RKC tegen FC Emmen in zwart carnavalsshirt vanwege corona
WAALWIJK (ANP) - De voetballers van RKC Waalwijk dragen vrijdag in de thuiswedstrijd tegen FC Emmen een carnavalsshirt. Net als vorig jaar heeft RKC een speciaal tenue laten maken voor het weekeinde waarin normaal gesproken uitbundig carnaval wordt gevierd. Vanwege de coronamaatregelen moet dat dit jaar binnen en in huiselijke kring gebeuren.
Vorig seizoen bracht dat witte shirt met gekleurde bolletjes RKC geen geluk, want de ploeg van trainer Fred Grim verloor toen met 1-0 van Sparta Rotterdam. Het opvallende carnavalstenue bleek wel populair onder de fans. Vanuit onder meer Duitsland, Engeland, Japan en Brazilië werd het shirt online besteld.
RKC heeft nu samen met de kledingsponsor een zwart tenue gemaakt met daarop gele, blauwe en rode confetti. "De zwarte achtergrond staat symbool voor het feit dat we carnaval dit jaar niet kunnen vieren zoals we dat gewend zijn", aldus de club uit de Eredivisie. Het logo van RKC is ook tijdelijk aangepast. De leeuw draagt naast een sjaal in de carnavalskleuren ook een mondkapje.
Evenals vorig jaar biedt RKC het carnavalsshirt in beperkte oplage te koop aan. De shirts die de spelers tegen FC Emmen dragen, worden geveild. De opbrengst van zowel de verkoop als de veiling gaat naar de bouw van een mindervalide-tribune in het stadion van de Waalwijkers.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
2 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
10 uur geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
22 uur geleden