RKC pakt eerste punten van het seizoen met zege bij Heracles
ALMELO (ANP) - RKC Waalwijk heeft de eerste punten van dit seizoen in de eredivisie te pakken. Op bezoek bij Heracles Almelo won de ploeg van trainer Fred Grim met 1-0, waardoor RKC de laatste plaats aan Sparta Rotterdam overdeed.
Vleugelaanvaller Said Bakari bepaalde met zijn doelpunt in de 26e minuut de eindstand. Hij brak door aan de rechterkant van het veld en schoot diagonaal binnen.
Vlak voor rust kreeg de thuisploeg vanaf de strafschopstip de ideale gelegenheid om langszij te komen. Luuk Wouters schopte Heracles-aanvaller Silvester van der Water onhandig omver, wat de op het hoogste niveau debuterende scheidsrechter Jannick van der Laan (25 jaar) met een penalty bestrafte. De poging van Rai Vloet werd knap gered door doelman Kostas Lamprou.
Lat
RKC hield in het restant van de wedstrijd stand. Daarvoor werden de Waalwijkers in de 82e minuut bijgestaan door de lat. Delano Burgzorg schoot vanaf een behoorlijke afstand op het aluminium.
Door de zege klimmen de Waalwijkers naar de 15e plaats. Heracles staat twee plekken hoger op de ranglijst met vier punten, één meer dan RKC.
Bij RKC maakte eenmalig international Ola John zijn debuut. De 28-jarige vleugelaanvaller, overgekomen van het Portugese Vitoria Guimarães, deed de laatste twintig minuten mee.
Meer uit Voetbal
SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.
5 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.
6 uur geledenVANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.
11 uur geledenSITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
15 uur geleden