eerst schoot Van der Water, die de voorkeur had gekregen boven Mohammed Osman, de 3-2 binnen. Delano Burgzorg maakte na ruim een uur de 4-2, nadat hij enkele minuten eerder voor open doel op de lat had geschoten.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
46 minuten geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
13 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
16 uur geleden