RKC verlaat laatste plaats dankzij thuiszege op Willem II
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft de laatste plaats in de Eredivisie verlaten dankzij een thuiszege op provinciegenoot Willem II (2-0). Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor de ploeg van trainer Henk Fraser. Almere City FC, dat dit weekend niet in actie kwam, is met een achterstand van 1 punt op RKC de nieuwe hekkensluiter.
Mohamed Ihattaren stond met drie scherp getrapte hoekschoppen halverwege de eerste helft aan de basis van de openingstreffer. De sinds september in Waalwijk actieve middenvelder (22) was met zijn eerste twee pogingen bijna zelf trefzeker. Bij zijn derde achtereenvolgende trap viel de bal via Willem II-verdediger Tommy St. Jago alsnog in het doel. Ihattaren toonde met slim doordachte passes ook in de rest van de wedstrijd zijn nog altijd aanwezige talent.
Direct na rust kwam RKC op een riantere 2-0-voorsprong. Willem II-keeper Thomas Didillon had geen antwoord op het afstandsschot van RKC-middenvelder Tim van de Loo in de korte hoek. Zo boekten de Waalwijkers verdiend hun eerste Eredivisie-zege sinds begin november in het thuisduel met Almere City.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.
15 uur geledenNINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.
17 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).
17 uur geleden