RKC slaat na rust toe bij Heerenveen en klimt naar achtste plek
HEERENVEEN (ANP) - RKC Waalwijk is in de Eredivisie sc Heerenveen op de ranglijst gepasseerd. De Brabanders wonnen het onderlinge duel tegen de Friezen in het Abe Lenstra-stadion met 4-1. RKC is na 23 wedstrijden achtste met 32 punten, Heerenveen staat negende met 30 punten.
Lange tijd zag het er niet naar uit dat RKC zou winnen. Heerenveen was veel beter en kreeg veel kansen. Het duurde tot de 35e minuut voordat het elftal van trainer Kees van Wonderen op voorsprong kwam. Ché Nunnely kopte de bal tegen de paal, waarna Sydney van Hooijdonk vanuit de rebound scoorde: 1-0. De spits was in de competitie voor het laatst eind oktober trefzeker en heeft nu zeven doelpunten gemaakt.
RKC-coach Joseph Oosting greep halverwege in en wisselde drie keer. Heerenveen was aanvankelijk sterker, maar de tweede treffer bleef uit. Florian Jozefzoon, een van de drie nieuwkomers bij RKC, maakte na een uur spelen gelijk.
RKC drukte door en verdediger Julian Lelieveld schoot in de 75e minuut de 2-1 binnen, kort daarna gevolgd door de 3-1 van invaller Yassin Oukili. Jozefzoon zorgde in blessuretijd voor de 4-1. Het was het elfde doelpunt van een invaller voor RKC Waalwijk dit seizoen in de Eredivisie.
Bij drie van de vier doelpunten van RKC kwam de assist op naam van aanvaller Mats Seuntjens.
Meer uit Voetbal
TOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.
4 uur geledenDUBAI (ANP) - Alle inkomsten uit de kaartverkoop van het WK 2026 worden geïnvesteerd in het voetbal wereldwijd, verzekert voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. "We zijn de enige organisatie in de wereld die voetbal wereldwijd financiert", zei de Zwitser. "Daarom wordt er in zoveel landen gevoetbald."
4 uur geledenRABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
18 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
19 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
20 uur geleden