Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RKC pakt punt tegen Heerenveen en verlaat zestiende plek

RKC pakt punt tegen Heerenveen en verlaat zestiende plek

WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft de zestiende plek in de Eredivisie overgedaan aan Excelsior. De Brabanders speelden in eigen stadion gelijk tegen sc Heerenveen (1-1) en hebben nu een punt meer dan de Rotterdammers. De club die als zestiende eindigt, moet aan het einde van het seizoen een langer verblijf op het hoogste niveau zien te bewerkstelligen via de play-offs.

Bij Heerenveen speelde Thom Haye, die deze week debuteerde als international voor Indonesië, zijn tweehonderdste wedstrijd in de Eredivisie. De Friezen hadden voor rust de overhand, maar wisten niet toe te slaan. RKC kreeg via David Min ook een kans, maar de spits stuitte op keeper Mickey van der Hart.

Na rust drukte Heerenveen het overwicht wel uit in een doelpunt. Osame Sahraoui veroverde in de 52e minuut de bal op Juriën Gaari en legde na een goede individuele actie de bal op het hoofd van Pelle van Amersfoort: 0-1. Voor Van Amersfoort is het zijn negende doelpunt in de competitie dit seizoen, een persoonlijk record.

Afstandsschot

RKC kwam in de 69e minuut wat gelukkig langszij. Een afstandsschot van Kevin Felida werd van richting veranderd, waardoor Van der Hart kansloos was (1-1).

Heerenveen zakte door het puntenverlies naar de elfde plek.

Meer uit Voetbal

Dortmund viert 116e verjaardag met winst op Mönchengladbach

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.

13 uur geleden
Immobile schiet Bologna naar finale Italiaanse Supercup

RIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.

13 uur geleden
Koploper ADO lijdt nederlaag en ziet winnend Cambuur naderen

LEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.

14 uur geleden
Portugees Penetra verlengt contract bij AZ tot medio 2029

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.

15 uur geleden
Aanvaller Milik keert na achttien maanden terug bij Juventus

TURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.

16 uur geleden
Fenerbahçe wil Veerman van PSV naar Istanbul halen

EINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.

18 uur geleden
Ajax speelt uitduel met AZ in achtste finales van KNVB-beker

AMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.

18 uur geleden