RKC verlaat laatste plaats dankzij thuiszege op Willem II
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft de laatste plaats in de Eredivisie verlaten dankzij een thuiszege op provinciegenoot Willem II (2-0). Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor de ploeg van trainer Henk Fraser. Almere City FC, dat dit weekend niet in actie kwam, is met een achterstand van 1 punt op RKC de nieuwe hekkensluiter.
Mohamed Ihattaren stond met drie scherp getrapte hoekschoppen halverwege de eerste helft aan de basis van de openingstreffer. De sinds september in Waalwijk actieve middenvelder (22) was met zijn eerste twee pogingen bijna zelf trefzeker. Bij zijn derde achtereenvolgende trap viel de bal via Willem II-verdediger Tommy St. Jago alsnog in het doel. Ihattaren toonde met slim doordachte passes ook in de rest van de wedstrijd zijn nog altijd aanwezige talent.
Direct na rust kwam RKC op een riantere 2-0-voorsprong. Willem II-keeper Thomas Didillon had geen antwoord op het afstandsschot van RKC-middenvelder Tim van de Loo in de korte hoek. Zo boekten de Waalwijkers verdiend hun eerste Eredivisie-zege sinds begin november in het thuisduel met Almere City.
Meer uit Sport
AUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
44 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.
53 minuten geledenAUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
7 uur geledenROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.
15 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.
16 uur geledenROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.
16 uur geledenROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.
17 uur geleden