Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RKC verlaat laatste plaats dankzij thuiszege op Willem II

RKC verlaat laatste plaats dankzij thuiszege op Willem II

WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft de laatste plaats in de Eredivisie verlaten dankzij een thuiszege op provinciegenoot Willem II (2-0). Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor de ploeg van trainer Henk Fraser. Almere City FC, dat dit weekend niet in actie kwam, is met een achterstand van 1 punt op RKC de nieuwe hekkensluiter.

Mohamed Ihattaren stond met drie scherp getrapte hoekschoppen halverwege de eerste helft aan de basis van de openingstreffer. De sinds september in Waalwijk actieve middenvelder (22) was met zijn eerste twee pogingen bijna zelf trefzeker. Bij zijn derde achtereenvolgende trap viel de bal via Willem II-verdediger Tommy St. Jago alsnog in het doel. Ihattaren toonde met slim doordachte passes ook in de rest van de wedstrijd zijn nog altijd aanwezige talent.

Direct na rust kwam RKC op een riantere 2-0-voorsprong. Willem II-keeper Thomas Didillon had geen antwoord op het afstandsschot van RKC-middenvelder Tim van de Loo in de korte hoek. Zo boekten de Waalwijkers verdiend hun eerste Eredivisie-zege sinds begin november in het thuisduel met Almere City.

Meer uit Sport

Zeventien Nederlandse wielrenners starten in Giro d'Italia

NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.

6 uur geleden
Kopecky sprint naar ritzege en leiderstrui in Vuelta Femenina

ANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.

6 uur geleden
Meldpunt geopend na onrust over subsidieregeling amateurvoetbal

AMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.

7 uur geleden
Vingegaard krijgt Kelderman en Lemmen mee als helpers in Giro

NESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.

8 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp simpel naar tweede ronde in Rome

ROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.

8 uur geleden
Geschokte reacties na vernieling monument wielerlegende Merckx

SINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.

8 uur geleden
Dakar Rally 2027 wordt zwaarste editie in Saudi-Arabië

PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.

1 dag geleden