RKC verliest ook bij Go Ahead (1-0) en ziet problemen toenemen
DEVENTER (ANP) - RKC Waalwijk ziet de problemen in de Eredivisie verder toenemen. Het elftal van coach Henk Fraser verloor voor de derde week op rij met 1-0, dit keer bij Go Ahead Eagles. RKC blijft door de nieuwe nederlaag op de zestiende plaats staan, met een voorsprong van 2 punten op Vitesse en 5 punten op FC Volendam. Vitesse speelt zaterdag nog tegen Twente.
Het was een klein wonder dat het bij rust nog 0-0 stond. Middenvelder Willum Willumsson kreeg in de 10e minuut de eerste grote kans voor de thuisploeg, maar de paal stond een doelpunt in de weg. David Min was halverwege de eerste helft met een bal tegen de lat gevaarlijk voor RKC.
RKC-doelman Etienne Vaessen onderscheidde zich in het vervolg van de eerste helft met reddingen op pogingen van Finn Stokkers en Enric Llansana. Vaessen verrichtte voor rust totaal zes reddingen.
Doelpunt
Het doelpunt voor de thuisploeg viel in de tweede helft wel. Na een slimme pass door het midden van de Deen Sören Tengstedt schoot zijn landgenoot Jakob Breum na een uur de 1-0 binnen. Een slotoffensief van RKC leverde vervolgens niets meer op. Min stuitte in de 78e minuut op keeper Jeffrey de Lange.
Voor Go Ahead Eagles, dat naar de vijfde plaats op de ranglijst klom, betekende het de eerste thuiszege in de Eredivisie sinds 4 november.
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.
1 uur geledenSEVILLA (ANP) - Matías Almeyda is woensdag voor zeven wedstrijden geschorst nadat hij afgelopen weekend een rode kaart kreeg bij het duel tussen Sevilla en Alavés (1-1). De Argentijnse coach van Sevilla werd weggestuurd, maar liep daarna boos het veld in om bezwaar te maken bij de scheidsrechter.
2 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.
4 uur geledenLISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
17 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
18 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
19 uur geleden