RKC-spits Kramer alleen berispt voor 'obsceen' gebaar tegen AZ
ZEIST (ANP) - Spits Michiel Kramer krijgt geen straf voor de manier waarop hij zondag zijn doelpunt vierde in de competitiewedstrijd tegen AZ. De aanklager betaald voetbal besloot het na een vooronderzoek bij een berisping te houden. Kramer had ook geschorst kunnen worden.
De aanvoerder van RKC zette zijn ploeg enkele minuten voor rust op voorsprong door een strafschop te benutten. Kramer liep daarna juichend langs het uitvak met daarin de AZ-supporters en maakte, deels zichtbaar voor de tv-camera's, een obsceen gebaar met zijn hand voor zijn kruis. De spits zei na het duel, dat met 3-1 verloren ging, dat hij het ontpoppen van een fles champagne nadeed. Kramer suggereerde dat hij geprovoceerd was door de AZ-fans.
De aanklager noemt de verklaring over de champagnefles "ongeloofwaardig in het licht van de televisiebeelden". Een berisping volstaat echter volgens de aanklager, die de actie van de spits "onprofessioneel" noemt "gezien de voorbeeldfunctie die de heer Kramer als speler en als aanvoerder van RKC Waalwijk heeft".
Meer uit Voetbal
MONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
1 dag geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
1 dag geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
1 dag geleden