RKC pakt eerste punten van het seizoen met zege bij Heracles
ALMELO (ANP) - RKC Waalwijk heeft de eerste punten van dit seizoen in de eredivisie te pakken. Op bezoek bij Heracles Almelo won de ploeg van trainer Fred Grim met 1-0, waardoor RKC de laatste plaats aan Sparta Rotterdam overdeed.
Vleugelaanvaller Said Bakari bepaalde met zijn doelpunt in de 26e minuut de eindstand. Hij brak door aan de rechterkant van het veld en schoot diagonaal binnen.
Vlak voor rust kreeg de thuisploeg vanaf de strafschopstip de ideale gelegenheid om langszij te komen. Luuk Wouters schopte Heracles-aanvaller Silvester van der Water onhandig omver, wat de op het hoogste niveau debuterende scheidsrechter Jannick van der Laan (25 jaar) met een penalty bestrafte. De poging van Rai Vloet werd knap gered door doelman Kostas Lamprou.
Lat
RKC hield in het restant van de wedstrijd stand. Daarvoor werden de Waalwijkers in de 82e minuut bijgestaan door de lat. Delano Burgzorg schoot vanaf een behoorlijke afstand op het aluminium.
Door de zege klimmen de Waalwijkers naar de 15e plaats. Heracles staat twee plekken hoger op de ranglijst met vier punten, één meer dan RKC.
Bij RKC maakte eenmalig international Ola John zijn debuut. De 28-jarige vleugelaanvaller, overgekomen van het Portugese Vitoria Guimarães, deed de laatste twintig minuten mee.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dean Gorré stopt als technisch directeur van de voetbalbond van Curaçao. De 55-jarige oud-speler van onder meer Feyenoord en Ajax richt zich vanaf nu alleen op zijn baan als assistent-bondscoach van Fred Rutten.
2 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Anthony Correia van Telstar heeft nog geen akkoord bereikt met FC Utrecht om daar komend seizoen als opvolger van Ron Jans aan de slag te gaan. Dat zei hij zaterdagmiddag tegen ESPN, voorafgaand aan het competitieduel tussen beide clubs.
3 minuten geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de late overwinning (0-1) bij Sporting Portugal in de kwartfinale van de Champions League geen goed vervolg kunnen geven. In de Premier League ging de koploper in eigen huis met 2-1 onderuit tegen Bournemouth.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Braziliaanse bondscoach Carlo Ancelotti houdt de mogelijkheid open voor Neymar om een plaats in de selectie voor het WK voetbal te veroveren. De Braziliaanse topscorer heeft twee maanden om te laten zien dat hij de benodigde kwaliteiten heeft, aldus de coach in een interview met de Franse krant L'Équipe.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong maakt mogelijk zaterdagavond zijn rentree bij FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft de Oranje-international opgenomen in de wedstrijdselectie voor het thuisduel met stadgenoot Espanyol.
3 uur geledenJAKARTA (ANP) - De Indonesische voetbalbond is er steeds van op de hoogte geweest dat genaturaliseerde voetbalinternationals hun Nederlandse nationaliteit zouden verliezen. Dat blijkt uit een verklaring van teammanager Sumardji, die op de officiële website van de Indonesische voetbalbond PSSI staat. Verschillende spelers van het Indonesische elftal stonden de voorbije weken in Nederland bij hun clubs aan de kant omdat hun werkvergunning niet in orde was. Voor een groot deel is er inmiddels een tijdelijke oplossing gevonden.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
18 uur geleden