RKC verliest ook bij Go Ahead (1-0) en ziet problemen toenemen
DEVENTER (ANP) - RKC Waalwijk ziet de problemen in de Eredivisie verder toenemen. Het elftal van coach Henk Fraser verloor voor de derde week op rij met 1-0, dit keer bij Go Ahead Eagles. RKC blijft door de nieuwe nederlaag op de zestiende plaats staan, met een voorsprong van 2 punten op Vitesse en 5 punten op FC Volendam. Vitesse speelt zaterdag nog tegen Twente.
Het was een klein wonder dat het bij rust nog 0-0 stond. Middenvelder Willum Willumsson kreeg in de 10e minuut de eerste grote kans voor de thuisploeg, maar de paal stond een doelpunt in de weg. David Min was halverwege de eerste helft met een bal tegen de lat gevaarlijk voor RKC.
RKC-doelman Etienne Vaessen onderscheidde zich in het vervolg van de eerste helft met reddingen op pogingen van Finn Stokkers en Enric Llansana. Vaessen verrichtte voor rust totaal zes reddingen.
Doelpunt
Het doelpunt voor de thuisploeg viel in de tweede helft wel. Na een slimme pass door het midden van de Deen Sören Tengstedt schoot zijn landgenoot Jakob Breum na een uur de 1-0 binnen. Een slotoffensief van RKC leverde vervolgens niets meer op. Min stuitte in de 78e minuut op keeper Jeffrey de Lange.
Voor Go Ahead Eagles, dat naar de vijfde plaats op de ranglijst klom, betekende het de eerste thuiszege in de Eredivisie sinds 4 november.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.
56 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.
57 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard huurt tot het einde van het seizoen Lance Duijvestijn van Sparta. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 27-jarige middenvelder speelde sinds afgelopen zomer voor Sparta.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het inkomen van FIFA-voorzitter Gianni Infantino is vier keer zo hoog sinds zijn aanstelling in 2016. Dat blijkt uit documenten die door de Franse krant Le Monde zijn ingezien. Infantino verdiende in 2024 ruim 5 miljoen euro. Hij kreeg tien jaar geleden een beginsalaris van 1,28 miljoen euro.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Ruud van Nistelrooij (49) maakt vanaf 1 februari deel uit van de technische staf van het Nederlands elftal. De voormalige spits van Oranje wordt assistent van bondscoach Ronald Koeman in aanloop naar het WK voetbal deze zomer in de VS, Canada en Mexico.
2 uur geledenROME (ANP) - Oranje-international Donyell Malen verruilt Aston Villa op huurbasis voor AS Roma. De nummer 5 van de Serie A heeft een koopoptie opgenomen in de overeenkomst van de 26-jarige aanvaller. Dat meldt de Italiaanse club op de eigen website.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
14 uur geleden