RKC verliest ook bij Go Ahead (1-0) en ziet problemen toenemen
DEVENTER (ANP) - RKC Waalwijk ziet de problemen in de Eredivisie verder toenemen. Het elftal van coach Henk Fraser verloor voor de derde week op rij met 1-0, dit keer bij Go Ahead Eagles. RKC blijft door de nieuwe nederlaag op de zestiende plaats staan, met een voorsprong van 2 punten op Vitesse en 5 punten op FC Volendam. Vitesse speelt zaterdag nog tegen Twente.
Het was een klein wonder dat het bij rust nog 0-0 stond. Middenvelder Willum Willumsson kreeg in de 10e minuut de eerste grote kans voor de thuisploeg, maar de paal stond een doelpunt in de weg. David Min was halverwege de eerste helft met een bal tegen de lat gevaarlijk voor RKC.
RKC-doelman Etienne Vaessen onderscheidde zich in het vervolg van de eerste helft met reddingen op pogingen van Finn Stokkers en Enric Llansana. Vaessen verrichtte voor rust totaal zes reddingen.
Doelpunt
Het doelpunt voor de thuisploeg viel in de tweede helft wel. Na een slimme pass door het midden van de Deen Sören Tengstedt schoot zijn landgenoot Jakob Breum na een uur de 1-0 binnen. Een slotoffensief van RKC leverde vervolgens niets meer op. Min stuitte in de 78e minuut op keeper Jeffrey de Lange.
Voor Go Ahead Eagles, dat naar de vijfde plaats op de ranglijst klom, betekende het de eerste thuiszege in de Eredivisie sinds 4 november.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Tay Abed (21) stapt van PSV over naar het Spaanse Levante. Dat heeft de Eindhovense club bekendgemaakt. De aanvaller heeft een contract tot medio 2029 getekend. Levante speelt op het hoogste niveau in Spanje.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Arsenal heeft ook zijn zevende wedstrijd in de Champions League gewonnen. De koploper van de Premier League versloeg in stadion San Siro Internazionale met 3-1. Arsenal, met Jurriën Timber in de ploeg, is als enige nog ongeslagen in de eerste fase. De formatie van coach Mikel Arteta was al zeker van een plek in de achtste finales. Gabriel Jesus maakte twee van de drie doelpunten voor Arsenal.
12 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax heeft bij Villarreal de tweede overwinning (2-1) geboekt in het hoofdtoernooi van de Champions League. De Amsterdamse club van coach Fred Grim houdt door de zege nog een kans op een plaats bij de beste 24 teams. De nummers 9 tot en met 24 in de stand spelen een tussenronde.
13 uur geledenGROESBEEK (ANP) - NEC heeft zich ten koste van de amateurs van De Treffers geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. In Groesbeek eindigde de uitgestelde wedstrijd in een 2-1-zege voor de club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder. NEC speelt in de kwartfinales van het bekertoernooi thuis tegen FC Volendam.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese heeft er vertrouwen in dat Robin van Persie met Feyenoord weer goede resultaten gaat behalen. De algemeen en technisch directeur van de Rotterdammers ziet daarom geen reden de trainer nu te ontslaan. Dat vertelde Te Kloese na afloop van de nieuwjaarsreceptie aan journalisten.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.
18 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.
1 dag geleden