RKC slaat na rust toe bij Heerenveen en klimt naar achtste plek
HEERENVEEN (ANP) - RKC Waalwijk is in de Eredivisie sc Heerenveen op de ranglijst gepasseerd. De Brabanders wonnen het onderlinge duel tegen de Friezen in het Abe Lenstra-stadion met 4-1. RKC is na 23 wedstrijden achtste met 32 punten, Heerenveen staat negende met 30 punten.
Lange tijd zag het er niet naar uit dat RKC zou winnen. Heerenveen was veel beter en kreeg veel kansen. Het duurde tot de 35e minuut voordat het elftal van trainer Kees van Wonderen op voorsprong kwam. Ché Nunnely kopte de bal tegen de paal, waarna Sydney van Hooijdonk vanuit de rebound scoorde: 1-0. De spits was in de competitie voor het laatst eind oktober trefzeker en heeft nu zeven doelpunten gemaakt.
RKC-coach Joseph Oosting greep halverwege in en wisselde drie keer. Heerenveen was aanvankelijk sterker, maar de tweede treffer bleef uit. Florian Jozefzoon, een van de drie nieuwkomers bij RKC, maakte na een uur spelen gelijk.
RKC drukte door en verdediger Julian Lelieveld schoot in de 75e minuut de 2-1 binnen, kort daarna gevolgd door de 3-1 van invaller Yassin Oukili. Jozefzoon zorgde in blessuretijd voor de 4-1. Het was het elfde doelpunt van een invaller voor RKC Waalwijk dit seizoen in de Eredivisie.
Bij drie van de vier doelpunten van RKC kwam de assist op naam van aanvaller Mats Seuntjens.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool kan de komende weken geen beroep doen op Cody Gakpo. De Oranje-international kampt met een blessure. Dat meldde Slot een dag voor de uitwedstrijd in de Champions League bij Internazionale. Gakpo reisde niet mee met de ploeg naar Milaan.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.
9 uur geledenZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.
10 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.
12 uur geleden