RKC neemt afscheid van Bel Hassani, Mulder beëindigt loopbaan
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk neemt na dit seizoen afscheid van Iliass Bel Hassani. Het aflopende contract van de aanvallend ingestelde middenvelder wordt niet verlengd, meldt de nummer 8 van de Eredivisie.
De 30-jarige Bel Hassani werd in 2021 vastgelegd door RKC en speelde sindsdien veertig competitiewedstrijden voor de Waalwijkers. Hij heeft dit seizoen vijf keer gescoord. Bel Hassani kwam in Nederland ook uit voor onder meer Heracles Almelo en AZ.
Hans Mulder beëindigt na dit seizoen zijn voetballoopbaan. De 35-jarige verdediger doet dat na een dienstverband van in totaal maar liefst elf seizoenen bij RKC. Mulder kwam tot op heden in 246 officiële wedstrijden uit voor de Waalwijkers. Dit seizoen speelde hij pas één duel in de Eredivisie; in de met 1-0 verloren uitwedstrijd tegen PSV mocht hij vlak voor tijd invallen.
David Min
Mulder speelde in Nederland ook voor Willem II en NEC en kwam tussen 2014 en 2017 uit voor clubs in Spanje, Noorwegen en India.
RKC maakte tevens bekend dat David Min volgend jaar wel in Waalwijk speelt. De optie in het contract van de 23-jarige aanvaller is gelicht. Min wordt momenteel verhuurd aan eerstedivisionist Telstar.
Meer uit Voetbal
WELLINGTON (ANP) - De voetbalbond van Nieuw-Zeeland staat niet meer achter Gianni Infantino en wil een onafhankelijk onderzoek naar het omstreden plan van de voorzitter van de FIFA om een deel van de aandelen van komende WK's te verkopen aan investeerders.
1 uur geledenDUBLIN (ANP) - Trainer Míchel Sánchez van Ajax was na het gelijkspel tegen Shelbourne (2-2) niet tevreden over zijn ploeg. "We kwamen hier om te winnen en dat is niet gelukt", zei hij.
11 uur geledenDUBLIN (ANP) - Ajax heeft zich met het schaamrood op de kaken geplaatst voor de play-offs voor een plek in het hoofdtoernooi van de Conference League. De club uit Amsterdam kwam in de uitwedstrijd tegen het povere Shelbourne uit Ierland niet verder dan een gelijkspel (2-2), na een zege van vorige week in de Johan Cruijff ArenA (3-1).
12 uur geledenSALZBURG (ANP) - Paris Saint-Germain heeft ten koste van Aston Villa voor het tweede jaar op rij de Europese Supercup gewonnen. Désiré Doué maakte na een uur het winnende doelpunt in Salzburg: 2-1. Bij Europa League-winnaar Aston Villa speelden de Nederlandse doelman Marco Bizot en verdediger Ian Maatsen de hele wedstrijd mee, Lamare Bogarde viel in.
1 dag geledenZEIST (ANP) - De Spanjaard Xavi is de eerste buitenlandse bondscoach van Oranje sinds de Oostenrijker Ernst Happel in 1978. Tot de jaren 70 had het Nederlands elftal juist geregeld een trainer uit een ander land.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Xavi beschouwt zichzelf als "een beetje een zoon van het Nederlandse voetbal". Dat zegt de nieuwe bondscoach van het Nederlands elftal in een persbericht van de KNVB. "Ik vind het een enorme eer om bondscoach van het Nederlands elftal te worden. Als iemand die zijn opleiding heeft genoten aan de academie van FC Barcelona, met sterke invloeden van onder anderen Johan Cruijff en Rinus Michels, voel ik een bijzondere verbondenheid met het Nederlandse voetbal."
1 dag geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft de Spaanse oud-voetballer Xavi Hernández aangesteld als bondscoach van het Nederlands elftal. De 46-jarige voormalig trainer van onder meer FC Barcelona heeft een contract getekend tot en met het WK van 2030. Xavi is de opvolger van Ronald Koeman, die vertrok na het teleurstellend verlopen WK van deze zomer.
1 dag geleden