RKC slaat na rust toe bij Heerenveen en klimt naar achtste plek
HEERENVEEN (ANP) - RKC Waalwijk is in de Eredivisie sc Heerenveen op de ranglijst gepasseerd. De Brabanders wonnen het onderlinge duel tegen de Friezen in het Abe Lenstra-stadion met 4-1. RKC is na 23 wedstrijden achtste met 32 punten, Heerenveen staat negende met 30 punten.
Lange tijd zag het er niet naar uit dat RKC zou winnen. Heerenveen was veel beter en kreeg veel kansen. Het duurde tot de 35e minuut voordat het elftal van trainer Kees van Wonderen op voorsprong kwam. Ché Nunnely kopte de bal tegen de paal, waarna Sydney van Hooijdonk vanuit de rebound scoorde: 1-0. De spits was in de competitie voor het laatst eind oktober trefzeker en heeft nu zeven doelpunten gemaakt.
RKC-coach Joseph Oosting greep halverwege in en wisselde drie keer. Heerenveen was aanvankelijk sterker, maar de tweede treffer bleef uit. Florian Jozefzoon, een van de drie nieuwkomers bij RKC, maakte na een uur spelen gelijk.
RKC drukte door en verdediger Julian Lelieveld schoot in de 75e minuut de 2-1 binnen, kort daarna gevolgd door de 3-1 van invaller Yassin Oukili. Jozefzoon zorgde in blessuretijd voor de 4-1. Het was het elfde doelpunt van een invaller voor RKC Waalwijk dit seizoen in de Eredivisie.
Bij drie van de vier doelpunten van RKC kwam de assist op naam van aanvaller Mats Seuntjens.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
11 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
14 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
15 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
18 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
22 uur geleden