RKC tegen FC Emmen in zwart carnavalsshirt vanwege corona
WAALWIJK (ANP) - De voetballers van RKC Waalwijk dragen vrijdag in de thuiswedstrijd tegen FC Emmen een carnavalsshirt. Net als vorig jaar heeft RKC een speciaal tenue laten maken voor het weekeinde waarin normaal gesproken uitbundig carnaval wordt gevierd. Vanwege de coronamaatregelen moet dat dit jaar binnen en in huiselijke kring gebeuren.
Vorig seizoen bracht dat witte shirt met gekleurde bolletjes RKC geen geluk, want de ploeg van trainer Fred Grim verloor toen met 1-0 van Sparta Rotterdam. Het opvallende carnavalstenue bleek wel populair onder de fans. Vanuit onder meer Duitsland, Engeland, Japan en Brazilië werd het shirt online besteld.
RKC heeft nu samen met de kledingsponsor een zwart tenue gemaakt met daarop gele, blauwe en rode confetti. "De zwarte achtergrond staat symbool voor het feit dat we carnaval dit jaar niet kunnen vieren zoals we dat gewend zijn", aldus de club uit de Eredivisie. Het logo van RKC is ook tijdelijk aangepast. De leeuw draagt naast een sjaal in de carnavalskleuren ook een mondkapje.
Evenals vorig jaar biedt RKC het carnavalsshirt in beperkte oplage te koop aan. De shirts die de spelers tegen FC Emmen dragen, worden geveild. De opbrengst van zowel de verkoop als de veiling gaat naar de bouw van een mindervalide-tribune in het stadion van de Waalwijkers.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
2 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
11 uur geleden