RKC slaat na rust toe bij Heerenveen en klimt naar achtste plek
HEERENVEEN (ANP) - RKC Waalwijk is in de Eredivisie sc Heerenveen op de ranglijst gepasseerd. De Brabanders wonnen het onderlinge duel tegen de Friezen in het Abe Lenstra-stadion met 4-1. RKC is na 23 wedstrijden achtste met 32 punten, Heerenveen staat negende met 30 punten.
Lange tijd zag het er niet naar uit dat RKC zou winnen. Heerenveen was veel beter en kreeg veel kansen. Het duurde tot de 35e minuut voordat het elftal van trainer Kees van Wonderen op voorsprong kwam. Ché Nunnely kopte de bal tegen de paal, waarna Sydney van Hooijdonk vanuit de rebound scoorde: 1-0. De spits was in de competitie voor het laatst eind oktober trefzeker en heeft nu zeven doelpunten gemaakt.
RKC-coach Joseph Oosting greep halverwege in en wisselde drie keer. Heerenveen was aanvankelijk sterker, maar de tweede treffer bleef uit. Florian Jozefzoon, een van de drie nieuwkomers bij RKC, maakte na een uur spelen gelijk.
RKC drukte door en verdediger Julian Lelieveld schoot in de 75e minuut de 2-1 binnen, kort daarna gevolgd door de 3-1 van invaller Yassin Oukili. Jozefzoon zorgde in blessuretijd voor de 4-1. Het was het elfde doelpunt van een invaller voor RKC Waalwijk dit seizoen in de Eredivisie.
Bij drie van de vier doelpunten van RKC kwam de assist op naam van aanvaller Mats Seuntjens.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
11 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.
12 uur geledenDORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.
12 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.
12 uur geleden