RKC pakt eerste punten van het seizoen met zege bij Heracles
ALMELO (ANP) - RKC Waalwijk heeft de eerste punten van dit seizoen in de eredivisie te pakken. Op bezoek bij Heracles Almelo won de ploeg van trainer Fred Grim met 1-0, waardoor RKC de laatste plaats aan Sparta Rotterdam overdeed.
Vleugelaanvaller Said Bakari bepaalde met zijn doelpunt in de 26e minuut de eindstand. Hij brak door aan de rechterkant van het veld en schoot diagonaal binnen.
Vlak voor rust kreeg de thuisploeg vanaf de strafschopstip de ideale gelegenheid om langszij te komen. Luuk Wouters schopte Heracles-aanvaller Silvester van der Water onhandig omver, wat de op het hoogste niveau debuterende scheidsrechter Jannick van der Laan (25 jaar) met een penalty bestrafte. De poging van Rai Vloet werd knap gered door doelman Kostas Lamprou.
Lat
RKC hield in het restant van de wedstrijd stand. Daarvoor werden de Waalwijkers in de 82e minuut bijgestaan door de lat. Delano Burgzorg schoot vanaf een behoorlijke afstand op het aluminium.
Door de zege klimmen de Waalwijkers naar de 15e plaats. Heracles staat twee plekken hoger op de ranglijst met vier punten, één meer dan RKC.
Bij RKC maakte eenmalig international Ola John zijn debuut. De 28-jarige vleugelaanvaller, overgekomen van het Portugese Vitoria Guimarães, deed de laatste twintig minuten mee.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda heeft na ruim een jaar onderhandelen een akkoord bereikt met de gemeente om meer zeggenschap te krijgen over het Rat Verlegh-stadion. De nummer 17 van de Eredivisie gaat de komende veertig jaar erfpacht betalen in plaats van huur en kan zich daardoor "gedragen als eigenaar", staat in een persbericht.
43 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot ziet dat tegenstanders met een andere instelling naar Anfield komen dan afgelopen seizoen. "Teams die nu tegen ons spelen, denken dat ze een resultaat kunnen halen. En dat is dit seizoen al regelmatig gelukt. En zelfs onze moeizame overwinningen hebben hun vertrouwen gevoed dat er iets mogelijk is", zei Slot na het zwaarbevochten 1-1-gelijkspel tegen Sunderland van woensdag op eigen veld.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
12 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
12 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
12 uur geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
13 uur geleden