RKC neemt met zege op Groningen afstand van degradatiezone
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft met een overwinning op FC Groningen afstand genomen van de degradatieplekken. De Waalwijkers van coach Joseph Oosting wonnen na een sterke eerste helft in eigen huis met 3-1. Door de zevende seizoenszege stijgt de club naar de veertiende plek.
RKC komt op 31 punten. Dat zijn er vijf meer dan de onderste drie clubs uit de Eredivisie: PEC Zwolle, Sparta Rotterdam en Willem II. Fortuna Sittard staat vijftiende met 29 punten.
Finn Stokkers bracht de thuisploeg al na een kwartier op voorsprong. Hij schoot binnen na een onnauwkeurige terugspeelbal van Damil Dankerlui. Negen minuten later was het weer raak. Nadat Bart van Hintum een lange pass niet wist te onderscheppen, legde Michel Kramer goed af op Stokkers, die zijn tweede van de avond maakte. Richard van der Venne maakte er nog voor de rust 3-0 van. Met een fraaie boogbal verschalkte hij doelman Peter Leeuwenburgh.
Groningen, waar Michael de Leeuw, Dankerlui en Van Hintum in de rust werden gewisseld, deed in de 58e minuut wat terug via Jørgen Strand Larsen. Na de 3-1 was het echter weer vooral de thuisploeg die de betere kansen kreeg. Kramer en later ook Van der Venne scoorden echter niet meer.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
21 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
21 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
21 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
23 uur geleden